Kako napraviti da su cuje turbina??

Kako napraviti da su cuje turbina??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Kod mene u komsije se turbina cuje malo cak i na standgasu zvizdi a pogotovo kad malo doda gasa (octavia 1.9tdi 90ks) kako to :icon_question::icon_question:

E bas to druze ;)..Niako mi nije jasno ali evo od kako ga znam tako m uradi golf i kad doda gasa ko da se pali turbina aviona i u njega je TDI 90KS ;)
ALi nebi ja tako vjerovatno i nemoze tako jer je u mene GTD ;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Kod mene se na golfu čuje kad dajem gas tj. kad ubrazavam u leru se ne čuje kažem već 4 godine i nekih 100k pređenih i nikad ni najmanji problem nisam imao, i još mi auto ide bolje i bolje vuče od audija na kome je isti motor i ne čuje se turbo...ko god se vozio u golfu ne vjeruje da ima samo 90ks...stvarno ne kontam da je neki kvar do sad bi za ove 4 godine otišlo :icon_question:
 
Član
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

evo kao sto darko isto kaze nemoze biti kvar jer u njega radi vec 4 god.tako ;)
Taj sto m uje otislo od toga zujanja je vec bio kvar i auto je izgubilo na snazi i pocelo vjerovatno dimiti i ostalo ;)
ALi evo nema jos nekog odgovora.Mozda ovaj zarcni filter da ubacim panel ili da pojacam pritisak na njoj :icon_question:
 
Član
Stavi seb ovu budlasatinu i misle ljudi "avjon idje" a ne golf 2 TD :D

http://www.youtube.com/results?search_query=turbo+fake+whistler&aq=0

eto imas par neki imaju normalni zvuk a kod nekih je bas cirkus kao kod ovog recimo cujes da je zvizdaljka neka :D

http://www.youtube.com/watch?v=GI9eIgvjCHo

Nego stavi kvaliteni neki filter neku gljivu slaba fajda od ovih sto su 20 KM i protocni nekui lonac i trebalo bi se bolje cuti
 
Član
adi187 je napisao(la):
Stavi seb ovu budlasatinu i misle ljudi "avjon idje" a ne golf 2 TD :D

http://www.youtube.com/results?search_query=turbo+fake+whistler&aq=0

eto imas par neki imaju normalni zvuk a kod nekih je bas cirkus kao kod ovog recimo cujes da je zvizdaljka neka :D

http://www.youtube.com/watch?v=GI9eIgvjCHo

Nego stavi kvaliteni neki filter neku gljivu slaba fajda od ovih sto su 20 KM i protocni nekui lonac i trebalo bi se bolje cuti

Ovo vec pisti :cool:..nije to taj zvuk turbine ;)
vidit cu ja da nadjem ali sam vec trazio i nisam mogao naci:icon_confused:
 
Član
na ovom golfu koji ja vozam prije dok je bio "uzi" auspuh dosta se cula da "zvizdi"... kao da je bila mala rupa na auspuhu...
sad kako je remus, ne cuje se vise nista...
 
Član
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Objasni ovo....
 
Početnik
Kocka je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Objasni ovo....


koliko ja znam turbina stalno i radi
 
ma moj frend ima golfa 4 1.9 TDI skinuo je katalizator s njega...i bas se cuje fino zvizdukanje turbine na auspuhu jace nego prije...vjerovatno na to mislis...i nije istina da ako pisti da je otisla...ali vjerujem da se taj zvuk ne moze dobiti na GTD-u u biti nisam cuo ni jednoga da mu se tako cuje turbina
 
halali cvaju, kupi gljivicu i vidi kakav ces imat zvuk, pa ako ti se svidi skupi pare i kupi kvalitetan sportski filter
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
ma moj frend ima golfa 4 1.9 TDI skinuo je katalizator s njega...i bas se cuje fino zvizdukanje turbine na auspuhu jace nego prije...vjerovatno na to mislis...i nije istina da ako pisti da je otisla...ali vjerujem da se taj zvuk ne moze dobiti na GTD-u u biti nisam cuo ni jednoga da mu se tako cuje turbina

nemora taj zvuk biti kao u Golfa TDI a i nemoze nikako biti ;)
Ja mislim da je do pritiska u turbini..Kako to da povecam i sta se desava sa utom kad to povecam i koliko ce vise trositi :cool: ?

GreenDevil je napisao(la):
halali cvaju, kupi gljivicu i vidi kakav ces imat zvuk, pa ako ti se svidi skupi pare i kupi kvalitetan sportski filter

ima i te drug ;)
Jel bolje gliva ili panel filter :icon_question:
Dobija li se sa ovim panel filterom ikako na zvuku..?
 
Član
Kocka je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Objasni ovo....

cujes turbinu na stangasu dok auto radi,ne cujes jelde,,bravo majstore

na to sam mislio

kod njega se isto cuje i na 1000rpm i na 2000 i ne znam ti na koliko
ko da stalno radi na isto bara, eto to nisam dopisao

jeste jedva docekali da me napadnete
 
Član
ArminM je napisao(la):
Kocka je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki

Objasni ovo....

cujes turbinu na stangasu dok auto radi,ne cujes jelde,,bravo majstore

na to sam mislio

kod njega se isto cuje i na 1000rpm i na 2000 i ne znam ti na koliko
ko da stalno radi na isto bara, eto to nisam dopisao

jeste jedva docekali da me napadnete

Tako je isto u ovog mog komsije golf4 98god.TDI 90KS..
Samo sto se u njega osjeti razlika od stangasa i kada vozi ;)
Ako ga jednom uhvatim ovih dana snimit cu mobitelom i staviti ovdje ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top