HITNO golf 4 tdi 85 kw

HITNO golf 4 tdi 85 kw

Član
kazem vam auto normalno radilo na toj brzini do sada juce mi se to 2 puta desilo u roku pola sata 6 stepeni je mjenjac krace su mu brzine. znaci kad sam gas dao auto preko 60km/h pocne da skace ko da nece da povuce preskace i kasnije normalno islo evo i danas sam preso 100km vuce ko tenk ide normalno pa me interesovalo de cega bi moglo da bude da nije nesto opasno pa sam htjeo da cujem vasa misljenja
 
Član
Moguce da ti je u filter nesto uletilo pa promijeni njega za pocetak, i vozi ako nista onda ga na diagnostiku.
 
Član
on u na 60km/h u 4 brzini povlaci kao tenk svaki put sem juce kad nije htjeo prvi put nesto duze nije htjeo kasnije samo jednom od tad sam preko 250km i radi ko sat
 
Član
moze biti a filtere sam mjenjo sve kad sam ulje mjenjo prije 7000km i znam kad je auto na nizim obrtajima ako ga ne vratis da mu treba malo vise da povuce ali 60km/h u 4 on negde oko 2000 obrtaja mozda malo manje i uvjek je vukao a juce cim je preso 60km/h u 4 kada dodam gas pocne da trza da skace kao da nece da povuce to mi se nikad prije nije desilo. i dali taj filter moze da ode prije nego sto je vreme da mjenjam ulje koliko moze da se predje sa njim
 
Član
zeko91 je napisao(la):
moze biti a filtere sam mjenjo sve kad sam ulje mjenjo prije 7000km i znam kad je auto na nizim obrtajima ako ga ne vratis da mu treba malo vise da povuce ali 60km/h u 4 on negde oko 2000 obrtaja mozda malo manje i uvjek je vukao a juce cim je preso 60km/h u 4 kada dodam gas pocne da trza da skace kao da nece da povuce to mi se nikad prije nije desilo. i dali taj filter moze da ode prije nego sto je vreme da mjenjam ulje koliko moze da se predje sa njim

Ma druze rekao sam ti da bi bilo dobro filter mijenjati u duplo kracem razmacima nego sto je predvidjeno,kakvo je gorivo kod nas to je bruka.Mozes ga staviti novog pa naici na totalno lose gorivo i ne preci ni 10oookm.
 
Član
moracu proveriti te filtere

inace mislio sam da je nesto gore slaba mi je lamela to jest nesto klepne prilikom dodavanja gasa kad povuce mislio sam da je otisla skroz kad mi se to desilo ali provericu filtere
 
Član
zeko91 je napisao(la):
moracu proveriti te filtere

inace mislio sam da je nesto gore slaba mi je lamela to jest nesto klepne prilikom dodavanja gasa kad povuce mislio sam da je otisla skroz kad mi se to desilo ali provericu filtere



vidi nosace motora i mjenjaca,koliko ja znamnema sta "klepnut" kad stisnes gas a da je vezano za lamelu...
 
Član
Upravo. Lamela neće klapnuti, ali hoće zasmrditi i proklizati. Nosači, a ne znam, vrlo moguće i zamajac.
 
Član
ma to sto klepi jedan majstor kaze korpa lamele otisla drugi kaze plivajuci zamajac kazu ne isplati se menjati dok ne ode skroz i jos se nesto cuje kad stisnem kvacilo kad menja brzine a kad vracam iz vece u manju ne cuje se to da skoljocne samo kad pustim gas i dam ponovo nesto klapi
 
ako se to bude dešavalo dalje mislim da je je to PD motor, pregledaj dizne, ja sam imao problema s njima. Neko spomenu filter goriva, bez obzira kad si ga promjenio dovoljno je da u jednom točenju goriva bude više prljavštine nego da sipaš čitavu godinu čistog. Mada u nas je ovdje gorivo čisto sranje pa ja lično izbjegavam zbog toga uzimati više PD.
 

rs6

Član
roki_actros je napisao(la):
Pa turbina se konstantno vrti..Nema tu radi / ne radi...Cim se pocnu stvarati ispusni gasovi (paljenjem motora) lopatice turbine se vrte..

jest to, konstantno se vrti, ali ne ostvaruje pritisak ......... pri dodoavanju gasa lopatice se sire i brze vrte kako bi stvarale vece pritiske ......
 
Top