Kako napraviti da su cuje turbina??

Kako napraviti da su cuje turbina??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me kako napraviti da mi se cuje turbina kad vozim ;)
Jer sam par puta vidio i cuo golfa i passata2 kad prodju cuje se turbina pravo :icon_smile:
Da li treba uzimati drugu turbinu ili se to moze nekako napraviti :icon_question:
U mene je golf 51kw ;)
 
Član
Sao polako, za koju godinu ce se i tebi cuti :))
Ma imsa one zvizdaljke sto se kace na auspuh i zvizdi ko turbina, imas to kod Kineza za sitne pare da uzmes.... ako si vec rijesio da ga iscuniras.
 
Član
To sto im se cuje turbina kako zvizdi to znaci da im je turbina otisla papa i vjerovatno sad imaju manje snage nego tvoj motor...Budi zahvalan sto je jos tiha, jer to je (ne)zvuk dobre turbinice ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
To sto im se cuje turbina kako zvizdi to znaci da im je turbina otisla papa i vjerovatno sad imaju manje snage nego tvoj motor...Budi zahvalan sto je jos tiha, jer to je (ne)zvuk dobre turbinice ;)

Znaci kad zvizdi onda je otisla :icon_rolleyes:
Kako to onda je i otisla na mom BMWu i golfu jednom TDI u komsiluku ;)
Trazio sam klip da stavim ali nemogu naci.U ovih sto sam nabrojao voze bez problema i kaze mi momak sto ima passata da moze ici 5 uza stranu mislim da ne gubi na brzini ;) ;)
Znam i ja kad zvizdi ono ruzna i kad se cuje da okrece nesto u njoj da je otisla..
 
Član
To i mene bas zanimalo tvoje pitanje,jer sam ja isto tako cuoo u golfa 4 tdi tako isto zvizdi ...
 
Član
eto vecina rece da ne valja to sto se cuje,tako da ja to ne moram ponavljat:D

kod jednog druga na autu se pocela cut turbina,pisci ono pravo, mislim zanimljivo je to,ali nakon nekih 20 dana rikno je 900km za drugu turbinu:cool::cool:
neka je,nek cuti,bolje je tako
kupi sebi zujalicu,natakni na auspuh,i cut ce ti se svasta nesto:lol::lol:
 
emirEX_sa je napisao(la):
mozda covjek hoce da cuje pistanje za sto je u stvari zasluzan blow off.

ma cuo je kod starih passata, kombija T3, kod njih inace pisti turbina, a kod novijih turbo dizela se cuje malo kad das gasa

kupis TZV sportski filter zraka(gljivicu) i postavis umjesto fabrickog i cut ce se turbina a nece crknut
 
Član
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:
 
Kod mene u komsije se turbina cuje malo cak i na standgasu zvizdi a pogotovo kad malo doda gasa (octavia 1.9tdi 90ks) kako to :icon_question::icon_question:
 
Član
darko13 je napisao(la):
Kod mne na golfu pišti već 4 godine io nekih cca 100000km pa nikakvih problema dosad :icon_question:

imam jednog prijatelja kojem se takodje na golfu 4 strasno cuje turbina,imas osjecaj da stalno radi,ali i dalje vozi,nije ni meni jasno. Dok je ovaj primjer koji sam naveo sa passatom,eto nije izdrzala duze od 20 dana,ali je piscala momacki
 
Član
Neznam, obicno pocne zvizdati kad geometrija propele vise nije unutar tvornickih garbarita, i/ili kad dobije hoda na osovinici propele zbog mehanickog ostecenja ili zbog sazvakanih lezaja... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top