Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
kornjas je napisao(la):
Ti si neki ekspert, ili?:lol:

Druže, nisam ekspert, ali kako možeš reći da je to dobra guma za 50 "žešćih" vozača?!
Guma je dobra za penzija vožnje i tačka!
Po suvoj cesti se mnogo uvija, imaš osjećaj da ćeš je svući sa felge prilikom žustrije vožnje po krivinama. Po vlažnom kliže nenormalno, non stop sam u understeer-u ako pipnem gas u krivinama ili jače uđem u krivinu, ne drži ništa! Kad startam po vlažnom, u prvoj na gas ne smijem pomisliti, a ako drugom pritisnem pun gas, već preko 2.5, 3k rpm mi proklizuju točkovi i auto ide u blokadu, više puta probano, a tu ni snaga, a ni obrtni moment nisu ni blizu maksimuma da bi to smjelo da se dešava.
Eto, ukratko, a ako je to dobra guma koja se tako ponaša, onda sam ja lud.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
kornjas je napisao(la):
Ti si neki ekspert, ili?:lol:

Druže, nisam ekspert, ali kako možeš reći da je to dobra guma za 50 "žešćih" vozača?!
Guma je dobra za penzija vožnje i tačka!
Po suvoj cesti se mnogo uvija, imaš osjećaj da ćeš je svući sa felge prilikom žustrije vožnje po krivinama. Po vlažnom kliže nenormalno, non stop sam u understeer-u ako pipnem gas u krivinama ili jače uđem u krivinu, ne drži ništa! Kad startam po vlažnom, u prvoj na gas ne smijem pomisliti, a ako drugom pritisnem pun gas, već preko 2.5, 3k rpm mi proklizuju točkovi i auto ide u blokadu, više puta probano, a tu ni snaga, a ni obrtni moment nisu ni blizu maksimuma da bi to smjelo da se dešava.
Eto, ukratko, a ako je to dobra guma koja se tako ponaša, onda sam ja lud.;)


Ako pricamo o tigar gumama onda je to najvece smece od guma koje sam imao priliku staviti na svoje auto dimenzija 14 i 15 isprobana SMEĆE u klasi Baruma i Wan LI i Lin YU nesto tako
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Kakve su ove Protekt njemacke imaju na piku po 68KM komad 185/60/14 i 75KM komad 195/50/15

Koja je razlika na snijegu ovih dviju guma sta sam nabrojao?..Osjeti li se to bas toliko da mi je bolje voziti u velikom snijegu na 14
´.:icon_question::icon_question:
Imam neke 15 petokrake za zime u vidu pa bih volio da mi kazete posteno :cool:

Moze li mi iko odgovoriti na ovo ? :icon_smile:
 
Član
bola skrabo otidji u citluk za 50 maraka protekt namontiran i vozi cijelu zimu bez sekirancije na proljece ih prodas nekom dedi sta nema pojma za 150 KO NOVE i miran
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
bola skrabo otidji u citluk za 50 maraka protekt namontiran i vozi cijelu zimu bez sekirancije na proljece ih prodas nekom dedi sta nema pojma za 150 KO NOVE i miran

Ma pusti mi te bola,kakvih 50KM :cool:
Nema ispod 80..Ako ima sibni neku stranicu,broj ili nesto ;)
A haj mi reci razliku izmedju ovoga 185/60/14 i 195/50/15 iskljucivo izlazak na brdo po snijegu :cool:
 
Član
kako bola nema GUMEX firma neki dan ja sebi za keca uzeo 185/60/14... A z veranje po brdu i snijegu trazi nesto jos uze u dimenziji 14...
 
Član
Ma kakav protekt za Hercegovinu sta vam je...Vidimo snijega jednom u pet godina, većinom je kiša zimi...Znači treba tražit gumu koja je jaka po kiši i suhom.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
sta hoces reci da protekt nevalja po kisi i suhom...

Meni je protekt ekstra se pokazao,bas bas dobar ;)
Bio sam sumnjicav,al ise pokazao ekstra..
aha u gumex,pogledati cu ako uzmem sebi 15 za zime,ali nebi trebao akd vidim malo bolje..Ipak ce biti izgleda 14 sa ratkapama i idi na mjesec sa ovim gumama sto imam na njima :cool:
 
Član
Imam priliku da kupim Uniroyal MS plus 66 po veoma povoljnoj cijeni.
Iskreno nemam nikakvih iskustava u vezi ove gume, pa me interesuje da li ima neko neko iskustvo u vezi navedene gume, da je imao priliku da je koristi, da znam ako je dobra za sarajevske zime da je kupim.
 
Član
BlageD je napisao(la):
Imam priliku da kupim Uniroyal MS plus 66 po veoma povoljnoj cijeni.
Iskreno nemam nikakvih iskustava u vezi ove gume, pa me interesuje da li ima neko neko iskustvo u vezi navedene gume, da je imao priliku da je koristi, da znam ako je dobra za sarajevske zime da je kupim.

Ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo :D;)
 
Top