Imam jako zanimljiv prijedlog (po meni)-ko je ZA?

Imam jako zanimljiv prijedlog (po meni)-ko je ZA?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ideja kao ideja je odlicna. Na forumu ima dosta sposobnih momaka koji bi mogli ucestvovati u izradi a skupilo bi se i love. Komplikacija ima 1000 sigurno, od sitnih gluposti do ozbiljnih problema. Vec vidim da previse zurite sa tim uplatama itd, nisu utvrdjene osnovne stvari a vec spominjete uplate. Sto se mene licno tice mogu pomoci i u radovima a i finansijski koliko toliko..

Sa druge strane gledajuci SM-om prijedlog to opet nije to, iskupi se lova i donira nekom takmicaru. Tu bi bilo takodje dosta nesuglasica a i nema tu čar kao prvobitni prijedlog..

Sve u svemu odlicna ideja ali tesko izvodiva. ;)
 
pricajte vi sta hocete, ali stara vazi

KAD SE HOCE SVE SE MOZE

@edo_16v, mislim da je tema o uplatama otvorena cisto da se vidi koliko bi se za pocetak moglo skupiti, znaci kakva je osnova, a kasnije kada se krene sve ide lakse, bolje krenuti od icega pa lagano, a kada se vidi da je to zazivilo, sigurno ce biti jos koja donacija ;)

koliko troskova i zezancija ima, to najbolje znate vi koji kao pojedinci idete na SR, probleme da ne spominjem, vazda toga ima, ko je ikada bilo sta radio generalno na autu zna kako se stvari mogu izokrenuti za sekund.....

a sve bi trebalo prvo dobro izorganizovati, isplanirati pa tek onda ici u realizaciju,,,,

pomoc oko ovog planiranja i organizacije sigurno u velikom postotku mogu pomoci ljudi koji imaju iskustva oko toga, a edo i ti si jedan od njih ;);)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Cekajte malo ljudi...

Najlaksa i najjeftinija stvar je da se skupe pare da se kupi auto,ali to je tek pocetak komplikacija.

Prvo, cije ce to auto da bude,ko ce biti vlasnik ??? BHT je forum,znaci nesto imaginarno,ko ce na papiru da bude vlasnik ?
Drugo,ko ce taj auto da odrzava,ko ce da placa servise i popravke,ko ce da placa odlazak na trke,prijave,slepe,registracije ???
Trece,ko ce da ga vozi ?

Auta se kvare i moraju da se odrzavaju a to je ono sto niko sa strane i ne vidi a to ustvari i najvise kosta.
Ideja je nerealna u ovakvom obliku,mnogo realnije je da se skupe pare od clanova foruma i da se poklone nekome ko ima auto za SR jer tako je prica zavrsena i uklopljenja a ovako nema kraja i nema perspektive jer bi se pare trebale skupljati svaki dan da se taj auto moze odrzavati i voziti na trke.Taj ko dobije pare moze da stavi veliku reklamu BHT preko auta ili tako nesto.

A to da svi daju po malo,pa da se ne zna ni cije je auto ni ko je vozac ni ko je odgovoran bilo kome ili bilo cemu,to je nerealno.

bmwscaner je napisao(la):
e ovo sam isto mislio napisati sta je SM napisao ali nisam htio jer bi se netko nasao da pljuje po tome. jedina realna opcija je da BHT forum bude sponzor nekom vec zavrsenom automobilu kojem uvjek treba lova za gume , gorivo nadogradnje popravke i slicno..

Ja predlazem da kupimo Repina golfa.
 
Procitao sam sve postove otkako nisam piso.Receno je dosta realnih i pametnih stvari.Pocevsi od Srdjana,koji je u pravu na neku ruku.Ipak,mislim da nisam ni u jednom momentu reko da bi nam bio cilj (u pocetku sigurno ne) napravit auto koje ce ic na obaranje drzavnog rekorda.Ima dosta momaka koji na SR idu sa autom koji svaki dan voze,i mislim da se ne kvari na svakom eventu.Ipak,Srdjan na sve ovo gleda pobjednickom nekom ambicijom,sto mu i stoji uz ugled i ime ;) ljudi dajte da skupimo tu "sicu" i da pokrenemo projekat,naravno nakon dooobrog dogovora i plana,pa cemo vidjet kako ce se stvari odvijat,ako se primimo i stignu prvi rezultati,ulazemo i dalje koliko ko moze i koliko mu nije zao dat,ako ne,ostanemo na onome sto smo dotada uradili,zezamo se,druzimo se,odvozimo po koji rejs,kad nam dosadi prodamo uto,i doniramo cek sa natpisom bhtuning nekome kome ce znacit ta lova ;)
Sto se tice ideje da finansiramo nekog vozaca,ili da kupujemo gotovo auto,mislim da to uopste nije to_Opet to je samo moje misljenje.
 
Član
BlackPrince86 je napisao(la):
Procitao sam sve postove otkako nisam piso.Receno je dosta realnih i pametnih stvari.Pocevsi od Srdjana,koji je u pravu na neku ruku.Ipak,mislim da nisam ni u jednom momentu reko da bi nam bio cilj (u pocetku sigurno ne) napravit auto koje ce ic na obaranje drzavnog rekorda.Ima dosta momaka koji na SR idu sa autom koji svaki dan voze,i mislim da se ne kvari na svakom eventu.Ipak,Srdjan na sve ovo gleda pobjednickom nekom ambicijom,sto mu i stoji uz ugled i ime ;) ljudi dajte da skupimo tu "sicu" i da pokrenemo projekat,naravno nakon dooobrog dogovora i plana,pa cemo vidjet kako ce se stvari odvijat,ako se primimo i stignu prvi rezultati,ulazemo i dalje koliko ko moze i koliko mu nije zao dat,ako ne,ostanemo na onome sto smo dotada uradili,zezamo se,druzimo se,odvozimo po koji rejs,kad nam dosadi prodamo uto,i doniramo cek sa natpisom bhtuning nekome kome ce znacit ta lova ;)
Sto se tice ideje da finansiramo nekog vozaca,ili da kupujemo gotovo auto,mislim da to uopste nije to_Opet to je samo moje misljenje.

Bit ce sladje ako ga mi napravimo:cool:
 
Član
Procitao sma temu od pocetka i posto je ovo ipak forum iznijet cu svoje misljenje...Dakle ideja je nadasve zanimljiva ali ipak sam uvjeren da je skoro pa nemoguce ovaj projekat realizovati....Prva stavka finansije jesu problem,a to vidimo iz tema kao sto su da su neki clanovi htjeli stavljati cjevi umjesto auspuha i rezati opruge jer im je puno platiti 30 tj 50 km, te iz razloga da su vecina clanova na forumu maloljetnici i nemaju ni svoje auto,a ono malo ozbiljnijih i strucnih clanova imaju i svoja auta i svoje projekte pa znamo kolika je to investicija...Druga stavaka je to ako odemo u negativnu rubriku poslovanja i vidimo tamo da su se dizale teme zbog bukvalno pola marke sto je neko nekome duzan ostao( dao mu 9.50 umjesto 10km) sve ce nam biti jasno....Nije mi zelja nikoga da uvrijedim ovim postom vec samo iznosim svoje misljenje,ali povucen iskustvom jer smo mi u vwclub.ba dok je bio u mnogo boljem stanju iste projekte bezuspjesno pokusavali...Ali u svakom slucaju mnogo srece vam zelim.....LP
 
Član
ideja je čista fantazija i samim tim lijepo zvuči a jednostavno je ne ostvariva , kod nas ako želiš nešto da ne uspije samo kažeš dogovorite se !
 
Član
samo da se nadovezem, rekli su neki vec...ideja kao ideja zanimljiva... ali na ovakvom "podneblju" neostvariva... nije se za kalendare moglo dogovorit... a kamol" stagod "konkretnije", zahtjevnije...
 
Član
rinaldo je napisao(la):
kod nas ako želiš nešto da ne uspije samo kažeš dogovorite se !

Istina, nažalost.

Takođe smatram da je projekt moguće realizovati ali nesuglasice oko sitnica bi mogle rasturiti kompletan forum i bukvalno 'rastjerati' ljude koji su na bilo koji način učestvovali u projektu a takođe i one koji nisu jer niti jednoj normalnoj osobi nije interesantno čitati ili slušati tuđa prepucavanja te gledati prezentiranje prljavog veša na sve strane.

Rezultat svega bi mogao biti... ni foruma, ni auta, ni para.

Dva brata se posvađaju a kamol' osobe koje se čak i ne poznaju.
Nismo mi megatolerantni skandinavci sa sređenim svim životnim pitanjima zato je neophodno da budemo realni i u domenu naših sposobnosti.

Sve je moguće kad se za to dovoljno bori ali borbu rijetki prežive (metafora :D).
 
Luka01 je napisao(la):
Procitao sma temu od pocetka i posto je ovo ipak forum iznijet cu svoje misljenje...Dakle ideja je nadasve zanimljiva ali ipak sam uvjeren da je skoro pa nemoguce ovaj projekat realizovati....Prva stavka finansije jesu problem,a to vidimo iz tema kao sto su da su neki clanovi htjeli stavljati cjevi umjesto auspuha i rezati opruge jer im je puno platiti 30 tj 50 km, te iz razloga da su vecina clanova na forumu maloljetnici i nemaju ni svoje auto,a ono malo ozbiljnijih i strucnih clanova imaju i svoja auta i svoje projekte pa znamo kolika je to investicija...Druga stavaka je to ako odemo u negativnu rubriku poslovanja i vidimo tamo da su se dizale teme zbog bukvalno pola marke sto je neko nekome duzan ostao( dao mu 9.50 umjesto 10km) sve ce nam biti jasno....Nije mi zelja nikoga da uvrijedim ovim postom vec samo iznosim svoje misljenje,ali povucen iskustvom jer smo mi u vwclub.ba dok je bio u mnogo boljem stanju iste projekte bezuspjesno pokusavali...Ali u svakom slucaju mnogo srece vam zelim.....LP

Slazem se, ljudi nemogu da izdvoje sitne novce za popravku vlastitog automobila, ili nemaju ili im je zao a kamoli da izdvajaju za nesto drugo. Ja licno volim brzu voznju, ta neka utrkivanja, inovacije, projekte i sl. uvijek sam ZA... momak sam koji voli izazove i sigurno bi i u ovom projektu ucestvovao kada bi se stvari iz temelja postavile kako treba... ali u ovoj sredini, drzavi u kojoj zivimo gdje svak skavoga gleda da zaje*e, gdje vlada ekonomska nocna mora to je neostvarivo.. vecina ih je danas cjepidlaka, da je to za nepovjerovati...

evo navescu ti primjer: prosle godine dogovaralo se nas par da idemo na kupanje, rostiljanje navecer i tako to, zajebancija... i dogovorimo se da damo svi odredjenu sumu da kupimo sta nam je potrebno... posto niko nije imao auto osim mene, dog se da idemo mojim autom... pitam ih ko placa gorivo, kazu zajedno cemo... trebali smo potrositi ukupno 15 KM goriva i nas 5 damo po 3 KM i eto ga.. i oni meni pocnu govoriti da moze biti 10 KM i daju mi po 2 KM... jbt kontam se, kakav smo to mi narod... pa zar je toliki problem u toj jednoj marki... ako nemas, ja cu dati i to je to... jednostavno nemoguce je... samo ljudi koji to istinski zele ce ucestvovati i dati sve od sebe da projek(a)t ozivi a ovo ostalo ce ostati samo na rijecima :icon_sad:

P.S. licno cu dati 20 KM za pocetak ako projekt bude pokrenut... nadam se iskreno da ce se okupiti momci koji to zaista zele i da ce to biti jedan dobar projekat od ljudi koji su svoja znjana sklopili u nesto zajednicko... nemora biti najbrze ali ce za nas biti itekako brzo ;)
 
FirellesMonster je napisao(la):
Luka01 je napisao(la):
Procitao sma temu od pocetka i posto je ovo ipak forum iznijet cu svoje misljenje...Dakle ideja je nadasve zanimljiva ali ipak sam uvjeren da je skoro pa nemoguce ovaj projekat realizovati....Prva stavka finansije jesu problem,a to vidimo iz tema kao sto su da su neki clanovi htjeli stavljati cjevi umjesto auspuha i rezati opruge jer im je puno platiti 30 tj 50 km, te iz razloga da su vecina clanova na forumu maloljetnici i nemaju ni svoje auto,a ono malo ozbiljnijih i strucnih clanova imaju i svoja auta i svoje projekte pa znamo kolika je to investicija...Druga stavaka je to ako odemo u negativnu rubriku poslovanja i vidimo tamo da su se dizale teme zbog bukvalno pola marke sto je neko nekome duzan ostao( dao mu 9.50 umjesto 10km) sve ce nam biti jasno....Nije mi zelja nikoga da uvrijedim ovim postom vec samo iznosim svoje misljenje,ali povucen iskustvom jer smo mi u vwclub.ba dok je bio u mnogo boljem stanju iste projekte bezuspjesno pokusavali...Ali u svakom slucaju mnogo srece vam zelim.....LP

Slazem se, ljudi nemogu da izdvoje sitne novce za popravku vlastitog automobila, ili nemaju ili im je zao a kamoli da izdvajaju za nesto drugo. Ja licno volim brzu voznju, ta neka utrkivanja, inovacije, projekte i sl. uvijek sam ZA... momak sam koji voli izazove i sigurno bi i u ovom projektu ucestvovao kada bi se stvari iz temelja postavile kako treba... ali u ovoj sredini, drzavi u kojoj zivimo gdje svak skavoga gleda da zaje*e, gdje vlada ekonomska nocna mora to je neostvarivo.. vecina ih je danas cjepidlaka, da je to za nepovjerovati...

evo navescu ti primjer: prosle godine dogovaralo se nas par da idemo na kupanje, rostiljanje navecer i tako to, zajebancija... i dogovorimo se da damo svi odredjenu sumu da kupimo sta nam je potrebno... posto niko nije imao auto osim mene, dog se da idemo mojim autom... pitam ih ko placa gorivo, kazu zajedno cemo... trebali smo potrositi ukupno 15 KM goriva i nas 5 damo po 3 KM i eto ga.. i oni meni pocnu govoriti da moze biti 10 KM i daju mi po 2 KM... jbt kontam se, kakav smo to mi narod... pa zar je toliki problem u toj jednoj marki... ako nemas, ja cu dati i to je to... jednostavno nemoguce je... samo ljudi koji to istinski zele ce ucestvovati i dati sve od sebe da projek(a)t ozivi a ovo ostalo ce ostati samo na rijecima :icon_sad:

P.S. licno cu dati 20 KM za pocetak ako projekt bude pokrenut... nadam se iskreno da ce se okupiti momci koji to zaista zele i da ce to biti jedan dobar projekat od ljudi koji su svoja znjana sklopili u nesto zajednicko... nemora biti najbrze ali ce za nas biti itekako brzo ;)
Upisi tu "cvaju " ovdje:
http://www.bhtuning.com/-bht-sr-project-t-60042.html
 

SL7

Član
(100% ZA ) skupljacemo pa makar uradili auto za 5 god
ljudima kojim nije do ovog projekta nemoj da ista pisu!!!Filozofiraju!!
Od mene montaza i balans guma,a mozda i gume ako budem imao dimenziju koja ce ici na auto abd. i 20km
 
Član
To bi bilo idealno i podrzavam ovaj prijedlog,i volio bih da se uspije u realizaciji..
Ali,nas narod je takav..Svi sve znaju,umiju i niko nebi popustio..A dosta nas se i ne zna,znamo se samo sa foruma..
Sredstva bi se mogla pronaci kako od samih clanova tako i od raznih sponzora..Svako moze da izdvoji 20 km,20 po 20 i moglo bi se tu nesto izvesti..Ali opet nas narod,nikom ne vjeruje,svi sve znaju,niko nebi malo popustio,pa da nesto usvoji..Trebalo bi izdvojiti grupu ljudi koja nesto znaju i umiju i da se radi..Neko bi prvi put dao pa se onda nesto naljutio sto nije po njegovom i nebi dao poslije,ako bi dio po dio(skoljka,pa mehanika..) ali bi se nasao neko ko bi sada podrzao..Ja mislim da je potrebno samo zapoceti,i da bi to vjerovatno islo..Od mene imate 20 km najmanje,ako bi pocelo javljajte na PM,broj racuna da uplacujem ;)

Sretno sa projektom :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top