Isplati li se tunirati stara auta

Isplati li se tunirati stara auta

Član
idontknow je napisao(la):
Da je proizvodjac htio da auto bude neznam tuniran,da ima spojlere onda bih stavio.Svaki suvisan dodatak je cisti seljo bolje ako nije odradjen kako treba.No drago mi je vidjeti da netko ulozi u auto koji je naprimjer star 15-20 godina i da ga vrati na cestu jos ako ga ostavi orginal izvana a sto se unutra tice moze biti i od aviona nezanima me.Naravno da se ne isplati previse novca,skup sport ali uzitak u svom radu kad izadjes van,ljeto a ispod turbo :D :123:

pa koja je onda poenta tuninga vecc da napravis nesto sto proizvodjac nije :D
 
Početnik
Ja sam do sad na 3 auta izgubio, zbog cejfa :cool: Evo sad golf, platio sam ga 2700 KM, ulozio jos oko 1400 km, i sad ga ne mogu prodat za 2700, ponovo.. Znaci, isplati se pravooo ;)
 
Član
tuniranje se ne isplati, jedino ti se moze isplatit ako znas dosta radit oko auta, pa uzmes nesto havarisano jeftino, nadjes djelove po otpadima sve sam fino sastavis, lakiras kod druga lakirera koji ti nece uzet puno para za lakiranje i onda to auto prodas. ali nije ti ni to sad neka sega mega zarada.
 
Legend
idontknow je napisao(la):
Da je proizvodjac htio da auto bude neznam tuniran,da ima spojlere onda bih stavio.Svaki suvisan dodatak je cisti seljo bolje ako nije odradjen kako treba.No drago mi je vidjeti da netko ulozi u auto koji je naprimjer star 15-20 godina i da ga vrati na cestu jos ako ga ostavi orginal izvana a sto se unutra tice moze biti i od aviona nezanima me.Naravno da se ne isplati previse novca,skup sport ali uzitak u svom radu kad izadjes van,ljeto a ispod turbo :D :123:

pa ne spada samo styling, vec i motorizacija, mozda covjek hoce da ubaci motor i tunira ga mehanicki...
 
Član
Vjerovatno cu ga uzeti pa cemo videti dokle cu dogurati i moras ga slikavati da napravim neki projekt :icon_biggrin:

Nexus je napisao(la):
idontknow je napisao(la):
Da je proizvodjac htio da auto bude neznam tuniran,da ima spojlere onda bih stavio.Svaki suvisan dodatak je cisti seljo bolje ako nije odradjen kako treba.No drago mi je vidjeti da netko ulozi u auto koji je naprimjer star 15-20 godina i da ga vrati na cestu jos ako ga ostavi orginal izvana a sto se unutra tice moze biti i od aviona nezanima me.Naravno da se ne isplati previse novca,skup sport ali uzitak u svom radu kad izadjes van,ljeto a ispod turbo :D :123:

pa ne spada samo styling, vec i motorizacija, mozda covjek hoce da ubaci motor i tunira ga mehanicki...

Ma ja sam konto ga i motor i limarija ma sve imam drugova jedan se razumije oko motora drugi u elektroniku i kablove treci je limar :icon_biggrin: pa mora nesto dobor ispasti :lol:
 
Takva je samo siituacija kod nas , vani se i sredzivanje isplati to se zna samo u ovoj retardiranoj drzavi se nista ne isplati
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Takva je samo siituacija kod nas , vani se i sredzivanje isplati to se zna samo u ovoj retardiranoj drzavi se nista ne isplati

Tako je kako je ne mozemo nista promjeniti , ko moze neka bezi :123:
 
imas jedan veliki problem sto vecina tunera i kad vide da auto vrijedi tih para ne bi ga uzeli jer je to vec gotovo sredjeno...a cilj tuninga je da bas ono sam cackas po svom gustu sredjujes, probas 5 setova felgi dok jedne ne legnu bas kako treba...ja znam kolko sam u svoje ulozio i kolko cu ulozit, i znam da ne mogu tolko para dobit kolko vrijedi sve ukupno, s druge strane sredjeno auto kad vec preracunam kolko je ulozeno pa spustim koju hiljadu maraka cijenu, opet ga ne bi kupio jer to nisam "ja sredio" (makar to znacilo da idem od mehanicara do mehanicara i placam za usluge)...nije po mom ukusu do kraja...ukretko: NE ISPLATI SE
 
Član
kad malo bolje razmislis, ne isplati se ni zivjet.. Radis stvaras nesto, i onda umres. Ali znas da radis i zivis za svoj gust-cejif.
Isto ti je sa tuniranjem auta. Radis po svojim zeljama i mogucnostima, a isplatit se nece i vecini slucajeva. A ako to volis i zelis onda o ne gledas jel isplativo ili ne. To je moje misljenje...
 
Početnik
Meni se isplatilo svaki put kad na 200+km/h sa golfom ostavim iza sebe babinog sina sa kojekakvim audijem, mercedesom od 30ak hiljada :D
 
Član
Drug cejf se isplati,jbg neces nikad vratiti pare sto si ulozio,ali jbg tako je u zivotu,ako nesto volis nista nije skupo,barem meni evo npr ja sam do sada u golf 2 ulozio preko 1000 KM,a nikad ih necu vratti,ali ne zalim jer imam onako auto kakvo se meni svidja i to mi je dovoljna nagrada :cool: to je moje misljenje,a ti radi sta mislis da je ispravno ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Meni se isplatilo svaki put kad na 200+km/h sa golfom ostavim iza sebe babinog sina sa kojekakvim audijem, mercedesom od 30ak hiljada :D

i kazu sto ne uzmes sta novije, sto ce ti to :D
 
Top