Izbor ljetnih guma

Izbor ljetnih guma

E ovako drage kolege i kolegince naime trenutno imam dvije moze se reci dobre ljetne gume ,pa sam sad u dilemi kakve ljetne kupit.U pitanju su gume dimenzija 225-40-18..Druge mi ne pasu...Surfao malo po netu i pronasao ove neke sportmax 165KM i sportiva z+ 170KM nove.U planu sam bio kupit do ljeta dvije u ovoj klasi cijena jer se trenutno nema vise...A sad moze li mi.neko reci je li se susretao sa ovim gumama kakve su i to....Znaci gume do 170KM max....Treba mi za sasvim normalnu voznju nista trke ovo ono....znaci.klasika...
 
Koliko je para nankang ns2????
Pa surfajuci i citajuci mnogi pisu da ni ova spoetmax nije losa u ovoj kategoriji...jer valjda se izradjuje slicno kao continentalove bar po sari gledajuci...
 
Ja kupio Nankang proslo ljeto
obiso sve sve cijene pogledo a dimenzija mi trebala neka uvrnuta sto je rijetko ima
koga god sam pito za moju dimenziju sve je cijena preko 140KM kao vele nema te gume rijetko se nalazi i nudili mi likovi Savu i jos neko smece šare ko na starim Fićama a toliko para
i odlucim se za Nankang ona me kostala 109KM po komadu + 10KM postarina za 2 gume kad sam ih osjetio pod rukama reko sam sebi ovo ako izdrzi ljeto ja sam na konju mekana guma samo tako netreba ti montirka da ih nabacis na felge samo dobro namazi i montiraj nije stara guma niti nista pred zimu ih skinuo prevalio s njima 30 000 Kilometara potrosio svega 1mm šare ja prezadovoljan na kiši drze bas pravo jos su montirane na pogonske tockove s naglim startovima nema šlajdranja ima ali jedva tako mi guma dobro prijanja
imas lika iz Gruda sto ih prodaje ja samo mogu reci + Veliki za ovu marku gume
jedva cekam da na cetvorki stucem one sadasnje gume da kupim ponovno Nankang i na drugo auto ;)
 
Ja mislim da sam njega i kontaktirao i u ovoj klasi u kojoj ja trazim on mi preporucuje sportmaxx....Ja mislim da su nankang ove dimenzije oko 210 KMato mi je vec 100KM.skuplje...j.b.g...
 
Ewo poslato pitanje na pik za nankang ns2 za cijenu pa da vidimo kakva je cijena...ima li ko iskustva sa ovima sportiva z+ i sportmaxx...a i nankang jel.jos ko imao???
 
Član
Sportiva z+ odlično drži, i na mokrom i na suhom. I na mokrom na nižim temperaturama odlično drže. A ljeti kad se ugriju to je strava kako se ljepe za cestu. Jako debel bočni zid,strava
Sve pohvale za gumu osim jednog, ne planiraj s njima preć više od 20 000 km. Od početnih 9 mm profila kada su nove, profil će ti spast na 2-3 mm. Ovisno o načinu vožnje možda i prije
 
Sto znaci ja godisnje predjem oko 10000 maximum ljeto zima znaci da bi mi te sportiva drzale maximum 2 godine odnosno 3 ....zar se tako brzo trosi profil....
P.S.Normalno vozim nigdje vise od 180 gdje nije dozvoljeno :p
Salu na stranu normalna voznja....nista race style ovo ono...
 
Super Moderator
Sportiva super z nije losa guma i bolja je od nankanga! U tom cjenovnom rangu poslusaj me, Barum Bravuris 2! Guma je perfektna, bez zezancije i bez pretjerivanja! Parira sa gumama u vrhu, aquaplaning samo continental ima bolji, i i kad se malo potrosi odlicna je. Ja nisam imo problema po bilo kakvim uslovima. Malo su meksi bocni zidovi ali dosta ima falca koji cuva felgu
Sad izlazi Bravuris 3 al ne znam kolika joj je cijena i kad ce doci na nase trziste al je jos poboljsana u odnosu na bravuris 2
Ljudi su malo skepticni, al to je guma manje poznatog brenda koja je super kvalitetna i cijena joj mora biti takva zbog poznatijih brendova
Ja ih imam u dimenziji 205/50 17 i prezadovoljan sam, a sad da li ima razlike kad su 18'' u pitanju ne bi znao

I da dodam, bravuris 2 nema nikakve veze i slicnosti sa bravuris prve generacije koja se nije nesto pokazala

I pogledaj ovaj pik profil covjek stvarno ima dobrih guma
http://pik.ba/profil/toni110
 
Jest al.ko drzi barum na podrucju BIH gdje se moze narucit???
Pitao sam.ovog iz gruda nema nankang nestalo prodato sve....ostaje mi jos kako sam ja vidio sportmax i sportiva....ima li ko link gdje se prodaju te barum gume???
 
Član
Sto znaci ja godisnje predjem oko 10000 maximum ljeto zima znaci da bi mi te sportiva drzale maximum 2 godine odnosno 3 ....zar se tako brzo trosi profil....
P.S.Normalno vozim nigdje vise od 180 gdje nije dozvoljeno :p
Salu na stranu normalna voznja....nista race style ovo ono...
Ako godišnje prelaziš 10 000 3. godina će ti bit na slick gumama. Normalne vožnje
Profil se troši oko 1 mm na 1500-2000 km. A možda je to samo početni sloj. Ja kupio sve 4 nove i na oko 5000 km jednu rasjeko(dubok rez nije guma izduhala ali nisam htio vozit na tome) i kupio novu kad vidim ova nova ima daleko veći profil. Izmjerim nova ima 9 mm ove "stare" 6mm
 
Član
to onda nešto nije uredu ako se tako brzo troši... u mene sava gazi preko 60 000 a ima još 2-3mm šare, vožena i ljeti i zimi
 
Top