i posle chipa slab

i posle chipa slab

Član
nema on jarane vise od 110ks ako je to vrijeme, on bi trebo ic malo ispod 9 sa 140ks

Druze stvarno neznam ni ja zato sam se i obratio ovde da vidim sta vi kazete
Ide bolje od 110 konja sigurno zato sto sam i obicnog vozio
Al ovaj neide za 140 konja
Mada za to vrijeme da je,ako bi trebo ispod 9 ic ovo i nije tolko lose
Mokar put,temperatura oko +2,slajdro i prvu i drugu,al i nije to 100% tacno mozda je to i 10 sec a mozda i 12
Posto sam i vozio i snimo
A nije ni pravca puno bilo mozda jedno 250-300m, tako da sam jedva uspio stat da u njivu neproletim
 
Član
110 + chip mora ići ispod 10sek do stotke (ispod 9 teško) ako je sve ispravno na autu(lamela..maf..turbina..kompresija kak treba i opčenito stanje motora) i ako je taj chip..dimilica ili šta več napravljeno kako treba.
ako bilo koji od ovih sažetih parametra nije zadovoljen..badava chip ako ga uopće i ima.
zato i auti nejde. Pustite brojke ks i nm...izmjeri kompresiju..napravi dijagnostiku ili još bolje dyno ako te več konji i krivulja zanimaju.
Loš chip na autu napravi više sranja..nego da ga na hladno stiščeš.
 
Član
Tek sad videh da ne pise koji je model passata, neko je pominjao b6 tj 2.0 tdi CR 110ks, mislio sam na taj model sa 140 ks, tesko da bi bio ispod 10sek. Ako je B5 onda moze ispod 10, ali opet ne verujem da moze ispod 9.
 
Član
Oettinger koji je jedan od jacih VW tunera, taj motor chipom dize na 130 KS, te ubrzanje do 100 km/h spusta na 10 sekundi. Izmjeri ga ti po suhom, al ako je 11 po mokrom, to je fenomenalan rezultat. A osjecaj ubrzanja kao kod PD-a zaboravi, kao sto vec napisah, taj motor je poznat po brutalnosti, sto je nekome dobro, nekome lose.
 
Član
aj ti legendo prvo provjeri jeli ima chip... malo sam prelistao sta si pisao i mislim da si izradjen ilitiga zajeban :)
 
Super Moderator
dobro bi bilo da napise prvo o kojem se autu radi tacno... kakvih ispod 9 sekundi? pa kod mene alfa 147 jtd 16v 150KS ide jedva nesto ispod 9 sekundi, ako uopste i ide nisam probo :eek:
 
Član
ljudi radi se o passatu 5 2000god 1.9tdi 81kw i kad sam kupovo covijek mi je reko da je auto cipovano,i cijena je bila razlika u 150e sa chipom i bez chipa,ja mu reko da ostavi chip,i dao mi je u nekoj kutici fabricko to sranje sto se stavi u kompijuter
i niste me poneki dobro skontali,auto znaci ide bolje nego obicni bez chipa,al mi neide kako bi trebo ic za 130-140 konja,
al dovoljno ste mi napisali hvala vam svima :D
znaci prvo trebam dijagnostiku da vidim dal je uopste cipovan
pa maf senzor,pa turbo,pa crijeva IC,vakume pregledat,EGR
i jos samo jedno pitanje glupo
jel mora neka posebna dijagnostika il moze i obicna?
 
Član
Cekaj cekaj, on je tebi dao power box kako sam razumeo, a ti bi da proveris da li je cipovan o_O
 
Član
ne ne
nije power box,znam sta je to
neznam kako da objasnim sta mi je dao,isto kod stonoga ako me kontate,jebes je ko tranzistor nest neznam kako da vam objasnim sta je
 
Top