Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Izmjene i dopune ZOBS-a: P obavezno, voznja nakon 23h dozvoljena

Član
MENI tek sada nista nije jasno, ja znam da sam citao sluzbene novine, i bio je text na netu u pdf formatu za skinut sa izmjenama i dopunama, kojim se ukida slovo P, a ostaje ovo voznja poslije 23h,odnosno zabrana...
sad ovaj prica drugu pricu, ja cu u ovo vjerovati tek kad vidim sluzbeen novine....
ne zna se ko ga kome dezinformise...:icon_question:
 
Član
i sta sad, vozim iza 23.00, zaustave me, kazu ne smijes voziti u ta doba... i ja kazem, rekao kao zoran avdic smije se iza 23.00 vozit :lol: :icon_question: po nekom njegovom zakonu/dopuni ili cemu vec, aha how yes no... nabijem ja sve njih redom :icon_mad:

isto uzeo sluzbene novine, provjerio sve dopune zakona, i stoji samo da se "p" ukida....

edo nemoj ba biciklo, trazit ce prsluk i kacigu da nosis :D :lol: romobil covjece :cool: :123:
 

BiT

Član
Jutros je na Pinku bio komandir saobracajne policije, ja mislim iz Sarajeva.

Rekao je da se P mora imati, a da se ukida ona odredba o voznji posle 23.00.
 
Član
djaba sto je on rekao to... kada policajac ima knjizicu uz sebe i po kojoj ti moze pisati kaznu za voznju iza 23.00... mora pisati u nekoj dopuni, da se stavka 8 brise, a nema je nigdje...
a ne rekao ovaj onaj,... jer policajac ima knjizucu, u kojoj stoji
^lan/^lanak 186.

(8) Lice/osoba iz stava/stavka (7) ovog ~lana/~lanka, mla|e od 23 godine,
ne smije upravljati vozilom u saobra}aju/prometu na putu/cesti u vremenu od
23 ~asa/sata do 5 ~asova/sati, osim ako je s njim u vozilu lice/osoba starije od
25 godina koje ima voza~ku dozvolu i kojem u posljednjoj godini nije izricana
za{titna mjera ili mjera bezbjednosti/sigurnosti zabrane upravljanja motornim
vozilom.

eto rekao meni komsija mogu voziti svu noc, ako te zaustave reci seno mi reko, aha ali ne pije bas vode :lol: :lol:

ma to navlakusa, sad kad ih vecina ostane iza 23.00, sjedne u auto a lizala na sve strane :lol: :D
 
Član
mani te se tih gluposti po internetu,otidete u policijsku stanicu i provjerite kao ja,plus me zaustavili 3 puta i potvrdili da P ne treba a 23h vrijedi jos,jedino ako imas 2god vozacku onda smijes poslije 23h
 
Član
Nek meni neko objasni kako je u Binjezevu ogranicenje 50 i zasto kamera slika na 61 ako to nije naselje, odnosno prema ovoj definiciji nema red zgrada sa jedne ili obje strane
 
Nikome nista nije jasno mene u subotu dvaputa zaustavili, dvije kazne po 50KM, jednom u D. Vakufu pa onda izmedju B.Petrovca i Bihaca. Na oba mjesta su me zaustavili u vukoj*ini, samo pise tabla mjesta i nista vise, kuce nema za lijeka. Ali navodno po novom zakonu ne mora da pise ogranicenje vec samo ako ima tabla da se ulazi u mjesto odmah je 50 ogranicenje...
 
Član
Po ovom gospodinu gore te kazne nisi trebao platit i potpisat jer ogranicenje ne vazi za naseljeno mjesto vec za naselje
Ovdje se ne zna ko koga je*e...
 
kAcA je napisao(la):
Po ovom gospodinu gore te kazne nisi trebao platit i potpisat jer ogranicenje ne vazi za naseljeno mjesto vec za naselje
Ovdje se ne zna ko koga je*e...

Ne znam ni sam nista...
Bitno je da su u subotu babe rucale:D
 
Član
nema para u budzetu pa ga pune kako umiju... evo danas tri patrole sa radarima slikaju u ze, u crkvicama trojicu djuture zaustavili i pisu kazne...

valja se sada naduravat sa policijom jel naselje ili naseljeno mjesto... :icon_mad:

mada ovi sto pisu po netu, jedno stoji u zakonu, a on drugo govori...
 
mato19E je napisao(la):
mani te se tih gluposti po internetu,otidete u policijsku stanicu i provjerite kao ja,plus me zaustavili 3 puta i potvrdili da P ne treba a 23h vrijedi jos,jedino ako imas 2god vozacku onda smijes poslije 23h

Toliko se puta pisalo da ne pije vode ako imas 2 godine vozacku i vozis poslije 23, po svakom pravilu ti moze pisati kaznu i da imas vozacku i 4 godine. Drugo je sad sto zavisi od policajca do policajca hoce li te pustiti i kako gleda na to, mada vecina pusta kada vidi da imas 2 godine vozacku i da nisi mangup ;)
 
Član
jel iko nasao tu dopunu/stav u kojoj se brise stav 8, iz clana 186, tj. ova zabrana iza 23.00 :icon_question:.... meni rekli u mupu, samo p ukinuto, nadji taj clan po kojem se brise zabrana i vozi....
 
Član
Limpi na prvoj stranici sam postavio link Sluzbenog glasnika ako hoces da potrazis i provjeris
 
Top