Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Član
izaslo je jucer u dnevnim novinama tako da je 100% sigurno..... voznja za osobe mlade od 23 godine je dozvoljena iza 23 satatj ukida se zakon koji je bio do prosli mjesec na snazi jer je taj zakon ometao dosta mladih osoba u poslu jer ih je dosta ralio nocne smjene a morali su na posao tako da je ukinut,,,, a za slovo P ostao je isto vozaci su duzini da ga nose 2 goine... jer je to slovo P samnjilo za oko 40% posto sabracajnih nesreca u kojima su ucestvovali pocetnici....
 
Član
pa i gledam po glasniku... samo ovo stoji
U ~lanu 186. stav (8) slovo "C" bri{e se.

Stav (9) bri{e se.

vezano za cl 186, stav 8 u kojem je i voznja iza 23.00... ne stoji da se brise stav 8, vec slovo "C"....

zato i pitam za ovo voznju, da ja nadjem da se brise stav 8 clana 186, isprintam i u auto... ovako ima samo da se "p" brise... ali nema.... :icon_rolleyes:

ja stavljam hamer papir i p napisem, al da mogu iza 23.00....

a u kojim novinama je to bilo, jer moraju navesti po kojem clanu ga ukidaju, da se imam na sta pozvati, isprintati i drzati u autu, u suprotnom, pisu kaznu....
 
Član
a ti to ko starac :D :lol:

sve je to fino i krasno, ali ja opet pitao patrolu i rekose, kakva voznja iza 23.00... moze ali plati 40KM i vozi do sljedece patrole :D
 
Član
Bilo u SAN-u tj sarajevskim novinama... lijepo je pisalo to i mislim da je bilo i to po clanovima ali nisam nesto pamtio te brojeve..heh
 
Član
imas mozda to skenirano? ja evo rovim po sluzbenim novinama i nema, djaba sto mediji pisu, ako to nije izaslo u sluzbenom glasniku bih.... mogu pisati kazne bez problema... :icon_rolleyes:
 
Član
Ljudi molim vas ,od kretenskog drota:icon_mad: sam dobio kaznu za folije ,dakle imam 35 % zatamnjena stakla samo na zadnjim bocnim staklima,i naravno djikanska lola mi napisa kaznu za to ne smijem imati NIKAKO folije osim ako nije fabricki,gdje u ja za punta dobit fabricki da je zatamnjen pa nisam ga kupio sad novog iz radnje????? Mozete li mi reci sta i kako da radim da dobijem neki kur.. atest papir nesto jer nisam potpisao da sam kriv i jos mi htio na napise iza 11-u 11.01 me zaustavio ja u svojoj ulici krenuo kuci,kaze pa sta jos si na ceti ???????????? Fuj drotova i fuj drzave samo otimaju !!!! Molim vas hitno mi to treba da ih pobijem na sudu,prvo u reci da ne zna zakon jer mi je htio da napise kaznu za voznju iza 11 a ukinuta je ta zabrana i sad mi jos treba fora za folije,davno me nekad drot zaustavio i rekao samo na bncim zadnjim staklima smijem imat nigdje vise????? Eto hitno help ,hvala za svaku informaciju da se dobije kakav papir za folije !
 
Član
folije i smiju samo na zadnjim bocnim, nista zadnja sajba.... a izgleda da ni voznja iza 23.00 nije moguca, jer nema nigdje clana po kojem je ukinuto, tj. na koji se mozes pozvati.... btw atest ne mozes raditi za folije.
 
Član
Ok mozes li mi molim te naci taj clan zakon ili nesto slicno??? Ne dam stoki pare na guzove ,haj d sam se trkao divljao pijan vozio pa hajde,ovako fino sve majku im j*..,hvala na infu ali moram to detaljno naci pa ako neko jos zna help :D
 
Član
Zadnja bocna stakla smiju biti zatamnjena,nadji proslu temu o izmjeni zakona naci ces clan koji ovo potvrdjuje ! Sretno
 
Član
Nasao sam to ali nema teme vise nemogu da opalim print toga da suiji gurnem usta papir,a nesto sam nasao iz 2010 pise samo autobusi mogu imati zatamnjenja i reklame auta nista,pa se nerviram i jedem za sta mi ova vlada uzima pare,ko da sam diler drogom ????? stvarno ljudi na sta je ovo dolso,d ase smije samo golf 2 stock vozati i to je to sve sto je lijepo napucano odmah u stranu daj oderi fine ljude fuj fuj,dakle trazim crno na bijelo gdje pise da smije,hvala vam raja od srca sto pomazete,extra ste ;) hvala svima !!! ;)
 
Član
evo:
http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Izmjena_pravilnika.pdf
za folije, tj, zadnja bocna ;)
 
Član
dok sam bio na poslu samnom na smjeni je bio i saobracajac...i bas sam ga "ispitao" u vezi ovih zakona i izmjena...
kaze za P,da se ukida...
voznja iza 23h, ostaje zabranjena za lica koja nemaju 23 godine,ili bar 2 godine iskustva za volanom,ako ispunjavate jedan od ovih uslova, vozi miško! :123:
sto se tice zatamnjenih stakala...NE SMIJU se zatamnjivati privatna vozila,ako ne pise u saobracajnoj da je auto fabricki zatamnjeno,slijedi kazna....
znaci informacije iz prve ruke!
bas sam ga pitao za ove izjave inspektora i sl,kaze "nista to ne vrijedi,jesu napravili zbrku sa time,ali NE VRIJEDI!"
 
Član
ja imam auto koji je fabricki zatamnjen nazad, pa mi nista ne pise u saobracajnoj, to je sviranje kurcu. tamni normalan postotak i to je to
 
Top