HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

HONDA VS OSTATAK SVIJETA :)

Član
erol_brcak je napisao(la):
Ja bi se samo nadovezao na ono o poredjenu VW-a sa Hondom,mislim da tu cijela prica zavrsava zakljuckom da NARODNO auto pobjedjuje u segmentu ekonomicnosti,manje optereceni motori,nesto jeftinii dijelovi,jeftiniji u startu za kupit itd,a Honda ipak odnosi pobjedu kad je u pitanu sport,ima brate sportski imidz,zna se na sta se pomisli kad se kaze "Honda" ,pa mene policajaci znali par puta upozoravat za ovaj moj sepet,kazu "znam druze da je Honda,al ipak malo manje gase" i sl, hocu rec Honda kad se pomene odma te asocira na neku brzu briju,glasnu,spustenu,visokoturazni motori,odlicni mjenjaci,lezanje predobro itd,VW nikad nece imat takav imidz,VW je obiteljsko auto,ekonomicno,za od tacke A do tacke B (ok,ima tih par modela,GTI,R32 itd,ko i svaka druga marka ( peugeot,renault,citro...) al to su samo nabrijane inacice obicnih hatch-eve,sedana itd,VW uopce nema cisto sportsko auto,ok haj eto uzet cemo scirocca,al nije to to )

Dakle,
VW - narodno auto
Honda - sportski duh

Djelomično si u pravu, ali za naše područje. Na zapadu, Honde većinom vozaju penzioneri. Uzmimo dosta generacija acorda, čak i passat pored njega izgleda upečaljiv i lud...Toliko o sportskom duhu
 
Član
Zavisi kako ko gleda :) meni dok se spomene HONDA u glavi je slika low profile car sto i jeste :) i normalno sportista... Hodna je vrh :cool: bar po meni i pravi istinski sportista jos odkad je nastala... mada nasi ljudi su malo :), pa od familijarnih auta hoce da prave neke sportiste sto je nemoguca misija...
 
Član
passat vs accord

[attachment=36788][attachment=36789][attachment=36790][attachment=36791][attachment=36792][attachment=36793][attachment=36794][attachment=36795][attachment=36796][attachment=36797]

Evo pa procijenite koje auto posjeduje više sportskog duha!
Meni Honda djeluje više sportski zbog agresivnijeg izgleda i oštrijih crta mada i passat je dobar ali po meni honda je bolja.
 

Prilozi

  • 31887_177171.jpg
    31887_177171.jpg
    115,1 KB · Pregleda: 0
  • 0.jpg
    0.jpg
    25,5 KB · Pregleda: 3
  • 31887_177178.jpg
    31887_177178.jpg
    125,2 KB · Pregleda: 0
  • 32724_194482.jpg
    32724_194482.jpg
    113,2 KB · Pregleda: 1
  • l_968e0cc2d3214798af7d3b49f67840f2.jpg
    l_968e0cc2d3214798af7d3b49f67840f2.jpg
    47 KB · Pregleda: 1
  • 88cb8648bd146b70-original.jpg
    88cb8648bd146b70-original.jpg
    135,2 KB · Pregleda: 3
  • 83527452.jpg
    83527452.jpg
    89,2 KB · Pregleda: 1
  • dsc1824tx3.jpg
    dsc1824tx3.jpg
    98,7 KB · Pregleda: 7
  • dsc1827cf4.jpg
    dsc1827cf4.jpg
    85 KB · Pregleda: 4
  • dsc1833wh7.jpg
    dsc1833wh7.jpg
    181,4 KB · Pregleda: 6
Član
To je bar lako, ono koje ima više snage i bolje performanse, znači nemožeš ih ni uspoređivat jer najjači modeli nisu uopće u istoj klasi.
Iako su ove zadnje serije accord odlične, djeluju sportski i sve, al šta mi to znači kad mi naiđe passat sa W8, 3.2 VR6, 3.6 VR6.. ništa mi ne znači što honda izgleda sportski
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Djelomično si u pravu, ali za naše područje. Na zapadu, Honde većinom vozaju penzioneri. Uzmimo dosta generacija acorda, čak i passat pored njega izgleda upečaljiv i lud...Toliko o sportskom duhu

u pravu si skroz, ovo sve voze penzioneri loool

http://www.bhtuning.com/malo-je-nije-honde-t-46427.html
 
Član
@corrado: Ako ja tebe razumijem o čemu ti bulazniš,...:icon_question:

Šta imaš protiv teme i rasprave? Niko se ne raspravlja, samo ljudi iznose činjenice, a kad ti već toliko smeta, nemoj ni čitati.;)
 
treba dovesti mekki torabija da malo protrlja rukama po ovoj temi :mrgreen
ili makar nek Erolu protrlja po onoj poliranoj glavi motora,ili oggy-uz kroz kosu....hihihihi :lol:
 
pardon ,... i MTR-u protrlja stapove za pecanje i malo prespula masinice...


mislim da sam se necega dosjetio i moram kao vozac VW-a skinuti kapu Hondi...
jer je auto napravljeno za sport sto mi je dokazao jedan vozac utrka na 402m(necu ga imentovati :D ),on je uspio sa serijskom(u nekim detaljima olaksanom) najlosijom karoserijom hondinom(civic II) sa najnezahvalnijim motorom i najruznijom bojom( betonska farba za zastitu terasa od mraza),bijele felge da nezaboravimo,sa saltanjem ko da vozi Neoplan-a o pokvarenom hladnjaku da nepricam,da bude uspjesan cak u klasi 16.... :D
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
pardon ,... i MTR-u protrlja stapove za pecanje i malo prespula masinice...


mislim da sam se necega dosjetio i moram kao vozac VW-a skinuti kapu Hondi...
jer je auto napravljeno za sport sto mi je dokazao jedan vozac utrka na 402m(necu ga imentovati :D ),on je uspio sa serijskom(u nekim detaljima olaksanom) najlosijom karoserijom hondinom(civic II) sa najnezahvalnijim motorom i najruznijom bojom( betonska farba za zastitu terasa od mraza),bijele felge da nezaboravimo,sa saltanjem ko da vozi Neoplan-a o pokvarenom hladnjaku da nepricam,da bude uspjesan cak u klasi 16.... :D

Mislim da je u pitanju ipak 15.
 
Član
Da, upitanju je klasa 15 i Civic 4-e generacije, ne 2.

A vrijeme koje je postigla njegova stara Honda, brze je od vremena serijskog Golfa 5 GTI sa 200 KS.
 
huh rasprava aj da i ja nesto napisem: vw i honda hmmmmm ja vozim hondu 2 gen 1,8 dual carb,o brzini ne mogu usporedjivati serijskog golfa i nju mislim nemoguce je honda brza,mana hondina je ta sto ljudi vecinom ne vjeruju japancima sto se tice dijelova (pola bosne i rh sam obisao da nadjem za ovu svoju) zatim tu je golf gdje mas djelova na trafici(molim dva partnera i lafetu o 2-ke) ali se zato japanac manje kvari i zato su mu djelovi skuplji primjer kineticki 155 km e sad kad se sve to uzme u obzir honda vs vw isti su brate ovome plus ovome minus i na kraju sta dobijes dvije daske na cesti ko voli hondu voza hondu a ko voli vw vozi vw nadam se da se ne ljutite na moj komentar
 
VR6Boki je napisao(la):
Da, upitanju je klasa 15 i Civic 4-e generacije, ne 2.

A vrijeme koje je postigla njegova stara Honda, brze je od vremena serijskog Golfa 5 GTI sa 200 KS.

zar Honda tolko dugo postoji da imaju vec 4 modela... :Icon_eek:
 
Top