Izgradnja 402 m piste u Brckom

Izgradnja 402 m piste u Brckom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma ja
eto zovite cika geru nek vidi da moze da se izganja i napravi hahahahahah
a ne da svake godine moli za lokaciju
nidje veze
 
Član
Citam i ne mogu da vjerujem da je neko imao razumjevanja za ovakve stvari,nema sta svaka cast.Hoce staza biti ogradjena tj zatvorena i kako ce biti rjeseni izlasci na stazu ko bude htjeo usavrsavati tj mapirati i ispravljati neke sitnice hoce li se iznajmljivati ili?
 
Član
zaista nevjerovatno... skidam kapu svima koji su ucestvovali u realizaciju nedavno spominjane ideje koja se obistinila na svu srecu !:cool:
 

IGY

Član
svaka cast, a bilo je price oko toga na proslogodisnjem SR-u da bi se mogla staza produziti
i evo produzi se ona
svaka cast jos jednom
 
Član
Danas sam isao opet do staze, cisto da vidim ukupnu duzinu staze, ljudi rade i kopa se i dalje. Ja sam sa autom izmjerio 600metara staze, e sad dal ce se uspjeti jos nekoliko metara navuci ne znam. Jer mislim da je blizu, granica sa privatnim posjedom...
Na startu kao sto vam je poznato ima dosta prostora, dakle za okupljanje i spremanje auta za utrku. Da li je to dovoljno, jos tacno ne znam i ne mogu suditi o tome, ali mislim da nece biti problem u tome, jer u sirinu se ima tu dosta mjesta, pa nebih rekao da bi bio problem jos malo to prosiriti u skorijem vremenskom periodu.

Moje misljenje, kad bi se moglo izvuci nekih 700metara ukupne duzine staze, bilo bi super. Evo neka se javi neko ko vozi brze klase, recimo 13,14, ili ako su tu i oni iz 11 :) pa neka kazu koliko je od prilike dovoljno da se oni zaustave. Po mom misljenju nekih 250m...znaci to je samo moje misljenje :)

a to da li ce biti ogradjeno, da li ce svako imati pristup tome, to jos skoro pa niko ne zna...
 
pa ako vec pravite stazu, nemojte dozvoliti da trud propadne zbog duzine..

ako ima prostora, ja ne bih pristao na manje od 1km za predstart,takmicarski dio, zaustavni dio i nemojte zaboraviti jos gornji park vozaca gdje ce auta cekati safety car.

znaci
50m predstart = grianje guma
402m staza
400m zaustavni put
100m gornji park vozaca

na sve to dodajte jos park vozaca koji moze primiti barem 100 auta, tj. 100 parking mjesta sirine 3m = 150m ako su auta parkirana na obje strane

dakle ukupno 1100m, ali se moze zgurati i na 1000m

pozz
 
Član
Nemamo toliko prostora. Morat ce se orjentisati dosta i na sirinu, dakle da se pocetni dio staze i krajnji dosta prosiri, kako bi se mogla auta tu skupljati i pripremati za takmicenje.
Problematicno je danas naci, preko 1km ravnog i pravog dijela zemlje, koje SAMO pripada drzavi. I ako ima, namjenjeno je vec za nesto drugo. Tako da cemo ocigledno, sad za sad, morat biti primorani, da staza ovako izgleda. Ja se ipak nadam da ce ovo na kraju izaci na dobro :)
pozdrav:123::123::123:
 
pa ako u sirinu mozete rijesiti gornji i donji park vozaca, onda je po mom misljenju dosta 750-800m staze, cak i za trenutno najbrze kod nas..

u svakom slucaju svaka cast na poduhvatu!!

neko je vec napisao, mogle bi se brojne lokalne uprave ugledati na vas!!
 
Ja koliko sam vidio ima jos malo mjesta na kraju staze,nisam siguran koliko ali kao sto almin rece ljudi rove zemlju dokle se moze,jer nakon toga cini mi se pocinje red kuca dakle privatnog zemljista,jedino je produzenje prije starta rjesenje (ukoliko zaista ne bude dovoljno zaustavnog puta).

Al o tom po tom ;)

Ja vjerujem da ce biti nesto od ovoga,na granici smo sa Hr,a ni Srbija nije daleko tako da ako staza bude dobra zainteresiranih nece zafalit. ;)
 
Svaka vam cast, momci. i opet se pokazalo da je Distrikt najbolji dio BiH.

Sada je red na vas, osnujte klub koji ce se brinuti o stazi i organiziranju manifestacija na istoj. pa da za nekoliko godina napredujete i kruznu napravite :)
 
Član
svaka cast za ovaj potez...

600 m je malo za brza auta ali vec 750m je dovoljno i za 10 sec auto

Basta recimo ide 240 km/h kroz cilji i nemoze stati za 200m

Extra je sto ste produzili pistu pa makar imalo i 500 metara opet je dobro jer mogu malo sporija auta da voze.

Jos jednom svaka cast.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top