Honda Civic D16Z6

Honda Civic D16Z6

taman smo navikli da Jananska garaza ima objava kao i njemacka i onda od jednom sve stade. nadam se da ce sad i ostali poceti sa radom... :D
 
Član
Danas cijeli dan sam sarafao skidao zadnji trap i skapao sam,pola sarafa je zapeklo i zivce sam pokidao dok sam odvrnuo zadnje velike selene to mi je najgore bilo....svi skinuti djelovi idu na pjeskarenje pa cu praviti tvrde selene i farbati sve djelove i onda montirati,necu sa tim poslovima da zurim,lagano hocu da to bude bas kako treba i da nema nikakvih luftova...
Sutra idem da rasklopim sve oko motora i da ga ostavim samo na 2 bocna nosaca i onda cekam "davida" da izvadim motor i da pocnem sa spremanjem motornog prostora za farbanje..
takodje posle toga kad zavrsim sa motornim prostorom,prelazim na unutrasnjost i montiranje crne instrument table i oblaganje sredisnje konzole sa alkantarom i ako uspijem da nadjem crne siceve volio bi i to da nadjem da kompletiram unutrasnjost.
Sto se tice slika nisam danas nista slikao,zaboravio telefon al sutra cu opet na selo pa cu sve da poslikam ;)
 
Legend
jooj dobra je , ne normalno ....
kad spominjes utezanje , ne znam jesi gledao "prothane" selene isl , hvale firmu , a jeftinije je za upola od npr powerflexa
 
Legend
ebay
ne znam koje je godiste honda , jeli iisto od 1995 , i od verzije od 1996 pa na dalje to bi ti trebao znati

od 1996 do 2000god komplet cini mi se ......... 97EUR

http://www.ebay.de/itm/Energy-Suspe...r_Truck_Parts_Accessories&hash=item58a52ab544


evo pogledaj ovo , od 1992 do 1995 god , sve komplet koliko vidim i za prednji i zadnji trap
http://www.ebay.de/itm/Prothane-Tot...r_Truck_Parts_Accessories&hash=item20d1005ce1



Uglavnom kucaj Prothane za tvoju hondu po godistu vjerovatno naj mjerodavnije , imas i posebno sve , bar za svog golfa sam gledao sve posebno se moze kupiti
na vortexu sam dosta gledao , po njhovim iskustvima se niko ne zali i puno ih kupuju valjda nije bez veze
 
Član
E vidio sam ovo ali puno je ovo izadje oko 550km dok dodje do mene ;)
a ja to napravim za 6 puta manje para ..a isti posao radi i ovo moje i to ;)
evo slika od danas sto sam sarafao,sve sam spremio za vadjenje motora,skinuta motorna instalacija,bocni nosaci popusteni sva crijeva poskidana,servo pupa skinuta,vjerovatno mi nece vise nikad ni trebati ali to cu jos da razmotrim,jebes servo nije to za RACE CAR :D

fotografija0014.jpg fotografija0015.jpg fotografija0016.jpg fotografija0017.jpg fotografija0018.jpg fotografija0019.jpg Fotografija0020.jpg fotografija0021.jpg fotografija0022.jpg fotografija0023.jpg
 
Legend
ostavi servo , ne budali :D

znaci ne isplativo , samo lagano pravi i neka bude kako treba , auto je ko bombon
 
Član
Ma da prekopuso sam je nzm ni hocu li znati vratiti to sve nazad :D
Ne, selene sam' radim kod sebe u firmi,imam tokarske strojevi i laganica sam udaram kad sam na poslu,a u seleni sam kupio plastiku od koje cu da pravim.
Danas sam poizbijao sve stare selene i uzeo mjenje za nove pa cu od srede poceti sa izradom posto tad radim dnevnu smjenu
 
Član
E evo mene opet ;)
Do kraja sedmice ce biti upresani novi seleni za prednja i zadnja ramena za zadnje nagibe balans stangle...nosaci motora odneseni da se tvrdo napune novom gumom,i imam jos nekih iznenadjenja sto necu da objavljujem dok ne dodje do realizacije..:D evo imam 2 slike kako su lakirana ramena i balans stangle,nisam sve poslikao uglavnom je sve nanovo lakirano i ima da bude sve novo :D

Fotografija0136.jpg Fotografija0137.jpg
 
Član
Motor izvadjen,odmascen motorni prostor i polako pocinje spremanje za smirglanje i farbanje motornog prostora ;)Slika0232.jpgSlika0233.jpgSlika0234.jpgSlika0235.jpgSlika0236.jpgSlika0240.jpg
 
Top