Iz susjedne nam Hrvatske

Iz susjedne nam Hrvatske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LSD

Član
a boze...............:icon_sad:

Iako su Franjo Patafta i Klaudija Marković iz Križevaca zadobili teške tjelesne ozljede, uspješno se oporavljaju u KBC-u Split i nisu više u životnoj opasnosti.

Policija još utvrđuje kako se pokojni Zdravko Propadalo (49) iz Splita našao na autocesti u krivom smjeru, zatražene su snimke nadzornih kamera HAC-a, pa će policija nakon pregleda uputiti posebno izviješće nadležnom Državnom odvjetništvu.

Propadalo i njegova majka Anđa Propadalo (76) imali su prebivalište prijavljeno u Splitu, no prema izjavi Zdravkova brata živjeli su u BiH, gdje je pokojniku izdana vozačka dozvola, a bili su na putu iz Livna prema Splitu.

Vozač Audija Franjo Patafta se nalazi na Kirurškom šok odjelu KBC-a Split, ima krvarenje u trbuhu i niz prijeloma kostiju. Slomljena mu je desna natkoljenica, lijeva potkoljenica, ključna kost i lumbalni kralježak.

Njegova suvozačica Klaudija Marković pretrpjela je nagnječenje pluća, frakturu prvog i trećeg slabinskog kralješka, prijelom lijeve podlaktice, prijelome od prvog do četvrtog prsta lijevog stopala, te prijelome od šestog do osmog rebra s lijeve strane. Hospitalizirana je na Jedinici intenzivnog liječenja Odjela kirurgije, piše Jutarnji list.
 
Član
Stvarno je ruzno komentarisati ovako...al' jebo ga onaj ko mu je dao vozacku u ruke...velika vjerovatnoca je da je bio malouman, narkoman ili tako nesto...ovo se NE MOZE desiti normalnom vozacu, cak i onom daleko ispod prosjeka...


Kad ga saberes, ko ga jebe...al' kad sam procit'o ovaj predzadnji post...najezila mi se svaka dlaka...ne daj ti Boze nikom...
 
Član
Čuo sam danas da ovi iz audija nisu više u nikakvoj životnoj opasnosti, i da je ekipa sa autoceste vidjela ovog u golfu na vrijeme navodno na kamerama, stavili su na one displaye ograničenje brzine 40 i nekakav uskličnik.. ovaj u audiju je to očito zanemario, 20 minuta se vozio tako jer su ljudi usporili i imali prilike mimoić se. Policija nije mogla tako brzo odreagirat, a ako je tako nadzor autoputeva je napravio svoje. Prema snimkama kažu da je ovaj u golfu vjerojatno promašio izlaz, okrenuo se i vraćao nazad... sad neznam kolko to stoji, isto moraš bit i lud, a i 20min nazad?

Uglavnom et.. šteta...
 
Legend
Za Propadala i njegovu majku prva vožnja autocestom bila je kobna

Nije izgledao kao egzibicionist, nego kao da nije svjestan što radi. Nije divljao i krivudao', kaže Žužul koji je prošao kraj Golfa koji je vozio u krivom smjeru i u kojem je poginulo dvoje ljudi.

Pokojni vozač Zdravko Propadalo, koji je u ponedjeljak vozeći Dalmatinom u krivom smjeru ubio sebe i majku Anđu, a dvoje ljudi teško ozlijedio, po svemu sudeći svjesno je vozio suprotnim smjerom, piše Jutarnji list.

Oporavljaju se vozač i suvozačica iz Audija
Franjo Patafta (45) i Klaudija Marković (34) iz Križevaca u čiji se Audi A5 Coupe zabio Propadalov Golf uspješno se oporavljaju u KBC-u Split. Patafta ima krvarenje u trbuhu i niz prijeloma kostiju. Marković je pretrpjela nagnječenje pluća, frakturu prvog i trećeg kralješka te više prijeloma.

Nadzorne kamere HAC-a zabilježile su da je Propadalo u pravom smjeru vožnje bio sve do Raščana, u 11.06 sati, dok je u 11.08 sati snimljen kako vozi suprotnim smjerom. Te dvije minute policija još nije pronašla u videozapisu, nisu apsolutno sigurni što se dogodilo.

Propadalo se Golfom na autocestu uključio u Dugopolju i krenuo prema Livnu. Bio je u kontaktu s bratom koju mu je sugerirao da se s autoceste spusti u Biskom. No on je promašio silazak za Bisko i nastavio voziti dalje.

Načelnik Odjela cestovnog prometa PU splitsko-dalmatinske Josip Jukić kaže da se Propadalo najvjerojatnije okrenuo na samoj autocesti kad je shvatio da je otišao predaleko.

Kobna vožnja ujedno je Zdravku Propadalu bila i prva vožnja autocestom.

'Mogao sam i sam biti na lijevoj strani'
Jedan od vozača koji se mimoišao s Golfom koji je Dalmatinom vozio u krivom smjeru bio je bivši ministar Miomir Žužul, koji se s obitelji vozio prema Imotskom.

"Dolazio nam je u susret s lijeve strane. Blicali smo mu, ali uopće nije reagirao. Nije mi izgledao kao neki egzibicionist, nego je djelovao kao da nije svjestan što radi. Nije divljao po cesti, krivudao, a čini mi se da nije vozio brže od 100 kilometara na sat", prisjetio se Žužul, koji je Golf mimoišao na 398. km Dalmatine, pet minuta prije izravnog sudara s Audijem.

O Golfu koji vozi u krivom smjeru Žužul je odmah obavijestio službu 112 u kojoj su mu rekli da su već zaprimili stotinjak poziva o tom vozilu. Čudi ga da vozače nitko nije upozorio što se događa.

Žužul smatra da je vozač Golfa vjerojatno mislio da se radi o dvosmjernoj cesti, jer ničim nije ostavljao dojam da je svjestan da radi nešto neobično.

"Mi smo se vozili dosta sporo jer je bilo ograničenje brzine 40 kilometara na sat. Nažalost, to je bila čudna i tragična situacija. Mogao sam i sam biti na lijevoj strani", rekao je Žužul za Jutarnji list.
 
Član
ja ostajem pri svom...jebo ga onaj sto mu dade vozacku i volan u ruke...

Ove jadne ljude je u crno zavio ni krive ni duzne... :icon_evil:
 
Član
e ako se okreno na autoputu i nastavio nazad,pa pravi je fanatik...
u srbiji je najmodernije da izadjes na naplatne kucice u rikverc,dakle pravis se da si pogrijesio,tj da si tek usao na autoput,prodjes znaci izlaz sa autoputa sa autom i cekas ukljucenje na autoput i tu se vratis u rikverc do naplatnih,i eto izvinite pogrijesio sam i tak to.tako ljudi izbjegavaju autoput,jaran kad nije razvalio jednog takvog...i to se desava stalno valjda
 
Početnik
prva voznja autoputem ... ..pa makar se prije vozio snjekim da vozi po autoputu i nikad valjda nije vidio da neko ide iz suprotnog smjera..pa gledo je tv ..jedino na filmovima neke budale voze u suprotnom smjeru al to je film ..ma nekontam kako nece znati da to nesmije radit ..ee ja se nebi usudio stati na autoputu ..djabe sto ima ona traka dodatna ..vidis ti kakvi budala ima ..sad me jos vise strah..:icon_question::icon_cry:
 
Mah ne daj Boze nikome da se desi...Covjek u strahu svasta radi...Za sve postoji prvi puta, neko ima sansu da vise puta radi stvari prvi puta, a neko posljednji puta ima prvi puta +:icon_cry:
 
Član
i voznja u rikverc je bash super :)
taj dio puta u srbiji je jako los sto se tice i oznaka a i kvalitete.drndav sav nekakav,ja kad sam prvi put isao za bg isho iz bijeljine tamo na raču preko onog mosta sa prugom,ja dosho kad most...nidje nikog,pruga na mostu,govorim jaranu jebote ovdje moze voz naici,i ne micemo se mi,stojimo cekamo,kad odozdo auto naidje na most,i mi onda lagano.
a znakovi po autoputu poneki tu i tamo,sreca pa sam znao da trebam izaci za na kuzmin,a tz bg 2 sata i 10 min :D:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top