Kako i gdje gledati prenos Formule 1

Kako i gdje gledati prenos Formule 1

Član
Nije mi uspjelo onoto je Galebu2 postavio u drugoj temi za Chrome (Mozda zato sto nisam na ADSL-u, nego mi je internet preko kablovske tv). Ali nasao sam drugo rijesenje, pa ko hoce nek proba...

Ovo je za Mozilla Firefox i Windows 7, ali i za XP bi trebalo da je isto...
Pretpostavljam da svi imate instaliran Flash u Firefox-u (ko nema nek ga instalira)


Prvo otici na ... https://www.torproject.org/download/download.html.en
Onda naci gdje pise ... Stable Vidalia Bundle works with Windows 7, Vista, XP, i pored toga kliknuti na download stable

Kad download zavrsi instalirajte Vidaliu ...
Nakon instalacije ugasite Firefox, pa ponovo pokrenite i u donjem desnom cosku Firefox-a bi trebalo da crvenim slovima pise Tor disabled.
Zatim idite na Start -> Programs -> Vidalia Bundle -> Tor -> Torrc i otvorice vam se fajl u Notepadu. Na sami kraj tog fajla dodajte sljedece ...

StrictExitNodes 1
ExitNodes {gb}


Nakon toga idete na Save i zatvorite notepad.

Pokrenite Vidaliu na Start -> Programs -> Vidalia Bundle -> Vidalia i pojavice se ikonica u obliku glavice luka na taskbar-u i sacekajte dok ikonica ne pozeleni.
Zatim se vratite u Firefox i desni klik na crvena slova u donjem desnom cosku i kliknite na Preferences. Otvorice se novi prozor i izaberite karticu Security settings i tu uncekirajte Disable plugins during Tor usage. Zatim kliknite na OK.
Sada samo jednom kliknite na crvena slova i trebalo bi da zalenim slovima pise Tor enabled

I to je to, sad mozete na miru da gledate prenos na http://www.bbc.co.uk/iplayer/tv

Koliko sam skontao ovo nije nikakav IP ili proxy switcher, nego samo sluzi kao gateway kroz koji idu sve konekcije i onda BBC ne zna odakle mi dolazimo. Mana ovoga je sto malo uspori konekciju, ali danas sam testirao na kablovskom internetu 512/64 i radi bez problema.
Ukoliko vam bas previse uspori, ili nece da otvori, uradite sljedece

1. Dvoklik na "luk" na taskbaru
2. U meniju koji se otvori izaberite dugme Use a New Identity
3. Refreshajte IPlayer
4. Ako je potrebno ovo mozete ponoviti vise puta dok vam ne proradi
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

evo ko ima google chrome moze i ovako. http://www.youtube.com/watch?v=gKE9pbuujFg
veoma jednostavan program, mnogo je lakse i brze napraviti nego na mozili.

mtopic savjetujem i tebi da predjes na google chrome i instaliras ovaj program, vjeruj mi da je bolje i jednostavnije
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

Ako kome uspije na ADSL-u,neka napiše kako,jer neće
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

Ja jutros gledao, kvale na BBC preko streminga. Iz prve našao link za stream, ima HQ i obični. Ko ima satelitsku samo na Astru 2A 28.2 E i ima BBC na TV.

http://www.vipstand.me/sports/motosport.html
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

RTL ove godine prenosi F1 i preko neta

http://www.rtl.de/formel1/livestream/index

sljedeci live prenos je sutra ujutro 06:15
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

galebu2 je napisao(la):
...
mtopic savjetujem i tebi da predjes na google chrome i instaliras ovaj program, vjeruj mi da je bolje i jednostavnije

Probao druze i nece nikako ...
Sa ovim Tor-om mi je radilo, ali ima problema kad ide uzivo, pa sam nasao jos jedno rjesenje ...

Program se zove Expatshield ... (www.expatshield.com) ... Besplatan je i instalira se lako.
Radi i sa Firefox-om i sa IE, sa Chrome-om nisam probao, ali mislim da bi radio na njemu ...

Preko njega ide uzivo bez problema i stekanja sa BBC-a...

Evo sad imamo nekoliko rjesenja, pa nekome ce nesto valjda odgovarati.

Ko se sjeti jos necega, nek postavi ovdje ... evo promijenio sam i naziv teme, ne mora se odnositi samo na BBC ...
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

mtopic je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
...
mtopic savjetujem i tebi da predjes na google chrome i instaliras ovaj program, vjeruj mi da je bolje i jednostavnije

Probao druze i nece nikako ...
Sa ovim Tor-om mi je radilo, ali ima problema kad ide uzivo, pa sam nasao jos jedno rjesenje ...

Program se zove Expatshield ... (www.expatshield.com) ... Besplatan je i instalira se lako.
Radi i sa Firefox-om i sa IE, sa Chrome-om nisam probao, ali mislim da bi radio na njemu ...

Preko njega ide uzivo bez problema i stekanja sa BBC-a...

Evo sad imamo nekoliko rjesenja, pa nekome ce nesto valjda odgovarati.

Ko se sjeti jos necega, nek postavi ovdje ... evo promijenio sam i naziv teme, ne mora se odnositi samo na BBC ...

nece zato sto nisi nasao dobar proxy. probaj sa proxy-ima koji imaju port 3128. ja koristim ove 109.204.9.25 port 3128 i 87.237.62.174 port 3128. Gledam bez problema cak i BBC HD
 
Član
RE: Kako gledati prenos sa BBC-a

galebu2 je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
...
mtopic savjetujem i tebi da predjes na google chrome i instaliras ovaj program, vjeruj mi da je bolje i jednostavnije

Probao druze i nece nikako ...
Sa ovim Tor-om mi je radilo, ali ima problema kad ide uzivo, pa sam nasao jos jedno rjesenje ...

Program se zove Expatshield ... (www.expatshield.com) ... Besplatan je i instalira se lako.
Radi i sa Firefox-om i sa IE, sa Chrome-om nisam probao, ali mislim da bi radio na njemu ...

Preko njega ide uzivo bez problema i stekanja sa BBC-a...

Evo sad imamo nekoliko rjesenja, pa nekome ce nesto valjda odgovarati.

Ko se sjeti jos necega, nek postavi ovdje ... evo promijenio sam i naziv teme, ne mora se odnositi samo na BBC ...

nece zato sto nisi nasao dobar proxy. probaj sa proxy-ima koji imaju port 3128. ja koristim ove 109.204.9.25 port 3128 i 87.237.62.174 port 3128. Gledam bez problema cak i BBC HD

Pokusao sam sve sa one liste sto tamo ponude (izuzev onih sa PL).
Al nije ni bitno, sa ovim Expatshieldom radi ko podmazano i skroz je jednostavno. Isti postupak kao i sa tim Switchy-em. Ukljucis ga kad hoces da gledas i bog te veselio.

EDIT : Zaboravio sam napisati ... Kod ovog Expatshielda, prilikom downloada i instalacije ce antivirus prijaviti prijetnju, ali bezopasno je i slobodno ignorisite upozorenje i pustite da se instalira do kraja ...
 
Član
A ne mogu da vjerujem da nemam to u ponudi koja glupost je ovaj Mtel...:icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
cuj tv1 ce prenosit svaku utrku direktno ili snimak :icon_question: evo bas saltam imam je na kablovskoj, nisam ni znao :lol: :lol:
 
Top