IZBOR AUTA, heeeeeelp

IZBOR AUTA, heeeeeelp

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

VR6Boki je napisao(la):
Pa pogledaj koji je u najboljem stanju i reci svoje potrebe? Ak nisi ljubitelj brzine, onda otpisi odmah Bravo HGT. To je masina sa 5 cilindara ak se ne varam, znaci trosit ce ti neke 2 litre vise pri normalnoj voznji od recimo 1.8 sa 4 cilindra. S druge strane, imas tu super zvuk, a ako volis brzu voznju, onda ti je to i jedini izbor ovdje. S druge strane, ak hoces samo normalan auto, ja bi uzeo Stilo 1.6 16V, vjerovatno ne trosi puno, a koncepcijski je najnoviji auto. Iznutra najbolje uradjen i vrlo siguran... Moras znati prvo sta tacno hoces od auta, pa onda kupovati to.

;) hvala
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Fele je napisao(la):
http://www.autopijaca.ba/index.php?vozilo=8&page=0&view=48006

pa.... imam već dovoljan izbor, ne bih da me još i to auto zanese
a i premelo mi je
:icon_exclaim:
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Danas sam malo vozao ovog HGT-a Bravo
Ide bolesno, zvuk mu je.... nepisiv, sve mi se plače... ne treba ti ozvučenje u autu, samo daj gas i uživaj:icon_smile:
Malo me samo brine moja narav(brzina) i potrošnja.

A iskreno blago navijam za Stila, druga je po redu Astra, pa Hgt, jer ne volim baš dizele nešto... nema onog zum--zum:lol:
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Izvinite, stvarno, ali ovdje sam procitao 3 komentara da imaju ikakvog smisla.

HGT je perverzija, sam si probao, radio ti ne treba uopste, jednom kad mu slozis gas, i vidis kako ide, gotov si, uvuce ti se pod kozu. JTD imam i sam, 105 ks, ide pravo fino, trebao bi da probas prvo, iznenadit ces se, JTD su ti common rail, ganjaj takvog u svakom slucaju. Moj ima 220 hiljada na satu, a glavu bi dao da je barem 100000 skinuto, i ne ureklo se, ali auto pali bolje nego moj benzinac, ide nemjerljivo bolje itd.

O Stilu ne znam previse pa necu ti lupetati o njemu, noviji je u svakom pogledu, i koncepcijski i izgledom i od Brava a o Astri da i ne pricam. A Astru 1.6 ne mozes staviti ni u isti izlog, a kamoli izbor s JTD i HGT-om, probaj pa ces vidjet o cem pricam. Stvarno postujem svabska auta, sto jes jes, imaju neku cvrstocu, necu reci sad kvalitetu jer to nije nuzno slucaj, ali, pogotovo tebi koji znas kako je vozati talijana, znas i koja je glupost kad neko pise "dio skup, dio ne mozes naci itd. bla bla bla", a u zivotu dio kupio nije, nego cuo od babe/djeda/komsijinog punca.

Za HGT ocekuj da, stvarno, moze trositi i ispod 10 po gradu, al kad ga ganjas od semafora do semafora, ocekuj i cifre od 15 pa i vise litara, hladno.
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

trizex je napisao(la):
Izvinite, stvarno, ali ovdje sam procitao 3 komentara da imaju ikakvog smisla.

HGT je perverzija, sam si probao, radio ti ne treba uopste, jednom kad mu slozis gas, i vidis kako ide, gotov si, uvuce ti se pod kozu. JTD imam i sam, 105 ks, ide pravo fino, trebao bi da probas prvo, iznenadit ces se, JTD su ti common rail, ganjaj takvog u svakom slucaju. Moj ima 220 hiljada na satu, a glavu bi dao da je barem 100000 skinuto, i ne ureklo se, ali auto pali bolje nego moj benzinac, ide nemjerljivo bolje itd.

O Stilu ne znam previse pa necu ti lupetati o njemu, noviji je u svakom pogledu, i koncepcijski i izgledom i od Brava a o Astri da i ne pricam. A Astru 1.6 ne mozes staviti ni u isti izlog, a kamoli izbor s JTD i HGT-om, probaj pa ces vidjet o cem pricam. Stvarno postujem svabska auta, sto jes jes, imaju neku cvrstocu, necu reci sad kvalitetu jer to nije nuzno slucaj, ali, pogotovo tebi koji znas kako je vozati talijana, znas i koja je glupost kad neko pise "dio skup, dio ne mozes naci itd. bla bla bla", a u zivotu dio kupio nije, nego cuo od babe/djeda/komsijinog punca.

Za HGT ocekuj da, stvarno, moze trositi i ispod 10 po gradu, al kad ga ganjas od semafora do semafora, ocekuj i cifre od 15 pa i vise litara, hladno.

Naj bolji savjet do sada, iskreno RESPECT
HGT mi još uvijek odzvanja kroz uši, ali me savjest goni ka Stilu... joj ubit ću se mame mi:lol:
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Ne znam u kakvom je stanju taj kojeg si vozio, ovaj je imao nekog posla da se radi na trapu, ali bez obzira - lezao je perverzno, a kocnice su mu nesto blesavo, prvi put kad sam ga probao nalegao malo jace na nju, zakucao me u pojas odmah. Preporuka da probas i JTD prije odluke, vjeruj da ces se iznenaditi, ako je u iole dobrom stanju, moj je, ne do bog da ureknem, kao sat, na trapu nije bilo da kucne kad sam ga uzeo. A najbolji savjet koji ti mogu dati je da probas sve o cemu razmisljas, i Astru, ako mozes i Stila, pa da odlucis, ipak ti kupujes auto, a ne pripadnici ovog foruma.
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Sa Stilom neces pogresit 100 posto,a Astra isto nije losa......................
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

eh i ja ti preporucujem bravo 1.9jtd..vozam ga kupio sam ga krajem 2mj. u tih otprilike 7mj. presao sam 13-14000km jer sam non stop u njemu i cesto idem duge relacije i autek je extra!!!.. nedaj boze kao sto trizex kaze da ga ureknem ali auto je pisca..sipaji vozi i redovno mjenjaj ulje i filtere i navozat ces ga se bogami.. ali gledaj da ima sve..(u mene je standardna oprema sx) ali ja sam kao sto kazem prezadovoljan.. ako vec imas pare i ako ces jtd gledaj da ima sve i pazi nezalijeci se neuzimaj ako ima predjenih manje od 180 000 jer bogte pito koliko su vraceni kilometri..gledaj malo da je utegnut i sve 5!! nek on ima i 220-250hiljada to nek te nebrine..:cool::cool: ajde pa nam javi pod hitno sta si odlucio i sta si uzeo;)
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

stari imao astru i od sad pa do kraja zivota izbjegavamo opele..pun qrac problema.. a za HGT ako hoces mozes i njega uzeti ali on ti je za tu snagu nekako previse trom probao sam jednog od jarana i bas bas sam se napatio jednostavno auto trazi visoke okretaje..ja oskreno nebi dao jtd za HGT pa ti vidi.. svako ce ti rec nemoj dizel ovako-onako al neslusaj nikog(nemoj ni mene neubjedjujem te u nesto ali se neces pokajati) pozdrav
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

Moj je full, al bas full. Dzidze poput grijanja u sjedistu i sl. takodje ;)

@elmir, izvini, ali onda taj kojeg si probao kur*u nije valjao. Ovaj kojeg sam vozao je cak imao problem da trkelja do 2000 rpm, prekidala mu jedna svjecica, al kad predje 2000 rpm...lijepi u sjediste do blokade, istom silinom....
 
Član
RE: IZBOR  AUTA, heeeeeelp

smajke je napisao(la):
fast..tuning20 je napisao(la):
astra samo astra za fiata u bosni nema dijelova za glave

Gdje ti to zivis pa za fiata nemas dio:)

:lol::lol::lol:
@italy nisam sve procitao vidim da spominjes i stila nesto..ako se nevaram ima i u stilu jtd motor paaaa neces se pokajati:cool::cool: eto dosta od mene
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top