Kako je najbolje napraviti crvenu liniju na masci?

Kako je najbolje napraviti crvenu liniju na masci?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član



evv kako je meni ispalo a sve me zadovoljstvo kostalo 5KM korektor i 1KM papir 800......... dan dans mi nije spala boja

i malo vise vremen i strpljenja laganica kist i ko picasso hehehehhee
 
boja koju trazis je vulkansko crvena, svaka prodavnica boja i lakova je ima, dosta ti je 50 grama boje, nije ni 2KM to, smirgl u vrh glave 1KM, kist 1KM, i to je to.....

naravno, plastik prajmer je pozeljan a ne i obavezan, vidjeces i sam zasto, a cijena je oko 7KM za bocu, koja moze posluziti podosta.....

i naravno malo trake i starih novina ti treba da zastitis dijelove koje ne farbas da ne uprskas plastik prajmerom....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
boja koju trazis je vulkansko crvena, svaka prodavnica boja i lakova je ima, dosta ti je 50 grama boje, nije ni 2KM to, smirgl u vrh glave 1KM, kist 1KM, i to je to.....

naravno, plastik prajmer je pozeljan a ne i obavezan, vidjeces i sam zasto, a cijena je oko 7KM za bocu, koja moze posluziti podosta.....

i naravno malo trake i starih novina ti treba da zastitis dijelove koje ne farbas da ne uprskas plastik prajmerom....

Hvala drug znaci da uzmem boju u gramima a ne pips?Vjerovatno nebi mogao naci tu boju vulkansku u pipsevima :cool:

AmmaR84 je napisao(la):



evv kako je meni ispalo a sve me zadovoljstvo kostalo 5KM korektor i 1KM papir 800......... dan dans mi nije spala boja

i malo vise vremen i strpljenja laganica kist i ko picasso hehehehhee

Dobro je ovo ;)..
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
nemoj samo previse tamnu, nece se primjetiti ciza,
a ako hoces to da uradis da traje, predji komplet masku sa
-800 vodobrusnim, onda plastic primerom, mat crnom,
zalijepi traku zastiti masku, malo dohvati smirglom
mjesta koja ces preci crvenom i ima da traje dugo,,

e to je pravi posao;) tako i karambolku i ima da gori
 
Legend
i ja gledam stvarno ljudi bi da naprave nesto od auta ali ako ikako moze da se ne umaraju i bez finansija naravno..

druze i oggy je objasnjavao kako je uradio, i ja sam u svom projektu pisao sta i kako sam radio, ja sam cak pogodio i nijansu boje koja je dolazila na fabrickim.. kad sam stavio orginalnu oznaku g60, nije bilo razlike u boji..

napisao ti je bucky sta i kako..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
i ja gledam stvarno ljudi bi da naprave nesto od auta ali ako ikako moze da se ne umaraju i bez finansija naravno..

druze i oggy je objasnjavao kako je uradio, i ja sam u svom projektu pisao sta i kako sam radio, ja sam cak pogodio i nijansu boje koja je dolazila na fabrickim.. kad sam stavio orginalnu oznaku g60, nije bilo razlike u boji..

napisao ti je bucky sta i kako..

Jesi li ti druze sa pispom ili bojom i kistom radio :icon_question:
 
Legend
Druze ja sam uze fino kvalitetniji sprej (neki njemacki, za visoke temperature)
posto sam tad bio amater sto se ovog tice, uzeo fin masku, zastitio krep trakom ono sto ne treba farbati, uzeo sprej i preletio (znaci bez primera, bez farbanja, nista.. samo ofarbao)

evo vec 2 godine stoji bez prblema, nigdje nije otpala boja.. naravno tebi preporucujem da osmirglas sa 800, stavis plastic primer i onda tek ofarbas, dugotrajnije ce biti svakako..
 
ja sam radio folijom na svojim branicima i to iz 3 dijela jer je folija duga metar a istu foliju sam dao prijatelju i uradio sebi na masci ko u tebe i danas mu stoji a ima vise od godinu i po kako je uradio

folija kostala 3.5 km :icon_biggrin:
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
ja sam radio folijom na svojim branicima i to iz 3 dijela jer je folija duga metar a istu foliju sam dao prijatelju i uradio sebi na masci ko u tebe i danas mu stoji a ima vise od godinu i po kako je uradio

folija kostala 3.5 km :icon_biggrin:

Trebam prvo naci masku bez znaka ;)..ALi cu najvjerovatnije pips i primer



s1ck je napisao(la):
joj procedure oko pisljive linije na masci i 12KM
ne mogu da vjerujem...

Ja sam konto 20KM da ce me izaci ;)
12KM je uredu ;)
 
Član
Imas kupiti boju koja vec ima primer u sebi i predvidjena je za plastiku,oko 15KM.
Ja sam uzimao DUPLICOLOR, mozda ima i drugih proizvodjaca. Istina moja je bila mat crna,ali mislim da ima vise boja.
 
Član
dumpors je napisao(la):
Imas kupiti boju koja vec ima primer u sebi i predvidjena je za plastiku,oko 15KM.
Ja sam uzimao DUPLICOLOR, mozda ima i drugih proizvodjaca. Istina moja je bila mat crna,ali mislim da ima vise boja.

Vidit cu ako nadjem :icon_smile:..
 
Član
hehehe prelazi i na 4-tu stranu ali ja mislim da ti je bolje uzeti kist i lagano to ofarbati nemoj pipsom :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top