Honda Civic ED7

Honda Civic ED7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo konacno da i ja predstavim svoju japanku :icon_biggrin:

Prvo auto,prva Honda,ceko je skoro pa 4 godine. Posvadjo se sa svojima zbog nje,ostao bez marke,al ne da mi nije zao nego zahvaljujem svakim danom bogu sto je vozim :)

Uglavnom,da krenem. Honde sam poceo gotivit preko crx-a i svo vrijeme samo o njemu trubio,no kako vrijeme prolazilo zavolio sve Honde i kad je pocela prica o mogucnoj kupovini reko sam Civic 4.gen ili CRX uopce nije bitno,koji prije naidje. I naisao je Civic. Prijatelj mi javio da se u Brckom jedan prodaje,ja dosad,vidio,imao pare i kako sam nestrpljiv po prirodi,uzmem ga. Malo je rec da je krsh bio,kršina prava,malte ne sam sve izmjenjao. Kostao me 800 km,a imao sam oko 2500,pa sam konto ulozit cu ostatak u sredjivanje odnosno dovodjenje je u red,no i danas dan sredjivanje nije gotovo,a kostala me je preko 3500 km.

Evo par slika prvih

23032010233.jpg

By erol_brcak at 2010-03-29

23032010235.jpg

By erol_brcak at 2010-03-29

dsc06056u.jpg

By erol_brcak at 2010-08-16




Uploaded with ImageShack.us

dsc06063hi.jpg

By erol_brcak at 2010-08-16

Pa se onda krenulo,trapovi,motor,unutrasnjost,limarija,sve je trebalo ili mijenjat ili popravljat.
Vrata,gepek i blatobrani su novi,mislim i oni su polovni,ali nisu gitovani i to.
Random slije

dsc06505jjjj.jpg

By erol_brcak at 2010-08-17

23072010478.jpg

By erol_brcak at 2010-08-16

dsc06211sr.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23

dsc06094.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23

dsc06093o.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23

U unutrasnjosti ima par promjena u odnosu na ove slike,ali sitnice,stavljen znak na volan i prefarban kompletan unutarnji dio karoserije u mat crnu i mozda jos sta,ne sjecam se :)

28052010317.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23

Brembo plocice za koje nikad da se nakanim da postavim,mrsko mi cekat onaj period nalijeganja,a i neki pricaju da ce mi pojest diskove. Istina il ne,neam pojma.

23062010351.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23

dsc06132bj.jpg

By erol_brcak at 2010-05-23

27052010314.jpg

By erol_brcak at 2010-05-29

77859215.jpg

By erol_brcak at 2010-07-22

28072010508.jpg

By erol_brcak at 2010-08-04

14082010544.jpg

By erol_brcak at 2010-08-16

I jedna B/A

bfaf.jpg

By erol_brcak at 2010-08-04



Imao sam par stvari koje mi nisu trebale,kao npr kad smo spajali duga svjetla,trenutak nepaznje,grlo svjetla polozio gdje ne treba i napravio heben spoj,posljedice: obrtomjer ne radi kao ni tempratura. Ispaljuje mi termodavac,kupim novi,zavrnem ga u blok,upalim auto,5s sve u redu i onda BUM,bukvalno ga ispali iz bloka. Nikad se skontat sa elektricarom da pogleda to.
Ista stvar ide i za sajbu,prokisanjavala na gornjoj lajsni,da skinemo lajsnu,ja baskuz samo sto sam prislonio sarafciger na staklo da izvadim lajsnu popuca sajba.



U nedjelju sam isao na prvi rejs,vrijeme auta najbolje (valjda,nisam vidio potvrdjeno na papiru,nego kako su mi rekli) 16.2 odnosno najbolje vrijeme 16.3 sa reakcijom 0.6

36797157204558280912855.jpg

By erol_brcak at 2010-08-17

41293460681768645602833.jpg

By erol_brcak at 2010-08-17

39848460682018645602833.jpg

By erol_brcak at 2010-08-17

Nema sta,za pare koje sam dosad dao mogao sam deset puta boljeg Civica uzet,al se ne zalim,sluzi me,ide odlicno,derem ga 24/7,dolijevam ulje i sipam benzin i to je to sto se tice odrzavanja.

Pozdrav,odoh spavat ;)

24052010301.jpg

By erol_brcak at 2010-06-23
 
Hvala I DZI TU :D

Evo novina par,ofarbao krov i hauba,zasad samo toliko jer inace moram mijenjati saobracajnu,a taj luksuz navodno kosta 70 km,tako da o tom po tom :)

Al najvaznije od svega,legle fele i legle su drama,ne mogu je se nagledat. 15ke,7 jota,pofin falc,strce jedno cenat i po dva,malo struzu na ulegnucima i naglog ulaska u krivinu ,struze obrva od gumu,al neka :D

Eo slija ;)



eo i direct link,jer meni nesto hoce,pa nece da ocita sliku
http://a.imageshack.us/img844/4411/dsmall.jpg
Uploaded with ImageShack.us

bice ih kasnije jos,danas smo se fotkali faya i ja i nasli odlicnu lokaciju :cool:
 
Novosti,al lose :(

Nisam neki strucnjak,al zadnji par dana nacuo sam neki "novi" zvuk pod haubom,pitao par jarana,neki kazu lezaj na radilici,neki da bregasta ima lufta,neki da su to samo ventili i nema neke brige i odem danas kod svog majstora starog,odlican majstor,poslusa mi ga on i veli da moze bit samo taj hebeni lezaj ili mala pesnica klipnjace,sto god da je nije dobro i mora se motor rastavljat,ganjat novi dijelove koje je mogu mislit i tesko nac i kostaju ko sam vrag,tako da sam odlucio zasad ovaj motoric laganica vozat,stedit pare i ganjat a8/a9 ,uvijek mi je zelja bio dohc,da ne spominjem i dodatnih 15-20 ks :)
Zao mi je samo sto necu vozit u Osijeku,jer sam se bas radovao ovom vikendu zbog toga,al sta je tu je.

E da i vagao sam Hondu juce,848 kilograma,zaokruzit cu na 850 jer kila tam,kila vam. Dakle kad aBd uleti kakav dohc 135 ks na 850 kg,to ce tek da bude jebenica :)

Svejedno,iako se dogodilo to sto se dogodilo,ovom motoricu odajem svaku pocast,vukao je,a i sad vuce ko sam vrag,slabo koji sa svojih 115 ks ide tako dobro ;)
 
Eh evo da se pohvalim,juce pao prvi pehar.

2. mjesto ,klasa 15, najbolje vrijeme ako sam dobro razumio 15.03x,ja sam pre prezadovoljan kako auto ide :) najveci mi je pokazatelj te brzine svakako bio kad sam se drzo prvom i drugom uz Rinaldovu M5-icu, ostao sam paf :icon_eek:

Puko mi je hladnjak odma na prvom treningu,i to kod cepa puko,ima pukotina od desetak cm,lijepio sam ga,stavljao kojekakve gaze da kupe vodu da me puste da vozim,elem,super prosao dan,navozo sam se i doso sa peharom kuci ;)
 
Zasad moze posluzit,imam vaznijih stvari trenutno za rijesit,do godine cu je zamijeniti inoxom,preko zime ce se manje i vozat,bice vise para ;)

Eh da preksinoc mi je cura kupila Momo volan sa nabom,no nazalost naba ne pase,pise na kutiji da pase na Civic ED7,al jok,presiroka naba. Volan je bio na Civicu 96. godiste,dakle na 6. generaciji pa da napisem i ovdje da prodajem MOMO nabu za Civica 6. generacije,cijena 40 km ,pijacarske su 25,stoga... ;)

Volan mi je savrsen stvarno,moze biti gol sto se meni vise svdija,a ima i oblogu da se stavi preko,a ni tako nije los,vise vuce na fabrciki izgled :) precnik mi takodje odgovara,iste je velicine kao i fabricki,ne volim one male,chunerske volane.


dsc06903e.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13

dsc06904n.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13

Naba/adapter/glava

dsc06906ud.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13

dsc06905a.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13

dsc06907m.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13

Ne mogu tacno izmjerit koliki je preccnik nabe,reko bi 16mm
 
Zar nisam reko hvala,e jebo me svako,hvala zeno,hvala,volan makes me happy svaki put kad udjem u auto :D



I eto,nema para,al bar ovo :D

dsc069092.jpg

By erol_brcak at 2010-10-13
 
Jest k,diplomu sam sakrio negdje u neke fakultet-related fascikle ,a pehar zabacio u odjecu,zasto,jer stara ne odobrava ,kao ni niko u kuci te trke i sve vezano za auta,kao sto rekoh na pocetku teme,bijem bitku od pocetka sa svojima zbog Honde,al jbg :)

Uglavnom,pazi sad,evo novina i bit ce ih u iducih mjesec dana puno. Naime,sa drugom sam uzeo bivseg Menjicevog CRX-a,slupan je dobro,tako da se ne isplati popravljat,naizgled mala steta,al sva se sasija pomotala,prednji trap dobro odvaljen,tak da CRX ide u dijelove i tom prilikom ja sam ko malo dijete poceo sa skidanjem dijelova :)

Plan je sljedeci: CRX-ova unutrasnjost;instrument tabla,tapaciri sa vrata (AKO pasu,jer cini mi se da su crx-ova vrata nesto manja,cajgeri (do 240kmh,7200 redline,dakle konacno originalni cajger od d16a9),instalaciju cu si prebacit jer je moja jebana negdje,pravi mi spoj zbog kojeg ne mogu temperaturu osposobit,a jos jedan razlog nove instalacije je i sat koji nece radit sa starom koja je od d16a6 motora,dalje sajbu cu konacno zamijeniti,haubu sa hrgom jer dohc-u treba prostora ipak :D ,sa trapova cu takodje poskidat sta mi bude trebalo,a na ovom valja,Kenwood plejer,zvucnici prednni ,ne znam tacno koji,neki su aftermarket,a poznavajuci Menjica nisu neki fus :) ,sutra cu sve znat kad ga rascerupam kompletnog,mozda i siceve od crx-a uzmem,letvu,no o tom po tom,moram se sa drugom dogovorit jos ;)

Evo par slika sto mi je u sobi trenutno :)

dsc06913d.jpg

By erol_brcak at 2010-10-17

dsc06914l.jpg

By erol_brcak at 2010-10-17

dsc06916r.jpg

By erol_brcak at 2010-10-17
 
Mali update, danas ubacio NGK iridijumske svjecice,da budem precizniji NGK Iridium bcpr6eix-11 :)

Pored toga i nove, kvalitetne kleme (hvala Menjicu :D ) kao i nove metlice na brisace,one hebacke metlice,ne znam kako bi ih nazvao :D

ovakve:

http://www.limundo.com/slika-Metlice-brisaca--1303090x640.jpg
 
Eh evo ,konacno i hladnjak zamijenio, opet hvala zeni sto ga je dovukla iz Osijeka :) hladnjak je polovan, al je zaista super ocuvan, malte ne ko nov :)

Ovo je stari,jadan,nikakav,krpljen od strane tri vlasnika,prvo ga je Esmir krpio ,pa Menjic ,onda i ja i nema ,odradio je svoje.

69728316.jpg

By erol_brcak at 2010-10-30

A novi neam slike dok je jos vani bio,jbg pozurio da ga zamijenim da idem na kafu i totalno zaboravio, uglavnom u stvarno odlicnom je stanju. Evo ovako upakovan vec

30102010694.jpg

By erol_brcak at 2010-10-30

I sta jos,eto antifriz smuckan danas, al pokazuje -18, valja do one zestoke zime dolit jos po litre,sto je sigurno,sigurno.

E da i ceradu sam neki dan uzeo, jbg ,staro auto, valja ga cuvat od kisa i snijega nadolazeceg,prpa me samo da mi neko ne odradi ceradu preko noci,al et,sta cu ,valja se uzdat u postenje i dobrotu ljudi :)

27102010684.jpg

By erol_brcak at 2010-10-30

I evo sjedista od crx-a u usporedbi sa civicovim ,inace za one koji budu razmisljali nekad o ovome,odma da velim,nosaci ne pasu, veci je razmak izmedju crx-ovih nosaca nego ovih u civicu,tako da ce bit varenja.

Dosta su slicna "gradjom" no ipak su nesto ljepsa i boljih oslonaca ova od crx-a. I namjestanje sjedista je nesto drugacije,civicova idu na onaj kolut,a crx-ovi na ruckicu.

28102010691.jpg

By erol_brcak at 2010-10-30
 
Nema slika, bit ce ovih dana kad sve poubacujem. Uglavnom danas legla crx tabla, sutra abd i tepih vracam, tapacire sa vrata od crx, sjedista moram prepravljat nosace, provest kablove od zvucnika, centralna, o tom po tom, stavit cu slike kad se sve zavrsi.

P.S. I veliko hvala Esmiru za sve ;)
 
Ubacena je tabla, nisam danas stigo ,ufatio me mrak da ubacim tepih, provedem zice za zvucnike, tapacire sa vrata crx i jos neke sitnice. Probali danas sjedista ubacit, skino nosace i onaj lim citav od spuzvi sa civicovih i prebacili na crx-ova i klinac , naslonja ne pase, uglavnom nista bez co2 ,tako da ce sjedista cekat do nedjelje kad idem kod druga to odradit, a sutra ovo ostalo ;)
 
Hvala Schumi, trudim se koliko finansije dopustaju jbg ;)

Evo ubacio sam danas i ostatak: tepih, tapacire, proveo kablove i jos par sitnica, nemam slika jbg, noc pala, stavit cu sutra, eh jos je u planu i nazad vratiti sjedista i plastike, pa onda i zimske gume kupit i to je to zasad ;)

@Adi: imas pm
 
Evo slike table koja je unutra vec dvije sedmice sigurno, nego nisam htio fotkat dok ne ubacim i sjedista, al to se oduzilo i ko zna kad cu ih ubacit, jer imam samo jednog druga sa co2 mashinom koji radi ko crnac i nema covjek stvarno vremena ni dan. Ulgavnom sjedista ce eto pricekat jos neko vrijeme, al evo slike table, u biti sve isto ko crx unutra, jer sam i tapacire sa vrata prebacio, samo sto sam ostavio heater control od civica jer je naravno ko i u 80% ostalih crx-ova i u Menjinom popuco.

Dakle:



Uploaded with ImageShack.us
 
Hvala ;)

Evo jos jedna od prije nekad fotkana, usporedbe radi ;)

rrrm.jpg

By erol_brcak at 2010-11-10

@Davor: Haman da je to boljka Kenwooda, kad sam ubacio u Civica hu, radio bez problema, da bi kroz par dana izbaciovao Error 99, valjda oko citanja cd neki problme, ok ubacim mp3 transmitter, slusam tako jedno vrijeme, kasnije probam cd, ono radi i evo juce mi se opet pojavilo ono "protect", sta cu, iskopcam,ukopcam kablove one iza hu, resetiram i radi, cudan neki plejer.

Evo jos nesto, abd na proljece idem kod Esmira limariju konacno radit, ovo dosad je bilo samo krpanje da ne vozim bas trulju, a ovo je dakle plan za iducu godinu ;)

Fele cu vjerovatno prvo pink da isfuram, a onda i ova drecava zelana :) , isto tako lejsne mozda u bijelu sa crvenom chizom, al i tome cu jos da razmislim.

civicgreendesktopsize.jpg

By erol_brcak at 2010-11-21
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top