HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

Član
Zela se ni sa kim ne slaze sta pricate gluposti. On se ni sa sobom ne slaze ponekad al ne smije da kaze a mi ga ne cujemo :D
 
VR6Boki je napisao(la):
nermine tema jeste besmislena. Citam ovu temu redovno al ne pisem gotovo nista, al svaki tvoj post koji sam procitao kontra Honde, je krajnje netacan.

Poredis motor iz 90-e i to atmosferski sa nekim VW-ovim starim 2-3 godine koji uz to ima i kompresor i turbo. I kao i "VW ima konja za utrku".

Tamo pises o dizelima, koji ce klinac Hondi dizel, kad im motori trose ekstremno malo. Isli sa starim CRX-om Sa - Bg, 2 ljudi u autu, 1.5 masina 120-ak KS, auto je imao potrosnju na tom putu od 4,2 litre, lagane voznje naravno. Koja je svrha dizela, posebno VW-ovog sa 55 KS iz tog doba? Potrosit ce max pola litre manje, al zato ce te bolji traktor oderati u ubrzanju. Naravno da Honda nije htjela ulagati u dizele tada, jer nisu nista valjali. Dizel je do 95-e bio stroj za oranje, tek pojavom CR sistema krenuo je znacajniji uspon dizela i nakon toga je i Honda razvila svoj. I kad se tek pojavio, bio je to najbolji dizel motor te zapremine na trzistu, sa mnogim inovativnim sklopovima koje su kasnije i drugi usvojili. Honda je prije, bar na EU trzistu ganjala "sportski duh" i uz to dizel nije isao, ni pod razno.

Honda auto ili moto sport, nepotrebno i spominjati. Pa od 85-e do danas, od motora koje su pokretali bolide Formule 1 koji su osvojili konstruktorske titule, govorimo o 24 titule, 8 titula je odnio Ferrari, 8 Renault, 6 Honda i 2 titule bolidi sa Mercedes motorima. I to je to. Honda se tamo dokazala itekako, na vrhu autosporta.

Naglasak na to da je zadnja titula osvojena 1991. , znaci prije 19 godina. Nesto ih sad nema :icon_question::icon_biggrin:

i sta mislite zato je McLaren presao sa Hondinih motora na Mercedesove ? :)
 
Član
ZELU kada skontas da kontrira i kada se slaze sa nekim cisto radi kontriranja pocnes da razumijes :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Naglasak na to da je zadnja titula osvojena 1991. , znaci prije 19 godina. Nesto ih sad nema :icon_question::icon_biggrin:

i sta mislite zato je McLaren presao sa Hondinih motora na Mercedesove ? :)



U usporedbi sa VW-om, da je zadnja 66-e, to je velika stvar. S obzirom da ovi nemaju nijednu, a ovdje ih po sportskim dosezima sa Hondom porede. Ima Honda titula u Moto GP nakon toga :D A i proslogodisnji Brown bolid, sasija je Hondina (nije motor, al nema veze, titula je tu). Inace, Mercedes motore mnogi trkaci smatraju najboljim - mislim na ove strane vozace F1 i slicno, citao sam mnoge intervjue gdje se spominju bas Mercedesovi motori kao prvi izbor.

nermine dovoljan je onaj zadnji tvoj post nakon kojeg sam odgovorio da sve kaze. Ono o ekonomicnosti, pouzdanosti i sl, Honda je tu u vrhu gotovo sa svakim modelom, a ti trazis 1 model koji je takav. I ovaj zadnji post, nista konkretno nisi rekao. "Chuch norris" motori, kakav je to argument...
 
VR6Boki je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Naglasak na to da je zadnja titula osvojena 1991. , znaci prije 19 godina. Nesto ih sad nema :icon_question::icon_biggrin:

i sta mislite zato je McLaren presao sa Hondinih motora na Mercedesove ? :)



U usporedbi sa VW-om, da je zadnja 66-e, to je velika stvar. S obzirom da ovi nemaju nijednu, a ovdje ih po sportskim dosezima sa Hondom porede. Ima Honda titula u Moto GP nakon toga :D A i proslogodisnji Brown bolid, sasija je Hondina (nije motor, al nema veze, titula je tu). Inace, Mercedes motore mnogi trkaci smatraju najboljim - mislim na ove strane vozace F1 i slicno, citao sam mnoge intervjue gdje se spominju bas Mercedesovi motori kao prvi izbor.

nermine dovoljan je onaj zadnji tvoj post nakon kojeg sam odgovorio da sve kaze. Ono o ekonomicnosti, pouzdanosti i sl, Honda je tu u vrhu gotovo sa svakim modelom, a ti trazis 1 model koji je takav. I ovaj zadnji post, nista konkretno nisi rekao. "Chuch norris" motori, kakav je to argument...



pa da , trenutno i jesu najbolji , minimalna potrosnja , izdrljivost i snaga. Sve sto se trazi od sportskog motora , ali to je vec druga tema :icon_smile:

Ja mislim da je Honda 90ih imala jako naprednu tehnologiju motora za to vrijeme , ali sada , bar u auto sportu , zaostaju , rezultati izostaju ;)
 
Član
Pa nema ih skoro nigdje, od kad im se onaj sef promjenio, usmjerio se na hibride kojekakve, a pare za sport im skoro skroz ukinuo. Steta, ne znam ni koji bi stari fan Honde uzeo ove nove gluposti koje prave (izuzev Accorda, koji lici na nesto), a ne da se neki novi kupac za to zainteresuje. Mozda kakav ekolog... :D
 
menjic je napisao(la):
CHECK ENGINE LIGHT !

checkengine.jpg


Toliko o tom R-u iz banjaluke. Ali fino je isao do 180, sta onda bi .... eksplodirao ? Gdje kraj klipa ?



:D
 
E vala Boki stvarno ti svaka cast,nema objektivnije cojeka na forumu od tebe.

Slazem se sa svakom rijeci koju je cojek reko i to da nemam pojma koji je k Hondi zadnjih godina,jako mi je zao i tesko gledat u sta se Honda pretvara,od nekadasnjeg brenda sa sportskim duhom do predstavnika ebenih hibrida. No ,neko jednom rece kako mozda jednog dana kad hibridi zavladaju potpuno Honda bude u prednosti pa dok se drugi budi patili oko "obicnih" hibrida, Honda u to vrijeme vec pocne izbacivat hibridne hečeve sa sportskih duhom :D

Kako god,Boki je dovoljno reko sta i kako,nema se potrebe stvarno vise nista za rec u vezi Honde.

Malo mi zao Nermina sto ocrniste,al eto,nek mu to bude za ubuduce da se ne kaci sa Hondom :)
 
erol_brcak je napisao(la):
E vala Boki stvarno ti svaka cast,nema objektivnije cojeka na forumu od tebe.

Slazem se sa svakom rijeci koju je cojek reko i to da nemam pojma koji je k Hondi zadnjih godina,jako mi je zao i tesko gledat u sta se Honda pretvara,od nekadasnjeg brenda sa sportskim duhom do predstavnika ebenih hibrida. No ,neko jednom rece kako mozda jednog dana kad hibridi zavladaju potpuno Honda bude u prednosti pa dok se drugi budi patili oko "obicnih" hibrida, Honda u to vrijeme vec pocne izbacivat hibridne hečeve sa sportskih duhom :D

Kako god,Boki je dovoljno reko sta i kako,nema se potrebe stvarno vise nista za rec u vezi Honde.

Malo mi zao Nermina sto ocrniste,al eto,nek mu to bude za ubuduce da se ne kaci sa Hondom :)

Priznaj da se ne slazes za Mercedesove motore :D
 
vidim da nevodi nicemu ovo,pa nek bude....dzaba se svadjam sa vama.....a nadji par paralela sa mojom pricom i sa ovim sto pisete(nema honde od 90tih....)
cao,nevidje me vise ova tema....
 
Top