Hoće da mi oduzmu dozvolu zbog kako kažu službene zabilješke?

Hoće da mi oduzmu dozvolu zbog kako kažu službene zabilješke?

Član
Ja sam jedan put pokušavao na sudu vezano za kaznu za parkiranje pa sam jos platio 90km sudskih troskova.Tako da mislim da ti bolje plati pola i suti.Osigurala je sebe drzava tako da sam siguran da bi i u ovome slucaju oni nasli nesto da sebe obrane.
 
Član
Da sada plati a sledeci put skini sebi ZOBS na telefon i kad ti bude pisao kaznu nadjes clan koji ti je napisao na licu mjesta ga pitas da ti objasni zasto ti pise nesto sto ne bi trebao.
Znam iz iskustva ako nisi kriv i ako ih malo priupitas zasto je to tako, oni odustanu.
 
Član
Ja sam jedan put pokušavao na sudu vezano za kaznu za parkiranje pa sam jos platio 90km sudskih troskova.Tako da mislim da ti bolje plati pola i suti.Osigurala je sebe drzava tako da sam siguran da bi i u ovome slucaju oni nasli nesto da sebe obrane.
Meni su pisali kaznu zato sto sam parkiran bio na Bus stajalistu. Lijepo slikao da nema znaka, da nije oznacenk stajaliste i racun od dopune ponio ( da sam se 2 min zadrzao), normalno kazna pala u vodu, niti sam sudske platio
 
Član
A meni zato jer je bio znak naplata parkinga a iz zemlje samo virio kabal namjenjen za aparat za naplatu parkinga.Na kraju mi upadne čovjek sa autom DU tablica i napise mi nalognza kaznu.Ja naravno to bacim i za par mj mi dodje kazna kuci.
Ja na sud i dodje taj covjek koji mi je pisao to,ja ga naravno ponovo pred sutkinjom izvrijeđam jer je upao kao kauboj sa autom Hr tablica a sutkinja se samo podsmjehuje cijelo vrijeme dok ja paljbu na njega.
Uglavnom ispalo na kraju da sam ja sa autobusom od 14m trebao kruziti po Neumu i traziti aparat za naplatu parkinga zbog table da se parking naplacuje.
Inace radi se o Neumu,na plazi je to bilo gdje je na dnu ono ribogojiliste.Van sezone nigdje niti jednoga auta samo mi sa dva autobusa.
Uglavnom sutkinja na kraju rekla da sam kriv i platio kaznu plus sudske troskove.

Ali vrijedilo je onoga sto terorizira za parking izvrijeđati pred sutkinjom za te pare.
 
Član
Hvala edoze na ovoj informaciji, skino sam sebi da imam, ovo je odlicna stvar!
Sad trazim taj clan o folijama i ne mogu da nadjem u zobs-u
 
Član
Evo mene opet ljudi, zvao sam danas MUP Visoko i čovjek me saslušao. Ovo za folije važi važi samo ako je u pitanju fabrika, svako dodatno zatamnjivanje folijom itd. je kažnjivo. Tako on veli.
 
Član
Ne veli dobro.

Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju.

Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

Znači smije dodatno, ali moraju biti homologirane folije bez refleksije.
 
Član
U članu46. stav 3. se mijenja i glasi:

"(3)
Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija,
dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2)
Poslije stavka 3. se dodaju st.
4. i 5. koji glase:
"(4)
Izuzetno od stava 3. ovog
člana, mogu se dodato zatamniti:
a)
zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b)
bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
(5)
Odredbe ovog
člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom segmentu društva
 
Top