Kadett BiMoto mv12

Kadett BiMoto mv12

Član
svjecice NGK 10tka...
nema razvodnika,wasted spark je po dva cilindra...

shift light samo bi ga zbunjivao jer na startu prednji motor vise klize vise od zadnjeg i tek od 3 brzine se umiri,nacemo od v6 opela dobar i precizan obrtomjer i to ce extra raditi,navikao je sinisa bez tih svjetlosnih pomagala :)
 
Član
okej, to je vec druga stvar koju nisam znao oko proklizavanja na startu s dva motora. onda nekako logicki gledano stavi shift light za zadnji motor jer je on mjerodavniji u vasem slucaju.

sto se tice svjecice koliko ste trka mogli voziti s setom novih svijecica kada je auto ranije izmapirano ?

jeste li probali Denso Iridium IK seriju ? ne znam koliko placate 10ku NGK , ja sam placao oko 25 Eur-a komad ove Denso kada sam pucao nitro, svjeca provjereno i dokazano trazi puno manje struje i stvara jacu iskru nego konvencionalna NGK, Champion ili slicna hladnija svijeca.
 
Član
nismo mogli da nadjemo IK27 samo je bilo IK24 a to nam nije stimalo...

ma na stare motore mi nismo mogli da nadjemo svjecice jer je egt bio preko 1000 stepeni i sve su gorile nakon 2-3 trke(misim na manifestacije a ne na 402m run-ove)
sad necemo imati toliki egt i sad nece trebati toliko hladne svjecice...
 
Član
to je vec dobra stvar sada s EGTom, u prevodu sada ce vam odgovarat IK24 i sigurno ce te moci vozit puno vise trka s tom svijecom i dobrom mapom u koju ne sumnjam.
 
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
zakljucajite garazu s dva katanca,ukrast cu vam kadu.... :lol:
al prvo cu sacekat da ubacite nitro i uradite Remap... :D
sala na stranu,BIG RESPECT ZA RAD....
 
Član
ispravi me Basta ako grijesim u slijedecem?

Oko ovih MV6 motor ne znam doslovno nista, po slikama ako je vjerovati, ovo dodje u biti V motor s 6 cilindara, i posebno jedna i posebno druga strana imaju svoj USIS koji si ti spojio u jednu vecu cijev zajedno da obrazuju USIS ?

Ako je tako onda mi nije jasno zasto si stavio samo jedan foger na "zajednici" usis. Dolazit ce do neravnomjerne raspodjele nitra za "jednu" i "drugu" stranu motora !
Gotovo pa nemoguce da u centar ovih dvaju usisa usmjeris ovaj foger. drugim rijecima jedna strana ce proizvoditi vise snage zbog nitra nego druga... vjerujem da necete ici na malu kolicinu nitra sto znaci da ce opterecenje na radili biti neravnomjerno.
Ako je tako, tj ova stvar s usisima sto sam na pocetku napisao, to nije pouzdano niti dugotrajno rijesenje.
Zasto u tom slucaju ne kupis "T-komad -2 ko" za raspodjelu nitra, uzmes jos 2 fogera tako da na sva (4)usisa stavis indenticnu diznu i onda ces u ovom slucaju dobiti pa slobodno mogu reci "DIRECT PORT" nitro.

gledam slike i mislim da je foger previse blizu "račvanja" postavljen gdje se spajaju usisi, pa mislim da se nitro+gorivo i ne rasprše dovoljno da popune cijelu cijev do "račve" ?

pozdrav
 

Eko

Član
Bezveze je praviti onakve grupe, moje misljenje.... Ako bude bude, super. Bolje sutiti i raditi/voziti. Jer nikad se ne zna.

LP
 
Mene samo strah da vam ovakve egzibicije ne podju padat na pamet sa ovim napacenim kadetom :D

http://www.youtube.com/watch?v=CKkkOfIeInY&feature=related

:lol::lol::lol::lol:
 
Član
dajte koju sliku izduva na zadnjem motoru, da vidim kako ste to rijesili, ne mogu nista pametno da skontam za seata :icon_cry:
 
Član
Znaci krenulo se sa radovima na lakiranju?

Evo ja sam pokusao iskombinovati boje kako ste mi rekli ... Otprilike to ovako treba da izgleda ...





Meni licno prva slika extra izgleda ...
 
Top