HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

Član
Sto se tice 2.0 nije nadmasen ja mislim, al ima inace motora sa vise KS po litri. Ja se odmah sjetim Capara T1, koji ima 583 KS iz 3,5-litarskog motora. To je 167 KS po litri zapremine :icon_eek: U osnovi japanski motor, nastao iz Nissanove masine. Al od nama koliko toliko dostupnih autica, S2000 ima najvise.

Inace, ima i jedna Honda motor koji razvija 181 KS po litri zapremine. I u serijskoj je proizvodnji :D
 
Ok,priznajem nisam znao za Italiu,kao ni za Capara,mislim znao sam za te aute i njihove motore,al nisam nikad uzeo da racunam koliko to zapravo imaju ks po litri.

U svakom slucaju, od ovih ne ekstremnih auta Honda izvlaci najvise. Ovdje pricamo o Hondi,BMW-u,VW-u,Mercedesu,Audiju i tako tim nama dostupnim autima, Ferrari,Lambo, a tek Caparo to je neki drugi svijet.
 
Knezho je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Knezho je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
ama ljudi :)

Pagani-Zonda-F-Roadster-engine.jpg
Zonda

bitan je motor , spominju se neki strasni Hondini motori pa reko da se ne zaboravi to cudo :cool:

Isto k`o da je neko stavio ovo :
http://www.diseno-art.com/images/HondaJet_engine.jpg
:icon_smile:

pa eto , onaj 7.3 poredis sa mlaznjakom , nije lose , nije :cool:
 
Član
Posto vidim da je ovo zamrlo evo jos malo materijala :lol:

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ts_HlYW8DM8?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ts_HlYW8DM8?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/BQ5eHMmVwqw?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/BQ5eHMmVwqw?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
;)
 
Član
nisam mogao a da se ne dotaknem teme ove:)(dizem je iz mrtvih,sorry)
iako sam vozac nissana vec duze vrijeme...priznam da planiram kad tad preci na hondu..cisto zato sto imaju ono nes:)
i da,,niste fer...niko nije spomenuo nissanove motore 1.6 vvl od 170 konja ili 2.0:/ masine samo takve:)
citao sam malo tamu...inace su cool prepucavanja ova..samo treba naglasiti da ima jos predobrih automobila i neke stvari ipak treba realno gledati....dosta mene za sada,sam cu reci 2 stvari:
nissan gtr
toyota lfa...
;)
 
Član
Mogu samo reci hebes ti sve te konje po litri zapremine...nista mi ne moze i nikad nece zamijeniti ono tromo lijeno brdjansko grgljane pravog starog V8 americkog oldschool motora pa makar iz 6 litar aizvlaci tek po 250 konja...zvuk je bio, jeste i bit ce meni osobno nenadjebiv...ikada !
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Mogu samo reci hebes ti sve te konje po litri zapremine...nista mi ne moze i nikad nece zamijeniti ono tromo lijeno brdjansko grgljane pravog starog V8 americkog oldschool motora pa makar iz 6 litar aizvlaci tek po 250 konja...zvuk je bio, jeste i bit ce meni osobno nenadjebiv...ikada !

to stoji:)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Mogu samo reci hebes ti sve te konje po litri zapremine...nista mi ne moze i nikad nece zamijeniti ono tromo lijeno brdjansko grgljane pravog starog V8 americkog oldschool motora pa makar iz 6 litar aizvlaci tek po 250 konja...zvuk je bio, jeste i bit ce meni osobno nenadjebiv...ikada !

ma to gledaju ovi domaci da im je sto manja registracija :D svi bi da imaju 500KS a da je registracija kao za 1,2 sa 60KS :D
 
Član
koliko ovde ima povrsnih ljudi koji svoj UKUS smatraju najboljim, najjacim i nepobjedivim, to je strasno, to sto imas golfa, hondu, mazdu, bmw ili mercedesa, ne znaci da je najbolji, najbrzi, da ima rekord u ovome ili u onome, pa pogledajte se, poredite ferarije i golfa 2 i hondu, smjesno! a i relativna je stvar koje auto je bolje itd, svako auto ima nesto bolje od drugog, recimo honda nikad nece biti udobna kao mercedes ili neki vw, ali honda od 120ks jede vw od 120 ks, svi se nesto raspravljaju kao da su strucnjaci neki, a nisu provozali vise od 5 auta u zovitu, a tema nigdje veze, niti je honda protiv citavog svijeta, niti je najbolja! ovaj kaze honda ima rekord po izvlacenju ks po litru zapremine, ovaj stavi sliku mercedesa sa 7.3 motorom :) kako nemate pametnijeg posla? :)
 
Član
Bravo Sasa, najbolje je ono auto koje si sam napravio svojim rukama...pa makar da je i fico, vise ti znaci nego komsijin SL black :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Strasni su iz razloga koje je Boki nabrojao: snazni,stedljivi,pouzdani,dugotrajni. Haj mi uporedi Hondin 1.6 iz 90. sa VW-ovim 1.6 istog godista ili Meckin nebitno. Honda - 1.6 sohc - 115 ks ( dohc - 135 ks) , vw 1.6 sohc - 75 ks, Mecka - 1.8 - 110 ks i opet iako najjaca od svih ima najmanju potrosnju,o pouzdanosti i dugotrajnosti ne postoje neki podaci ili cinjenice,tako da o tome ne bi,jer ja cu rec H najpouzdanije,ti rec reci Mecka i tako u nedogled.

I jos nesto, ja sam imao taj motor, i kome god sam pokazao svi u cudu ostali , jedna bregasta, a 16v (???) i to cak i u 1.3 modelu.

Vw je imao 1.6 110ks u kecu :D
 
Top