Izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Više volim:

  • Moderna vozila sa svom tehnologijom

    Votes: 29 38,7%
  • Stara vozila sa više orginalnosti

    Votes: 46 61,3%

  • Total voters
    75
Porschefan je napisao(la):
Uh, DeTomaso Pantera ;) iznenadio si me izborom, ja mislio da ćeš postaviti 300SL Gullwing :icon_smile:

Mercedes sam u startu otpisao , jer bi mi bilo pretesko odluciti se za jedan model :D Ali ova Pantera je nesto sto se vise nece ponoviti , strasno auto :cool:
 
Isto kao i ja Porsche, najradje bi stavio sve modele ali ...... :D :icon_smile:

Ustvari svi stariji egzotični auti su mi predobri, bez obzira na marku....ali 512TR je na vrhu popisa ;)
 
Član
Nema stare legende bez balonki guma :icon_biggrin:
Lambo Miura






Uploaded with ImageShack.us


350-380 ks V12 ciste mehanike u autu teskom poput Golfa cvrke i sve to u 60 im godinama 20og vijeka.
 
Član
mnogima ruzan, a meni ipak san iz mladosti... (imao ga kao igracku i od tad moj san :D )

166ln5g.jpg


6oifpt.jpg


v8pmad.jpg


10d8wur.jpg
 
Član
Bilo bi dobro da pojasnite zasto bas taj auto (ako je to OK sa ostalima i porsefan-om naravno)
Jer zanimljive price se kriju oza svega toga
 
Slažem se, to sam i naglasio na kraju prvog posta. ;)

Podrazumjeva se da nitko od nas nije vozio bilo koji od ovih auta ali iz svakog postoji priča, svaki je poseban na neki način. Baš bi bilo dobro da obrazloži izbor auta, a i tema bi dobila na izgledu... ;)
 
Od svih Skylineova i od GTRova meni je najbolji R34 Nismo Z-Tune, zadnja serija R34 prije prestanka proizvodnje ... a da je potpisuje Nissan... ;)
 
Član
Za mene je to definitivno BMW M5 E60. Naravno uvijek ima novih modela koji su dobri, ne govorim samo o BMW-u, svaka marka s vremena na vrijeme napravi nesto dobro. Generlano i jesam vise fan novih auta nego onih starih, ma da se tu i tamo nadje uvijek pokoji model koji bih volio imati, iako je iz nekog vremena prije mene :D

Moram i to reci da mi BMW nije #1 omiljenih auta. Porsche mi je ipak blizi srcu, ali M5 E60 mi je ostao bas u pamcenju.

BMWM5-61_11_1024x768.jpg


Kada vec govorite o pricama sta stoji iza toga i tako to, moj dajdza koji zivi u Njemackoj je kupio E60-ku M-paket kada je tek izasla, Bangle-ov dizajn i dan danas kontroverzan, a pogotovo tada kada je izasao. Danas vec nije neobicno vidjeti Gallarda ili SLS-a u BiH, ipak je proslo dosta vremena i od rata, ali te 2003. -2004.te, ipak je bilo drugacije vidjeti tako neko auto, a ovaj o kome ja govorim je imao sve, od toga sto je bio nov novcat, M-paket, carbon-crna boja, pa 18ke, profesional navigacija, koza, memory sjedista i jos mnogo toga..

Ne mogu vam opisati koji je bio osjecaj voziti se u tom autu po BiH. 90% raje nije znalo ni da postoji ta benga, ljudi su se okretali kao da danas vidis nekog Ferrarija. Tad sam dobio i originalni BMW kalendar, kojeg jos uvijek cuvam. Na njemu je za svaki mjesec bio drugi BMW, a ta mart (kada sam rodjen) je bio na slici M5 u nekoj BMW-ovoj prostoriji sa nekim indirektnim osvjetljenjem.. bas poseban prizor od refleksija po autu pa nadalje..

Tad je na DSF-u bio jos Motorvision, neki su mozda gledali, Atuo emisija sa Jumbom i Mecijem, koji su po meni najbolji do danas (GRIP itd nisu na nivou kao Motorvision) i tad sam gledao test M5 i CLS 55 AMG.. Zvuk onog V10 motora, Angel eyes, unutrasnjost...U Gran Turismu 4 sam znao uzeti M5 i voziti samo krugove na onoj Nascar stazi i kasnije gledati Replay, pa sam je onda non stop crtao, u skoli u svesku, kod kuce, 24h sam analizirao i crtao E60-ku. A da ne govorim koliko sam godina proveo igrajuci GTA San Andreas u koji sam uspio ubaciti M5 preko Mod Installera, ja moje radosti :D

M5 je za mene i do danas danas ostalo savrseno auto u svakom pogledu. Inace najvise paznje obracam na dizajn, koji jeste zaista bio u pocetku cudan, ali po meni nesto posebno i neponovljivo, pokazali su hrabrost za necim novim i zato postujem BMW, uvijek su nekoliko godina ispred ostalih i dizajniraju za buducnost.

Tako da, iako danas cesto padne u zaborav, M5-ica je za mene jedna od ikona Auto-industrije i sigurno za to vrijeme naj- bolja, -brza, -ljepsa, -inovativnija limuzina na svijetu, koju cak vise preferiram zbog V10 motora od nove BiTurbo V8. A da sve ovo nije daleko od istine potvrdjuje i cinjenica da se ovaj motor i dan danas ugradjuje u seriju 3, cak i karavana, to ide ko ludo, a da ne govorim o M5 G-power Hurricane RR. Ko nije gledao, evo jedan video RR-a u M6-ici... Molim da pogledaju svi koji nisu culi za ovo cudo od snage!

http://www.youtube.com/watch?v=T2cdliYmmKs

Za mene, bilo i ostalo auto bez mane. Eto, smorih i vas i sebe, ali to je moja "prica" i mit oko M-Powera :)
 
Član
Anketa na koju je malo teze odgovoriti sa A ili B. I stari i novi imaju svoje "zvijezde" i promasaje, ali moj glas ide za
29878_138129.jpg

737b_Bentley-Continental-GT-1.jpg

... i jos kad izadje ovo:
2012-Ferrari-458-Spider-640x433.jpg


... dakle MODERNIZAM :)

Mada obozavam i neke starudije :)
45597_1178027387955_1746262493_337222_4958568_n.jpg

59323_1188311445050_1746262493_356133_5744496_n.jpg

167879_1272059258693_1746262493_494914_8111821_n.jpg

:D
 
Top