Iskustva sa mobilnim mrezama

Iskustva sa mobilnim mrezama

Član
Računica je jednostavna, najpovoljnije je koristiti onaj telekom s kojim najviše komunicirate (mislim i na mobilnu i na fiksnu mrežu)...a što se tiče mobilnog interneta probajte koristiti blagodeti besplatnih wi-fi mreža, ušteda je ogromna:cool:
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
ako nemas logicno je da ne skida, jer ti nema sta skinut:lol:


Nije logicno jer ti na Eronetu moze skinit i ako nemas na racunu, tj odes u minus. To mi je prijatelju bilo par puta. Tad su u Eronetu tvrdili da to nije moguce, a bilo je. ;)
 
Član
Yellow je napisao(la):
Najveći problem je taj što su davatelji usluga NACIONALNI, odnosno stoka kod nas i dalje gleda da uzme "svog" operatera, zbog toga se oni u biti i nemoraju boriti za svakog klijenta, već će uvijek imati svoje stalne, a cijene poziva između pojedinih operatora su astronomske.

Pogledajte stanje u Hrvatskoj, daleko je bolje nego kod nas, (govorim ovo zato što sam živio tamo, i koristio genijalni TOMATO), a možete misliti kako je tek u EU...
Tako je,ovdje drze monopol i nema zdrave konkurencije,sto se tice fiksne telefonije i interneta npr u BiH veci dio gradova uopce nema izbora ;)
 
Član
Upravo tako, ja npr. nemam nikakvog izbora za televiziju, moram od mtel-a koristiti, a odmah bih prešao da hoće ko od operatera iz Sarajeva da počne raditi u I. Sarajevu. Ista je stvar za mobilne operatere, drže monopol, a već po ko zna koji put se zbog idiota iz Eroneta odlaže mogućnost prenošenja broja.
 
Član
vidim bilo je price o tarifi fun, ovako postavis tarifu fun i jednog korisnika na najbroj, uspostava poziva 7 feninga pricas do besvjesti, mada su ostali pozivi malo skuplji, heh zato ja nadoknadim znam po par sati pricati kad mi je dosadno.. :icon_biggrin:
 
Član
mokeBass je napisao(la):
vidim bilo je price o tarifi fun, ovako postavis tarifu fun i jednog korisnika na najbroj, uspostava poziva 7 feninga pricas do besvjesti, mada su ostali pozivi malo skuplji, heh zato ja nadoknadim znam po par sati pricati kad mi je dosadno.. :icon_biggrin:

neko mi je pricao, nisam siguran ali mislim za hallo mrezu, i oni su isto tako imali, platis uspostavu poziva i onda pricas koliko hoces. ali se vrlo cesto desavalo da sasvim "SLUCAJNO" nakon 20-30 minuta, prekine se poziv. pa ponovo platis uspostavu :D
 
Član
Koristim FUN tarifu vec duze vremena,2 naj broja i samo uspostava,medjutim redovno prekine nakon sat vremena,ali za 7 feninga pffff vragu malo bilo...doduse,da ne bi sve bilo djabe,prema ostalima odmah otme 25 feninga...ali nakon 10 sati navecer,uspostava i 1.5 fening prema svima u bhtelecomu...
Medjutim,vidim evo i eronet uveo neke super tarife sa bonus minutama i porukama prema svima i djabni net,kao sto mtel ima mix tarife...ali to su postpaid tarife
 
Član
mara- je napisao(la):
@edoze

Ne znam kada si zadnji put gledao ponudu telefona u mtel-u, ali sada je užaš, svi malo bolji telefoni su im skuplji nego u maloprodaji. Npr. Galaxy 3 kad se pojavio od starta je svugdje bio 1110km, a kod njih 1300. :icon_eek: To je samo jedan primjer, ima ih takvih koliko hoćeš. Ta mix tarifa je isto prilična navlakuša, jebote, obračunska jedinica 60+1 sekunda, užas.

smanjuju ponudu telefona stalno, nisu povoljni kao nekad... sad za 1KM uzmes mob koji je jedan korak iznad digitrona, al eto, kome to nije bitno, ok je...
pretjeruju s cijenama, sacekas da bude akcija pa bude ok ponuda
 
Član
Bio jedno vrijeme na eronet-u... fakat su skupi i prelaze sve moguce granice. Mislim da oni upravo koce zakon prenosenja brojeva na druge mreze jer su svjesni da ce izgubiti dosta korisnika. Navodno ce taj zakon do proljeca biti i usvojen.

Kako god okrenes, bhtelecom ima najpovoljnije tarife, a i kad zoves mtel ili eronet manje skida...
 
Član
Ja sam imao u pocetku na eronetu 1000minuta sve bilo super samo uspostavu platis ja 3 broja imao na jedan na tisucu minuta i jos cura na mene znali po 3,4 sata pricati navecer od 10sati i brzo ode 1000minuta nije prekidalo kasnije sat i prekine pa moras opet zvati evo sad neko kaze na 20-30minuta prekida al fora je tocno na 59.99prekine tako da mozes reci ajd sacekaj sad ce preknuti:icon_biggrin:
Neki dan me onaj na ulici pita hoces prici na pretplatu vako nako ma reko neka volim ja ovako;)
 
Administrator
Sta mislite o ovome?
http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5f102fc625e.html

Ovo mi ne izgleda lose uopste?
 
Član
Meni je jedino od BHTelecoma sto ponudu mobitela tipa napr. Xperia ARC S na stranici pise ima na stanju , ja odem ovdje i onaj ciko mi kaze nema to na stanju , reko gledao sam na netu ima , kaze IMA AL U TUZLI ...


nemogu da vjerujem da fakticki nemogu iz tuzle poslati u sanski most ili slicno
 
Top