Honda Civic ED7

Honda Civic ED7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala ljudi ;)

Evo danas prebacio komplet zadnje vjesanja sa crx-a na civica, samo svoje opruge ostavio i pazi sad sranja, lijeva strana pala, a desna nije :icon_eek: nemam pojma kako to, kaze majstor vozi par dana mozda nalegne,ako ne probat cemo sa crx-ovim oprugama koje su btw jedna sa 10 "krugova", druga 12, pa sad kontam mozda je u tom fol, da je desni amortizer "navikao" na ovu od 12,a lijevi na ovu od 10 :S ne znam to bas ono bubam, ne mogu skontat nikako sta uopce moze bit, znaci sve izmijenio samo opruge ostavio svoje. Imal iko kakvu ideju? :icon_eek:
 
Bio kod majstora, dizali auto, cimali oprugu i nista, sutra idem prebacit prednje H&R-ice, pa kad dodje glavni majstor vidim jos i za te zadnje,ako ne ista stavit cu ove crveno-plave :) onda.

Nego evo ubacio sam sjedista, malo smo se samo zajebali kod varenja, tako da su sad polugice za namjestanje i preklapanje sjedista sa unutrasnje strane pa malo zapinju od onih stekera za pojase, ne smeta nistsa, samo kad je muzika utisana cuje se zvuk trenja izmedju toga, ono skripanje malo, al nema veze :)

Znaci evo, moram samo pokrpat ovo na suvozacevom sicu, bas bode oci.

seats0.jpg

By erol_brcak at 2010-11-25

I ovako sve u globalu, s tim da moram jedan dan pofotkat sve kako treba i dok ima svjetla.

interior0.jpg

By erol_brcak at 2010-11-25
 
Brisaci odlicni :)

Koje otvore, dobri su bili, sto, jedino je puknut bio onaj heater control koji je kao sto reko vec jednom na svakom crx-u kojeg ja znam pokidan, pa sam ostavio svoje sajlice :)

Novosti od danas, bio kod Esmira, on zagledo, nije nista cudno naso iza, al sam zvao momak sto je polupo crx, pito ga jel kojim slucajnem dok je vozo crx zvizno zadnjim tockovima negdje, kaze da jeste kad je sletio, sto dakle moze biti uzrok tom sranju sa visonom zadnjeg dijela, garant se negdje, nesto pomotalo :/

Sto se tice prednjih opruga, Esma mi rece da su te H&R mozda i vise od obih mojih, a ja ako na ista patim i cime bi ugrozio kvalitetu to je visina odnosno nizina auta :D tako da sam odustao od tih H&R-ica zasad.
Nego tom prilikom Menja, mogo si mi poslat slike crx-a iz profila da vidim koliko je otprilike bio spustena na tim prednjim. Ili da ti ja posaljem koliko je moj civic trenutno naprijed lego pa usporedi ,ako su iste visine onda bih mozda i mijenjao ,ako si nize od mojih onda definitivno,a ako su ma zeru vise onda nema sanse :D
Meni je naprijed sad otprilike onom metodom mjerenja prstima, recemo dva prsta mogu stat izmedju obrve i gume ;)

Elem, danas mi bi dosadno pa sam se naravnoi zabavio :)

farbo klijesta u jdm drecavu zelenu :D

Sa ovim sto sam imao vec, presprico prvo sprickitom u spreju, pa bijela podloga (drugacije se ne moze primit ova fluorescentna zelena) pa onda i zelena.

56795677.jpg

By erol_brcak at 2010-11-27

Krajnji izgled

dsc07116d.jpg

By erol_brcak at 2010-11-27

I jedna sto bi neki rekli "umjetnicka" : )

dsc07113o0.jpg

By erol_brcak at 2010-11-27

kasnije nekad ofarbam i zadnja, diskovi su ,ne dobosi, ja ne podrzavam farbanje dobosa u neke istaknutije boje, sto se tice dobosa crna je mjera :)

Eh a sad, jedno vaznije pitanje, naime dosao danas iz gradacca, kod esmira zamijenio prednja gornja ramena na desnom tocku , zajedno sa kuglom koja je nesto drugacija od fabricke koja se i dalje nalazi na lijevom tocku. Ko da je malo duza od fabrcke, posljedica kad smo zamijenili sve to desna strana ko da se malo odigla, kasnije do kuce cini mi se da su se ko izravnale strane.
Uglavnom dosao kuci bez problema, uzeo ofarbo ova klijesta , krug kroz grad i kuci, sve uredu. Veceras uzeo auto, sve zamrzlo, pali ko metak i krecem kad neku zvuk udaranja kad stisnem kvacilo iz lijevog tocka dopire, bas ono "duh,duh", cudno, kasnije jos malo prooza i nema veze sa kvacilo cuje se i nevezano za njega, znaci nije konstantno, nego na prekide. Sta moze bit jbt, sve u redu bilo danas i sad odjednom. Da je iz desnog tocka pa bi konto da je nesto sto smo danas mijenjali,al ja kolko sam zakljucio id lijevog tocka dopire taj zvuk. Kugla mozda?

POMOC!
 
OK ;)

Nego evo danas pazario zimulje, od druga uzeo, dvije Save, dot 3709, dobre praavo :) 195/50/15, znam da dimenzija nije bas "zimska" al nije mi se dalo kupovat 14ke celicare i prelazit sa konja na magarca (sto se tice izgleda), a svejedno ne verem se ja ni na kakva brda, nit uopce zalazim u dubok snijeg, to je vise radi same smjese zimske gume, da bude mekana po niskim temp, jer cu svejedno 90% zime vozit po mokrim ulicama. Uglavnom , gume su odlicne, mekane, sare ima sigurno 6-7 mm, ko nove sto bi se reklo :)

Dalje, nasao sam ovo i sigurno uzimam do kraja decembra, pocastit cu se za ove praznike predstojece :)

http://www.c-mod.hr/ponuda/tuning/dijelovi-ovjesa/lower-control-arms-honda-civic/110

Zasto, zato sto ce izgledat perverzno kad trap pocne radit iza :D a da tu je i faktor poboljsanja trapa :)
zezam se, hocu zato sto postoji razlika u zadnjim lafetima ili ti lower control arm (LCA) izmedju 88. god i 89+ a kod mene su trenutno opruge za 88. god, a amorti za 89+ i zato je zadnji kraj onako visok ,a dok su bili lca iz 88. sve je bilo u redu, isto i zadnji i prednji kraj spusten.
Dakle, uzimam ovo, jer kupujem od druga iz Tz (nick Tito i Partija) Weitec opruge i amorte od 89+ god.

Eto ,toliko za sad! ;)
 
Eo stiglo nesto iz caraudia :)

Posto nisam pacenik neki za mjuzom u autu (inace jesam) meni je dosta dva u prednjim vratima.

Htio bi neke veceg precnika,al posto u Hondi 10cm idu fabricki, a meni se nije dalo nista cackat i prepravljat, dosta su i ovi.

45W RMS, dvosistemci.

15122010795.jpg

By null at 2010-12-15

15122010796.jpg

By null at 2010-12-15

Odo ih sad pospajat pa bumo vidjeli kako udaraju, ovako kad ih vidis malehne ne obecavaju mnogo :)
 
Mali update, doslo vrijeme za zamjenu ulja, a uzela mi zena i donje kugle u Osijeku neki dan, puno jefitnije proso nego da sam u Tz uzimo, jer ima ona popusta sto je clan AK Slavonije :)



Uploaded with ImageShack.us

Sutra idem mijenjat.
 
Evo jos jedan update, neki dan kooonacno uradio temperaturu i obrtomjer, s tim da mi je cajger obrtomjera sprzen, pa moram ganjat novi il probat popravit ovaj, jer imam od novog tipa koji radi, al valja to skontat da pase na stari tip cajgera, uglavnom greska na instalaciji je otklonjena i to je najvaznije.

Dalje, nasao i lijevu poziciju u super stanju koju je bas tesko nac, i sam imam tri desne pozicije, al lijeve ni za lijeka, primjetio sam da je vecina Hondi udarena u lijevu stranu, cudno :D

31122010823.jpg

By null at 2011-01-05

A danas stigao i VR lip od Enesa, za kojeg dajem sve preporuke oko trgovine, svaka cast Enese, za pohvalu ;)
(sutra ti saljem lovu btw)

Bice malo zajebancije oko uglavljivanja, nisu iste duzine,a i oblik je maaalo razlicit, ne znam jos dal da ga ja sam uglavljujem il dajem nekom limaru da to sve fin upakuje,vidjet cemo.

05012011837.jpg

By null at 2011-01-05



Uploaded with ImageShack.us
 
Eh evo ga, veceras sam smontiro lip, eo par slikica za one koji budu slicno pokusavali kako sam ja to rijesio, iako nije neka mudrost vala. Znaci prvo se moraju izrezat ove plastikice, smetaju da lip legne na branik, dalje lip je predugacak, to cu sutra odrezat kao i ove metalne plocice sto strce, mislim da bi ovo trebalo bit dovoljno da drzi lip kad pocne grebat, po jedna ova plocica sa strana i po 5 sarafa sa podloscima, plus 2 obicna sarafica sto se samo zavrnu.

111xh.jpg

By erol_brcak at 2011-01-08

I kako izgleda u globalu

28629768.jpg

By erol_brcak at 2011-01-08

Kad sam vec skino branik, necu ga jos stavljat, negu ga odradit malo, pokusat grijat ,pa ispravljat jer sav neki herlav, pola sarafa nije bilo zavrnuto za nosace pa se sav opustio, a moram i vezni limic (nema ga na slikama) onaj izmedju farova kitat, ima na par mjesta otiso pravo.
 
Apdejt :)

Juce kod druga Hondasa zamijenio i sredio letvu i kooonacno sam rahat sa njom, znaci ako cete mi vjerovat 4. (slovima "cetvrta" ) letva u 9 mjeseci :icon_eek: al ova sad medi :)

Ali, imam sad jos jedan problemcek, desna glavcina mi kriva i tocak ima negativan nagib i zbog toga znaci ne mogu uradit optiku kako treba, ali fala bogu ostao mi je kompletan trap od crx-a, a imam i jos neke dijelove od civica jednog kojeg sam prije pazario za dijelova, tako da, dio imam, samo ga treba zamijenit i na optiku i mislim da je to to onda sto se tice kvarova, ostaje jos samo zupcasti zamijenit.

A evo i slika lipa.

Prvo ova slidza sa Hondom u najprljavijem stanju kojem je ikad bila :D

dsc07220p.jpg

By erol_brcak at 2011-01-13

I jedna danasnja, frisko oprana :icon_smile:

43856946.jpg

By erol_brcak at 2011-01-13
 
Evo nije neki apdejt, al nek se pise :)


Bio na optici, ne valja. Uradili mi, kaze lik nije najbolje, reko hocel trosit gume neravnomjerno, kaze "ma nece, kakvi", aj reko super.

Proslijedim Aldinu (AldinShpura) da mi pregleda malo print sa optike danas

dsc07286d.jpg

By erol_brcak at 2011-01-24

i covjek nije zadovoljan, kaze da odstupanja nisu prihvatljiva i da je garant trap prezivio udarac neki. Uglavnom moguce je sve ispravit, ali se mora improvizovat, rezar, varit, busit itd, a ima drugo rjesenje da kupim camber kit za i prednje i zadnje tockove, a taj luksuz kota oko 125 km za zadnje i ko zna koliko za prednje, bar duplo vise. Odabirem naravno drugo, skuplje rjesenje,a do tad vozit ovako kakvo je, jer mi je dosadilo krpanje i ono "samo nek vozi", okreno sam novu plocu odnedavno, samo novi dijelovi od mehanike, pa tako i ovo.

I evo jedna, nek se nadje, nemam ni jednu sebe sa autom :)

24012011903.jpg

By erol_brcak at 2011-01-24

A evo i jedan before/after prednjeg kraja



Uploaded with ImageShack.us
 
Oj odlican civic u snase Hondasice, jedino mi je ova flasa pive il cega vec malo previse, al inace volim ovakav vid "stajlinga".

Evo, stalno se nesto radi, radilo bi se i vise da ima prostor (citaj garazu), alat, a ni na vise znanja se ne bi nikad zalio :)

Bio sam utego ovu ukrasnu lajsnu izmedju branika i farova, al nisam bio zadovoljan, pa skino branik ( ujedno i radi optike, smeto branik), a i da to konacno rijesim, pa kad sam vec skino pofarbo ovaj gril u braniku u crno, pa isto to uradio i lip-u i ovom crnom dijelu branika.

Prije, poslije

55096743.jpg

By erol_brcak at 2011-01-26

50673894.jpg

By erol_brcak at 2011-01-26
 
Eh, nisam dugo update radio, pa evo malo.

Kupio spaner i remen, doslo vrijeme i za to.
Nabavio i rukohvate zadnje.

31432120.jpg

By erol_brcak at 2011-02-17

Nabavio sve 4 blatnice :) to mi je bas drago, otkad ih ganjam, s tim da su sve 4 zapravo prednje, pa cu dvije morat cackat, preparvaljat, da pasu nazad, al jbg, stas

170220111071.jpg

By erol_brcak at 2011-02-17

48661952.jpg

By erol_brcak at 2011-02-17

dohc hauba sa grbom (malo je zveknuta, al se da sredit)

13096572.jpg

By erol_brcak at 2011-02-17

Dalje, nabavio i onaj limic ispod stopki sto ide, kito na dva mjesta, vodeniro, presprico i da ga stavim, kad koje sranje, stari tip (88-89) i novi (90-91) se razlikuju i to pazi u cemu, sve isto, rupe za sarafe, sve pase, samo su rupu za bravicu pomakli 3 centa udesno, pa htio sam ga slomit jbt :/



Uploaded with ImageShack.us

Na kraju sam skonto da bravu ionako ni jednom nisam koristio otkako sam kupio auto ( ima polugica za gepek kod sjedista vozacevog) tako da ko sisa bravicu, a rupu sam "zacepio" odgovarajucom naljepnicom :D (slika toga neki drugi put), pa abd kad se bude radila limarija za 2-3 mjeseca onda i to sredim kako treba, do tad moze iovako ;)

E da, usput sam malo i branik sredio, grijo, pa ispravljo, nije lose, s tim da zijeva na desnoj strani, al bolje ne moze, smeta lose uradjena obrva,i to ce se sredit kad se bude limarija radila, koju sam btw danas dogovorio, zapravo samo pola, drug majstor ce mi izrezat zadnje orbve i pragove sa civica, zdravog ko dren i navarit na mog, nabacit diht masu, grubo nakitat, za 320 km, sto je reko bi realna cijena obzirom koliko je tesko nac zdrave obrve i pragove.

Toliko zasad ;)
 
Auto ko model ima potencijala, ovaj moj je diskutabilno, kao baza nije bio dobar, krsh teski, al eto vidjet cemo na ljeto ga planiram citavog rasklopit i neke vece zahvate radit, uglavnom, ja ga ne kontam prodavat jos dugi niz godina, tako da mora da valja, nema mu druge :)

evo ta famozna nalja na gepeku :D (privremeno)



Uploaded with ImageShack.us
 
jos jedna sitnica i jedna malo skuplja stvar :)

Od cure pokloncic, 4 kapice sa H logom i imbusom protiv jel kradje, ovo samo za ljeta i furanja :)

dsc07290.jpg

By erol_brcak at 2011-02-25

I danas mi stigla usisna cijev fi75 od inoxa plus silikonski reduktor, da pase na TB.

dsc07292p.jpg

By erol_brcak at 2011-02-25

I sad sam u skupljanju love za novu instalaciju i pratece cajgere, nasao sam i rezerviso, samo lova fali, naime jos obrtomjer nisam sredio, sprzen mi cajger, a instalaciju rijesio da mijenjam jer je ova sva fuckedup, pravi spoj negdje, instalacija trenutna je od single cam-a tako da je i zbog toga bilo nekih prepravki na ovoj, a hocu da to sve bude fino i bez rezanja i spajanja i lijepljenja i trece motorna inst. je od crx-a dohc, a unutrasnja od civica sohc.
Nasao sam jos i Bosch-ov 45Ah tanki model (za jap auta) aku, 3mj star za neku primamljivu lovu, pa sam i to rezerviso, sad samo moram prodat neki organcic nepotrebni da pokupujem sve to :)

I doso na ideju da pravim oil catch can, pa prikupljam dijelove i za toga ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top