Izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Više volim:

  • Moderna vozila sa svom tehnologijom

    Votes: 29 38,7%
  • Stara vozila sa više orginalnosti

    Votes: 46 61,3%

  • Total voters
    75
Zanima me vaš kriterij u vezi egzotičnih auta.

Tko voli samo najnovije, najbrže, sa puno elektroničkih gadgeta?

Tko više preferira nešto starije, sa više originalnosti, dizajna koji je odredila ljudska ruka a ne isključivo zračni tunel ili marketing?

Uzet ću za primjer Ferrari i njegove modele.

Meni je ovo vrh, No1:

512TR ili facelift Testarosse

512tr1.jpg


512tr2.jpg


Na zavojitoj cesti ga danas gazi svaki top hot hatch, za nove superautomobile ne treba ni spominjati koliko su brži, ali ovaj izgled, motor flat V12 i čista mehanika su za mene bez konkurencije. ;)

Postavite svog favorita i zašto baš njega.
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Iskreno postavio si mi favorita, testarosu/ili redizajn model.
Razlog jer to je pored F40 bio poster na mom zidu (pored pamele anderson ali to je druga prica)
I kao klinac ti side intakes koji se protezu duz cjelih vrata su mi bili jedna od onih stvari koja budi mastu i onaj vise debilniji dio uvjek sam se kao klinac vodio s tim da F40 nikada necu imati jer je pre pre skup ali testarosa mi je bila kao onaj "ostvarivi" dio u mojoj glavi pa tako da mi je taj model oduvek ostao blizak srcu.

O ovome pricam
1984_ferrari_testarossa-pic-5768.jpeg
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

pridruzujem vam se...emocije su ipak na strani starijih pila...

...prvi favorit mi je Lamborghini Countach...
1982-Lamborghini-Countach-navy-fsvKRM.jpg


...cuo sam da u Srbiji postoji jedan primjerak, al jos nisam iskopao gdje je tacno...nadam se da cu ga naci...:)

na drugo mjesto bi mogao Ferrari F40, treca Espada,...itd, itd...nebi dalje da vam pricam svoje snove...:icon_biggrin:
 

MTR

Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

da se i ja navezem , ove sam slike nasao na wikiju , i podatke takodje , nekad je moj stari imao veliku sliku u garazi od ovog auta , meni je ljepsi od bilo kojeg Astona iz tog vremena :cool:

Fiat 8V - "Otto Vu" iz 1952 ( radio se od 1952 do 1954 ) , izradjen u samo 114 primjeraka .
Motor V8 od 1996 ccm i 78 kW/105 KS i max. brzine 190 km/h.

Automobil su sastavljali u tada najboljim radionicama kao sto su Vignale,Zagato i Ghia , te je Carozzeria Speciale FIAT izradila 34 primjerka , Zagato nekih 32 komada pod imenom Elaborata Zagato , dok su Vignale i Ghia manje vise radili specijalne modele koji su svoje mjesto nasli u Sjevernoj Americi.

Danasnji preostali primjerci vrijede preko 1.000.000 USD , a jos vecu cijenu postizu primjerci proizvedeni kod Ghie pod oznakom Supersonic kojih ima samo 8 komada


FIAT 8V by VIGNALE

800px-Fiat_8V_Otto_VU_vl.jpg


FIAT 8V by ZAGATO Elaborata

800px-Fiat_8V_Zagato.jpg


FIAT 8V GHIA Supersonic

800px-Fiat_8V_Coupe_by_Ghia.jpg
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

mnogima novim autima nedostaje one karizme sto imaju ovi stariji modeli, tipa stari porsche-i, fiati, alfe amerikanci, il neki cak japanci kada vidim sliku datsuna 240z il po JDM fairlady jos ako je nesto sredjen uuhh boze oprosti,., dok danasnjica samo daj da ima i-pod conector odma je moderan, al nekako car one voznje kada samo zavisi od guma i vozaca hoces li izaci iz krivine citav a ne ko danas ako ti je pentium 3 garant neces savladat taj neki zavoj jer je to starra verzija hehhehhehe,.,
nekako danas taj duh jos mescini porsche gaji ovim extremnim modelima bez esp isl. pokusava vratit odrzat taj duh drugi,.,. nigdje veze sory na text

al moj auto snova za ovo cu guze dat :lol: http://www.cartype.com/pics/6691/full/porsche_911_carrera_rs_2-7_72.jpg
2,7 boxser zrakom hladjen na guzi pretezak, olovna karambolka naprijed da bi malo izbalanirala tezinu, sa amortizerima ko od kamena, 210ps za uzitak i dobru notu auspuha i zraka sto hladi masinu, 1075 kg plus ja to nije nista, samo hrabrost dotjerat je do maks,.
 
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Eh Carrera RS :icon_sad:, erotika, ništa drugo, ali ja sam uzeo primjer Ferrarija jer imaju jako veliki raspon modela i želim nepristrano početi ovu temu, govoriti općenito ... :icon_smile: ;)
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

evo pogledas stare ferrarije i ove nove: po meni to su auta za poziranje i turiranje gradom jos ako su crveni ma kaki svi znaju da si dosoo,. al ovi novi imaju vise prekidaca na volanu nego sto su imali svi ti stari zajedno,., meni nekako smjesno zvuci imas super car i na njemu tockic koji okrenes na race, paga vozis ko da si na utrci, pa onda sve off vozis ko lud, onda neka opcija sport gdje vozis malo sporty i onda ona roze opcija help gdje obuces roze majcu i zagrlis vjernog svog gej pratioca,., i uzivate u ustatku vecerii,.,.
dok je u staro vrijeme bilo cini mi se drugacije bio ti je volan debline jedva centimetar, velicine jupitera, i naravno bez serva pa su misici dolazili sa voznjim, a tek mjenjac, a kvacilo je bila druga prica,.,, imo sam priliku sjest u jedno tako staro auto masserati cini mi se 500 il 5000 +,. kvacilo ko da ima nesto pod papucicom al zato sam osjecaj koze, kroma, drveta i svega ostalog zanemario je moj neuspijeli pokusaj pritiska na kvacilo dok novi i nema tu papucicu:icon_cry:

znam drug tesko je bit nepristran al evo primjer gledam sivog golfa 6 gtd koliko kosta vec,, sa dva tocka na trotoaru a momak iza njega je bar dva puta izasoo dok se parkira gledajuci koliko je daleko od tog trotoara je parkirava keca,., i jeddno i drugo su golf ko golf covjek bi reko vidi dobre sestice ja je nesto nevidim nije mi lijepa ko ovaj kec jos je zakucan bogu na zemlju.,, neko ima potpis sagni te se mravi,., e ovom kecu se saginju,. i vjeruj ko je god proso pogledo je kecmana, ne sa podsmjehom vec je ljepsii,., al etoo dans auta postaju kompjuteri jos malo istjerace nas sa vozackog mjestaa,., e tada ce sve dao ode,., al stara auta su oblikovana da budu haj reci lijepa umjetnicka djela,., jes da im je aerodinamicki odraz bio ko u cigle dok danas u tunel pa ispitas kolikoo otpora ima retrovizora i ako je veci od nekog broja jednostavno ga zamjenis kamerom:icon_question: al eto valjda ce se uvijek naci neko ko ce drzat taj stari duhh bar se nadam
 
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Ja imam samo dva kriterija: obični auto za prevoz od točke A do točke B, bez razmišljanja o osjećaju vožnje i auta, kada je dobro da je udoban i prostran, neko novo auto je jako poželjno.
S druge strane, kada je u pitanju mjenjač, volan, zvuk motora i kompletan doživljaj vožnje tada u pitanje dolaze uglavnom stariji - mehanički - automobili.

p.s. ovdje se ne radi o samoj brzini, ona nije toliko bitna...
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

brzina je najmanje bitna...osjecaj za volanom dok ga vozis je ono sto ih izdize iznad ovih novih robot-auta...
 
Član
RE: Anketa - izbor egzotičnog auta - najnovija tehnologija vs. nostalgija i emocije

Evo dodao sam anketu pri vrhu pa da vidimo i zvanično te omjere :D

Inače više volim starija i orginalnija vozila. To se ne odnosi samo na vozila nego općenito na sve aspekte života, ne sviđa mi se nikako u kom pravcu ide ovo sve..

Starih mašina ima na pretek, od kojih svaka zaslužuje svoje mjesto u historiji ali meni je jedna posebna:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fiXlAf-bnpU[/video]
 
;) za postavljanje ankete

Nadam se da će se još kolega uključiti u raspravu u kojoj nije u prvom planu vrijeme na Nordschleife ili koliko ide od 0-100...
I naglasio bih da obavezno date svoj glas na vrhu teme i 1-2 slike egzotika koji vam se sviđa... :icon_smile:
 
Član
jedno od pitanja na koje je tesko odgovoriti, izuzmemo li poznate marke koje bi svi zeljeli (ferrari, lambo, porsche)....masa je oni koji proizvode iskljucivo egzoticna auta u veoma malo primjeraka i koji su vecini uglavnom nepoznati (bufori,gumpert,laraki, imperia itd..)...
ipak prekasno sam rodjen za nostalgiju, tako da biram meni najlogicniji izbor i prvo sto mi pada na pamet, teska srca pored 458 italia koja je jednako pozeljna al ajd evo ovaj (iako ima 100tinjak kandidata) :cool:
'tehnologija s karakterom' - REVENTON


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
ne znam sta vise treba za uzivanje...(dobro mozda neka curica pored da sjedi:D)...

BMW 507 iz 1957. god...

39069.jpg


39066.jpg


39068.jpg


39059.jpg


39046.jpg


...ostatak na:

http://www.germancarforum.com/older-bmws-vintage/33783-1957-bmw-507-a.html

:cool:
 
Kad bi mi neko rekao da imam jos mjesec dana zivota i da mogu uzeti auto koje pozelim da vozim tih mjesec dana , ne bih ni razmisljao , ovo bih uzeo

Pantera%20GT5.jpg
 
Top