Hoćete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva ?

Hoćete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva ?

Ho?ete li se manje voziti zbog poskupljenja goriva?

  • Da, ovo je nepodnošljivo

    Votes: 52 40,3%
  • Ne, još uvijek je podnošljivo

    Votes: 62 48,1%
  • Kupujem biciklo

    Votes: 15 11,6%

  • Total voters
    129
Član
Kupis ovo i nesekiras se za gorivo,trosi manje od upaljaca :D:D

http://www.pik.ba/artikal/2709701/tomos-automatic-a3/
 
Član
emil_15 je napisao(la):
Kupis ovo i nesekiras se za gorivo,trosi manje od upaljaca :D:D

http://www.pik.ba/artikal/2709701/tomos-automatic-a3/

Bio je na pik-u i skuter od 50ccm na plin.Nevjerovatno ali istinito.E to je rec stedljivo vozilo. :icon_biggrin:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
emil_15 je napisao(la):
Kupis ovo i nesekiras se za gorivo,trosi manje od upaljaca :D:D

http://www.pik.ba/artikal/2709701/tomos-automatic-a3/

Bio je na pik-u i skuter od 50ccm na plin.Nevjerovatno ali istinito.E to je rec stedljivo vozilo. :icon_biggrin:

:lol::lol::lol::lol: koja je to sirotinja napravila
 
BHT Ovisnik
i dalje cu nastaviti kao sto i do sada,kada god poskupi kazem manje cu se samo gonjati i gasati,al po belaju ode na jos gore,planiram i nesto jace uzeti pa staviti plin i opet sam taman skoro tu negdje mozda cak i jeftinije neg sada

jbg,i kada cigare poskupe narod opet dimi,ja ne pusim,pa i kada poskupi benzin pretrpim par maraka vise na mjesec i nastojim uzivati;)
 
Član
Ionako nemam nekog viska vremena za voznju tako da ne vjerujem da cuje znacajno i smanjit.
Sad pogotov ljeto kad dodjem cjelo ljeto provedem na poligonu, navece Matuzici ili Jelah i to je to... Jedino sto ce me mozda jebat je Airsoft posto ako Bog da zdravlja i srece planiram na ljeto nedje uletit, jbg najblizi klub Maglaj ili Derventa. Uvjek sam volio zandarmeriju, armiju i sl stvari jbg porodicna tradicija presli geni na mene:lol::lol:
 
Član
E znate kako, plin je nekad bio 17 dinara za litar, tj. 0.28 KM... Neverovatno, ali bese mu nekad, sad je kolega dellas proracunao da litar plina dodje 1.6 KM, isto sam se vozio i pre par godina, isto se vozim i sad, i bice tako i u buducnosti, sto se benzina tice vozim ponekad i na benzin, kad naidjem na kolonu slepera pa da ne bih obilazio jednog po jednog :icon_smile: Skupo jeste, tesko jeste, ponekad je neizdrzljivo, ali nit pusim, nit se drogiram, popijem nesto jednom u 3 meseca...al volim da se vozim i za to ce uvek da bude para...
 
Član
BMW-GTI je napisao(la):
E znate kako, plin je nekad bio 17 dinara za litar, tj. 0.28 KM... Neverovatno, ali bese mu nekad, sad je kolega dellas proracunao da litar plina dodje 1.6 KM, isto sam se vozio i pre par godina, isto se vozim i sad, i bice tako i u buducnosti, sto se benzina tice vozim ponekad i na benzin, kad naidjem na kolonu slepera pa da ne bih obilazio jednog po jednog :icon_smile: Skupo jeste, tesko jeste, ponekad je neizdrzljivo, ali nit pusim, nit se drogiram, popijem nesto jednom u 3 meseca...al volim da se vozim i za to ce uvek da bude para...

Ono sto je najgore kod nas je sto je dinar otisao u k.... u Bih je bar fixni kurs marke, tj. konvertibilna im je valuta, sto je velika stvar i zbog toga je i jeftinije gorivo. A kod nas je evro bio 80-90 din pre krize, pa je izasao na 100 i sada je 110, tako da.su ova racunanja cene goriva i besmislena kad danas imas platu 500e(mada to retko ko ima), a sutra 450...katastrofa!
 
Član
jeftinije opet sa autom se voziti nego sa autobusom i ovim divljim prevoznicima, dok njima isplacas karte opet jeftinije autom a uz to ne mrznes se po stanicama :icon_smile:

A potrose i ovi skuteri nije ni cudo sto je covjek plin stavio :D Evo idu topli dani biciklo ce ponovo biti in sreca pa nisam prodo svoja :cool:
 
Član
auto danas nije luxuz nego potreba,stoga mislim da ce se i dalje vozati,jer kad sve sumiras opet je jeftinije autom nego busevima...
ps ja vozim na plin tako da mi to poskupljenje nece bas puno uticati sve dok plin ne budu dirali :)
 
Član
marshal je napisao(la):
auto danas nije luxuz nego potreba,stoga mislim da ce se i dalje vozati,jer kad sve sumiras opet je jeftinije autom nego busevima...
ps ja vozim na plin tako da mi to poskupljenje nece bas puno uticati sve dok plin ne budu dirali :)

otkud ti da je jeftinije autom? mjesecna karta? studenti,penzioneri imaju dodatni popust...ne znam koliko je u Zenici gradski prevoz,mozda je 30-tak KM mjesecna karta...to goriva potrosis za manje od 10 dana, nekom normalnom voznjom,i to da ne vozis svaki dan...plus placanje parkinga itd...
prakticnije je autom,al jeftinije nije ni u kom slucaju...
 
Član
Od Špionice gdje ja zivim do srebrenika ovi prevoznici uzmu 3KM autom potrosim 2 po ovoj cijeni goriva dok odem u tuzlu autobusom treba minimum 10 KM po ovim studentskim kartama, natovaris kakvog jarana popola gorivo i odes sa autom moze bit 15 KM gorivajos bolje bolje ako je kakva kolegica pa s njom se provozas :D:lol:
 
Top