Kako je najbolje napraviti crvenu liniju na masci?

Kako je najbolje napraviti crvenu liniju na masci?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kao sto nadlov kaze kako je najlakse napraviti liniju crvenu na masci :icon_question:
Ima raje govori da ima kupiti nekih ljepljivih crvenih traka i samo ih stavis i gotovo ?

Ili cu ipak morati farbati pipsom?Koji cu uzeti i treba li jos ista prije i poslije crvenog pisa ??

191653foe-grillgo2gti.jpg
 
Administrator
nikakva traka.... samo dobra priprema i zatim farbanje crvenom... znaci standardna priprema za farbanje plastike... mozes naci postupak u DIY... predjes vodobrusnim, zatim OBAVEZNO plastic primer i onda farba i to je to... mislim nije to to, jer treba pripremiti kvalitetno da bi onda bilo to to... uglavnom imas u DIY za farbanje plastike i tako odradis i miran si ;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
nikakva traka.... samo dobra priprema i zatim farbanje crvenom... znaci standardna priprema za farbanje plastike... mozes naci postupak u DIY... predjes vodobrusnim, zatim OBAVEZNO plastic primer i onda farba i to je to... mislim nije to to, jer treba pripremiti kvalitetno da bi onda bilo to to... uglavnom imas u DIY za farbanje plastike i tako odradis i miran si ;)

Treba li bezbojni poslije i zasto ce mi primer ?
 
Administrator
pa treba ti plastic primer da ti ne spada farba, da se ne odljepljuje. A mislim da ne bi bilo lose na kraju preci bezbojnim ;);)
 
a jbg sve kosta pa i taj tvoj cejf oko crvene linije, ali zar nije bolje kad znas da si ti to odradio neg da kupis takvu masku pa nema veze sto potrosis i 20 KM :cool:
 
Član
elektricar je napisao(la):
a jbg sve kosta pa i taj tvoj cejf oko crvene linije, ali zar nije bolje kad znas da si ti to odradio neg da kupis takvu masku pa nema veze sto potrosis i 20 KM :cool:

Vise bi volio kupiti odmah masku bez znaka sa crvenom linijom.Nego kupiti bez crvene linije i onda sprejati po njoj :cool: :cool:

Samo neznam ima li igdje kupiti crvene trake sti se lijepi na plastiku i sa njom obloziti ovaj rub :icon_question:


ZELA GTI je napisao(la):
:icon_eek:

Sve skupa 12 km.

Uzmi crvenu kredu pa nacrtaj crvene crte. Poslje svake kiše ponovo

ja sam konto da je skuplji primer ;)
Vec za 12KM cu najvjerovatnije ovako i uraditi ako ne nadjem odmah masku sa crvenom linijom okolo ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Losa je slika, sve je ispalo kako treba, nikad se nije ogulila farba ;)

Dobro to samo cu ja gledati da uzmem tamniju crvenu i to ce biti to :icon_biggrin: ;)

ZELA GTI je napisao(la):
Čini ti se. To je to. Crvena boja na maloj površini izgleda "drugačije"...

nemozez mi reci da je ista boja kao ova :cool: ;)

bild-62687.jpg
 
nemoj samo previse tamnu, nece se primjetiti ciza,
a ako hoces to da uradis da traje, predji komplet masku sa
-800 vodobrusnim, onda plastic primerom, mat crnom,
zalijepi traku zastiti masku, malo dohvati smirglom
mjesta koja ces preci crvenom i ima da traje dugo,,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top