Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Pa jeste, nisu loše, stvarno dobro ide. Čitam prethodne postove i vidim platio si 114km po komadu, dosta jeftinije od 150 koliko se ovdje prodaju gdje sam kupio, sreća pa nije bilo semperit pa mi je dao po 120, a inače ih ne bi ni uzeo, do 120 mi je bilo najviše što sam mogao dati.
 
Član
Brane984 je napisao(la):
Ima dosta do guma,ali ima jos vise do vozaca.Ne zna svako voziti po zimskim uslovima.Evo ja vozim na michelin alpin3,treca im zima,isto auto vozim kao komsija,on na svog stavio continentalove neke nove,extra guma,i nikad nemoze izaci sa parkinga kao ja,jer samo puca po gasu i nema covjek jednostavno osjecaja,posle psuje kako nevalja guma,prevario ga vulkanizer i slicno,a ustvari gume mu je extra.:lol: :lol: :lol:
jesi onda kao dobri komsija mu pomogao ustrati auto uz brdo :D
u mene conti ts830 odličan nisam ga još na ledu probao a po snjegu ide oce prošlajdrat ako malo jače gasiram;)
 
Član
da ne otvaram novu temu ako moze pitanje koje su gume bolje od ove tri vrste niskobudjetnih zimskih guma guma, tigar, america i sava ?? ja kontam po preporuci prodavaca america, ima li neko savjet iz iskustva kakve su :icon_question: :icon_question:
ako moze prijedlog neke druge do 120KM odprilike dimenzije 195/60/15 ???
 
Član
golf2 je napisao(la):
da ne otvaram novu temu ako moze pitanje koje su gume bolje od ove tri vrste niskobudjetnih zimskih guma guma, tigar, america i sava ?? ja kontam po preporuci prodavaca america, ima li neko savjet iz iskustva kakve su :icon_question: :icon_question:
ako moze prijedlog neke druge do 120KM odprilike dimenzije 195/60/15 ???
za mene je DEBICA frigo2 top od tih jeftinijih..
 
Član
Za zimu tj.snijeg najbolje su meni protekt gume.Veoma mekane sa vekiom dubinom sare.a jeftinije su od tih ;)
 
Član
Kod Tigra i Save kvaliteta same gume nakon dvije godine je upitna. Velika je mogućnost da će iskočit bubreg, ukrutit se guma i sl...
Probao Tigar, i predobar je po snijegu, dok po kiši već moraš pazit kako voziš.
Za Savu se i ne sjećam baš dobro, davno sam ih vozao...
Za 195/60 15 mislim da za 150 KM možeš naći i bolje gume.
 
Član
golf2 je napisao(la):
da ne otvaram novu temu ako moze pitanje koje su gume bolje od ove tri vrste niskobudjetnih zimskih guma guma, tigar, america i sava ?? ja kontam po preporuci prodavaca america, ima li neko savjet iz iskustva kakve su :icon_question: :icon_question:
ako moze prijedlog neke druge do 120KM odprilike dimenzije 195/60/15 ???

Ni jedne od tih 3. Za Tigar i Savu znam da su smeće, vozim na Tigru igrom slučaja, a dugo sam vozio i sad ponekad drugi auto na Savi. Ona nije smeće, ona je govno. Za ovu treću ne znam.

Iskreno, dobojski protekt Phenix ili kako već, NAJBOLJA ZIMSKA GUMA NA KOJOJ SAM VOZIO I NA KOJOJ SAM SE IKAD VOZIO!!! Sledeće zimulje znam koje su mi.;)

Skrabo je napisao(la):
Za zimu tj.snijeg najbolje su meni protekt gume.Veoma mekane sa vekiom dubinom sare.a jeftinije su od tih ;)

Nije ni svaki protekt isti. Ima onaj neki, ne znam ni kako se zove, smeće najobičnije, naravno, domaća proizvodnja.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ni jedne od tih 3. Za Tigar i Savu znam da su smeće, vozim na Tigru igrom slučaja, a dugo sam vozio i sad ponekad drugi auto na Savi. Ona nije smeće, ona je go*no. Za ovu treću ne znam.

Iskreno, dobojski protekt Phenix ili kako već, NAJBOLJA ZIMSKA GUMA NA KOJOJ SAM VOZIO I NA KOJOJ SAM SE IKAD VOZIO!!! Sledeće zimulje znam koje su mi.;)

Skrabo je napisao(la):
Za zimu tj.snijeg najbolje su meni protekt gume.Veoma mekane sa vekiom dubinom sare.a jeftinije su od tih ;)

Nije ni svaki protekt isti. Ima onaj neki, ne znam ni kako se zove, smeće najobičnije, naravno, domaća proizvodnja.


Ma o cemu ti bolan Oggy filozofiras kad znam da si jos uvijek pijan,pustite ga ljudi nezna sta prica .
























:lol: ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Ma o cemu ti bolan Oggy filozofiras kad znam da si jos uvijek pijan,pustite ga ljudi nezna sta prica .

Niko Ogija nije, a niti će ikad viditi pijanog, možda samo sa pivom.:icon_biggrin:
 
Član
ma ko pijan Ogny ma daj nikad :D Vec sta se tice guma te save kurce palce jedino valja naloziti na tjeras komarce oko kuce LOL..
Sad kroz koji dan na gnojf 4 i gnojf 1 idu novi protekti... Za te pare guma savrsena..
 
Član
Grga je napisao(la):
golf2 je napisao(la):
da ne otvaram novu temu ako moze pitanje koje su gume bolje od ove tri vrste niskobudjetnih zimskih guma guma, tigar, america i sava ?? ja kontam po preporuci prodavaca america, ima li neko savjet iz iskustva kakve su :icon_question: :icon_question:
ako moze prijedlog neke druge do 120KM odprilike dimenzije 195/60/15 ???
za mene je DEBICA frigo2 top od tih jeftinijih..

Skrabo je napisao(la):
Za zimu tj.snijeg najbolje su meni protekt gume.Veoma mekane sa vekiom dubinom sare.a jeftinije su od tih ;)

ja nesto ne bih protekt, jer mi ne trebaju samo za snijeg, a ja nesto puno ne vozim auto zimi.. kakva je ta debica po vlaznom tlu??
znaci sava, tigar,america otpada :icon_question: u igri su jos spomenuta debica, barum-polaris 3,sportiva-snow winter,hankook-w442 :icon_question:
sta uzet od ovih opcija ?? neka zlatna sredina da je :icon_question:
 
Član
golf2 je napisao(la):
Grga je napisao(la):
golf2 je napisao(la):
da ne otvaram novu temu ako moze pitanje koje su gume bolje od ove tri vrste niskobudjetnih zimskih guma guma, tigar, america i sava ?? ja kontam po preporuci prodavaca america, ima li neko savjet iz iskustva kakve su :icon_question: :icon_question:
ako moze prijedlog neke druge do 120KM odprilike dimenzije 195/60/15 ???
za mene je DEBICA frigo2 top od tih jeftinijih..

Skrabo je napisao(la):
Za zimu tj.snijeg najbolje su meni protekt gume.Veoma mekane sa vekiom dubinom sare.a jeftinije su od tih ;)

ja nesto ne bih protekt, jer mi ne trebaju samo za snijeg, a ja nesto puno ne vozim auto zimi.. kakva je ta debica po vlaznom tlu??
znaci sava, tigar,america otpada :icon_question: u igri su jos spomenuta debica, barum-polaris 3,sportiva-snow winter,hankook-w442 :icon_question:
sta uzet od ovih opcija ?? neka zlatna sredina da je :icon_question:

Ma uzmes drug sta je najjeftinije i bilo..Eto sam si rekoa ne vozis auto puno zimi,sta god stavis na auto biti ces zadovoljan ;)
 
Član
ma uzeo bi ja tigar ona je najeftinija 95KM, ali kazu da su bas dobre po sijegu,a lose po mokrom i da kad kocis naglo dosta im treba..zato bi ja nesto da je po mokrom malo bolje a da nisu lose ni po snijegu..imao sam debicu ljetne i nisu lose bile, samo nisu bas kavalitetne, mjesec dana od kupovine jedna je pukla.. pa zato bi da cujem iskustva sta uzeti od ovih navedenih, jer nije mi tesko dati 120-130KM u odnosu na tigar :icon_question: :icon_question:
 
Top