Honda CRX mk1

Honda CRX mk1

Član
Al kad se spuste stalka, lijepo vrijeme, pojaca se muzika i kruzanje po gradu...:icon_smile:
Jos samo da je bilo vrijeme skole i maloljetnica...uff ! :icon_smile:
 
Član
zovite_sivac je napisao(la):
Al kad se spuste stalka, lijepo vrijeme, pojaca se muzika i kruzanje po gradu...:icon_smile:
Jos samo da je bilo vrijeme skole i maloljetnica...uff ! :icon_smile:

a skripucu celicare :D hahah jesi nas'o 16'' kakve? one plave su bolesne sto imas sliku negdje, dal na fb sta znam...
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
zovite_sivac je napisao(la):
Al kad se spuste stalka, lijepo vrijeme, pojaca se muzika i kruzanje po gradu...:icon_smile:
Jos samo da je bilo vrijeme skole i maloljetnica...uff ! :icon_smile:

a skripucu celicare :D hahah jesi nas'o 16'' kakve? one plave su bolesne sto imas sliku negdje, dal na fb sta znam...

Celicare mi idu uz boju auta ! :lol:

One plave sa fejsa su sad u vlasnistvu hondasa "mario05". Sad ce registracija, valja izvalit lovu. Onda moram prednje blatobrane mijenjat, i plastike na vratima, izmedju lajsne i praga ispucale obje. Trazio orginal prednji branik al nema covjek, kaze mogo bi nesto kombinovat sa Civica pa stavit, al jos razmisljam o tome, hocu orginalni branik, zao mi kravit orginalnost auta. :icon_sad: Nacekat ce se bolid dok ne uskoci u nove fele ! :)
 
zovite_sivac je napisao(la):
Al kad se spuste stalka, lijepo vrijeme, pojaca se muzika i kruzanje po gradu...:icon_smile:
Jos samo da je bilo vrijeme skole i maloljetnica...uff ! :icon_smile:

hahahha :D jebo sebe :Dmaloljetnice ,ucio je od najboljih :)
 
Član
hahahha :D jebo sebe :Dmaloljetnice ,ucio je od najboljih :)

Nemoj bit lud ! :icon_smile: Cuj ucio od najboljih...pa znam i sam sta valja, sta imam ucit od drugih ! :lol:


vladica85 je napisao(la):
Sta mislis da skines ovu sahovsku tablu sa krova :) ?

Nista to, sahovska mi daje dodatnih 5 konja, jos kad zamislim da sam Takuma Sato, onda je to vec 7ks i leti CRX ! :lol:

Kockice ostaju do daljnjeg, kad budem odradio kompletnu plastikariju na autu, kad zamijenim sto se treba zamijenit i pokrpim to, mozda nabacim novi siber (ovaj je zavaren jer je prokisnjavao) i kad auto bude spremno za farbanje, onda cu ih uklonit, a vjeruj da sam razmisljao i da ih ostavim pa ofarbam to kako treba, vidit cu jos, ipak, nije zajebancija 5 konjica ! ;)
 
Član
Poslije dugo vremena, jos par radova...

Hondica zadnja 2 mjeseca nije bila u voznom stanju. Kineticki rikno pa trazio novi. Nasao kod lika u Zivinicama ali nije mogao na moju poluosovinu jer nije odgovaralo ozubljenje. Morao uzeti njegovu poluosovinu ali poslije mi nisu odgovarali lezajevi koji budu na poluosovini i ulaze u mjenjac pa mi je doticni majstor rekao da ih izbrusim pa ce onda moci uci normalno. Medjutim, kad su lezajevi izbruseni do krajnje granice, do osiguraca (nemam sliku) ulazili su normalno sa poluosovinom u mjenjac ali onda se ispostavilo da ne odgovara duzina poluosovine, bila je duza za 3-4cm. Vratio njemu njegovo, uzeo pare nazad, u povratku svratio u Mramor kod nekog lika, nabavlja dijelove za japanska vozila. Odnio mu svoj kineticki, uporedio sa katalogom, odgovara, cijena 120KM ! Kuci, odmah sutradan montirano, sve udure !

Na red je dosao blatobran. Kupljen je novi/polovan, danas sam skinuo stari, jedva, sav je bio izlijepljen silikonom i kitom !
Limovi puni kita i korozije, danas ocisceno kol'ko-tol'ko, a sutra se vjerovatno postavlja novi, ukoliko ne budem cekao da i branik zakrpam pa da sve zajedno to montiram.

image0662.jpg


Treba prepravljati nosace farova jer su ovi krivi pa se razilaze.

Skinut hladnjak koji nije uopste imao nosace nego je bio uvezan vezicama, nije imao nikakav oslonac, ljuljao se sav ! Znaci, i nove nosace za hladnjak treba napravit.

image0660.jpg

image0663k.jpg


Ostao je jos branik da se izlijepi i sve 5.
 
Član
zovite_sivac je napisao(la):
Poslije dugo vremena, jos par radova...

Hondica zadnja 2 mjeseca nije bila u voznom stanju. Kineticki rikno pa trazio novi. Nasao kod lika u Zivinicama ali nije mogao na moju poluosovinu jer nije odgovaralo ozubljenje. Morao uzeti njegovu poluosovinu ali poslije mi nisu odgovarali lezajevi koji budu na poluosovini i ulaze u mjenjac pa mi je doticni majstor rekao da ih izbrusim pa ce onda moci uci normalno. Medjutim, kad su lezajevi izbruseni do krajnje granice, do osiguraca (nemam sliku) ulazili su normalno sa poluosovinom u mjenjac ali onda se ispostavilo da ne odgovara duzina poluosovine, bila je duza za 3-4cm. Vratio njemu njegovo, uzeo pare nazad, u povratku svratio u Mramor kod nekog lika, nabavlja dijelove za japanska vozila. Odnio mu svoj kineticki, uporedio sa katalogom, odgovara, cijena 120KM ! Kuci, odmah sutradan montirano, sve udure !

Na red je dosao blatobran. Kupljen je novi/polovan, danas sam skinuo stari, jedva, sav je bio izlijepljen silikonom i kitom !
Limovi puni kita i korozije, danas ocisceno kol'ko-tol'ko, a sutra se vjerovatno postavlja novi, ukoliko ne budem cekao da i branik zakrpam pa da sve zajedno to montiram.

image0662.jpg


Treba prepravljati nosace farova jer su ovi krivi pa se razilaze.

Skinut hladnjak koji nije uopste imao nosace nego je bio uvezan vezicama, nije imao nikakav oslonac, ljuljao se sav ! Znaci, i nove nosace za hladnjak treba napravit.

image0660.jpg

image0663k.jpg


Ostao je jos branik da se izlijepi i sve 5.

trebo si samo izbrojati zube na poluosovini i kinetickim zglobu uporediti i to je to nema sta mada je kod tebe dosta iskompikovano sto se toga tice jer je motor a6 ili a7 neznam tacno
 
Član
trebo si samo izbrojati zube na poluosovini i kinetickim zglobu uporediti i to je to nema sta mada je kod tebe dosta iskompikovano sto se toga tice jer je motor a6 ili a7 neznam tacno

Malo je rec iskomplikovano. Broj zuba na oba kineticka je bio jednak, oni su odgovarali ali ozubljenje na poluosovinama nije bilo isto pa sam morao i njegovu poluosovinu uzet, moja je imala 30 a ova sa 2. generacije 32 zuba, jer je deblja 2mm a eto ispostavilo se da je i duza. Uglavnom, bitna stvar da sam kupio odgovarajuci dio, sad sam rahat ! :icon_smile:

erol_brcak je napisao(la):
Kooooooonacno i ti da unaprijedis tu Hondu :D jel fala k 15. na cesti?

Konacno, i ja kazem ! :icon_smile:

Tesko da ce na cestu 15. Kako sam ja izracuno, falit ce mi para za registraciju, debelo ce falit ! Valja ili prodat ozvucenje, ili cekat 15. 6. :icon_sad:

Nije mi se tesko rastat od pojacala i kutije, prvi koji bude htio, ode !
 
Top