HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

MTR

Član
RE: NSX VS...

E30 M3 je uvijek bio nedostizni komad tehnike za ostale , pa samo podaci o utrkama govore sve ( S14 je tada imao oko 340 KS - atmosferski - race set up ) standard je bio 195 pa 215 i na kraju onaj najbolji sa 238 KS
Spa 24 Hours; 4 pobjede (1987, 1988, 1990 ,1992)
24 sata Nürburgringa 4 pobjede (1989–1992)
WTCC,ETCC,BTCC 5 titula
DTM 2 titule

najbolja sportska auta 80'-ih

1980s
1. Porsche 959
2. Ferrari 288 GTO
3. VW Rabbit GTI
4. Audi Quattro
5. Ferrari F40
6. BMW M3
7. Porsche 911 Carrera
8. Toyota MR2
9. Renault 5 Turbo
10. Lamborghini Countach

i da ima i ovo : In 2007 "Automobile Magazine included the E30 M3 in their "5 greatest drivers cars of all time" under the 25 Greatest Cars of All Time.

a i danas dan dere sve na brdu
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vap2nDUe27o[/video]
 
Član
RE: HONDA VS...

ima i starijih od njega

68801d1216470825-bmw-m1-procar-revival-p0047257small.jpg


Rijetko koja honda danas može išta ovom autu, al ajd to je ipak race car
 

MTR

Član
RE: HONDA VS...

jos sam nesto zaboravio , evo danas tekst sa Sportauto.de

ne morate znati Njemacki samo skrolajte do dole i pogledajte vrijednosti nekih vozila :D

http://www.sportauto-online.de/marken/news/kaufberatung-gebrauchte-bmw-m3-der-bmw-m3-auf-dem-gebrauchtwagen-markt-2746849.html
 
RE: HONDA VS...

Zar nije malo besmisleno uspoređivati automobil srednje klase iz sredine 80-ih i roadster nove konstrukcije iz 2000-tih :icon_question:

Ovo ću napisati potpuno nepristrano i jednoj i drugoj marki:
konkurencija među roadsterima su S2000 i BMW Z3/Z4 i to verzije sa 3.0 motorom, a oni su samo jedan iz palete modela. Ne bi trebalo zaboraviti da BMW ima još i top verzije Z3 i pogotovo Z4 M roadster s kojima S2000 nema nikakve šanse.
S druge strane u srednjoj klasi Honda nema neku posebnu mašinu koja bi konkurirala npr BMW-u 325i e90 a M3 neću ni spominjati.
I treće, jedini automobili iz Honde i BMW-a koji se mogu izravno uspoređivati (a koji su u top verzijama) su M3 CSL i NSX-R, jer se vode istom filozofijom olakšavanja automobila.

Što se tiče 80-ih i BMW-a M3 e30, on u toj klasi ima samo nekoliko konkurenata: Mercedes 190e 2.5-16, Ford Sierra Csw i eventualno Audi Quattro (ne znam je li među njima zbog 4x4 pogona....). Honda nije imala model koji bi konkurirao M3-ci, vjerojatno... :icon_question:
 
Član
RE: HONDA VS...

Ne mogu da vjerujem da je opet ova tema digla ovako prasinu...
necu se dalje raspravljati... BMW mi se zgadio od SR Zivinica ... tako da iako ne mislim nista lose o tome autu, reci cu nesto sto nije na mjestu...

A sto se tice ovog klipa... jebi ga.. NSX R je legendarno auto i jedan jedini... BMW 6 je nazalost pored toga sto je dobro auto, samo jos jedno u nizu... 3,5,6...
Trebali su naci isto godiste BMW i NSX i onda uporedjivati... mozda onda nekim ne bi bilo tako krivo, da mlade svabe gledju u dupe stari dizajn i "pishljivih" 280KS NSX R-a.

Sva sreca da je BMW lijepo auto, pogotovo u ovom slucaju... da se ima sta lijepo vidjeti u retrovizor...
 
Član
RE: HONDA VS...

Aditas je napisao(la):
Sva sreca da je BMW lijepo auto, pogotovo u ovom slucaju... da se ima sta lijepo vidjeti u retrovizor...

ahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

MTR

Član
RE: HONDA VS...

hmmm , kada bi znali kod koga je Honda dosla po savjet za razvod ventila ne bi se tako smijali :D























Porsche Engineering Group GmbH / Weissach

Hvala vam za V-Tec :cool:
 

MTR

Član
RE: HONDA VS...

Porschefan je napisao(la):
E da, VARIO CAM je čudo... :D :icon_smile:

isto kao i Tiptronic ;)

p.s. Dario oces jos :D

p.s. 2 . ovo neces naci na google ni na yt sta ti ja mogu reci ;)

p.s. 3. a ni na wikiju :lol::lol::lol:
 
Član
RE: HONDA VS...

samo te cekam da ispucas...ajmo polako sad, de mi reci koje je godine to porshe "posavjetovao" hondu za Vtec??
 
Top