hidraulika amortizeri?

hidraulika amortizeri?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ali ljudi mozete kupiti original jastuk za 150eura a ostalu instalaciju sami odradit i opet je daleko od 2000eura.Jastuk je jastuk valjda znate na kom principu to radi al je dosta jeftinije kad uzmes bakarno crjevo od plina nego neko njihovo a karakteristike su mu iste ili crjevo od kocnica.ja ako ne nadjem odgovarajuce jastuke uzecu originalne a ostatak cu sam odraditi.u cjeni od 2000e su i amortizeri koju dodju u kompletu pa da su najlosiji vrjede 200eura.
A sto se tice tuv vise od 80 posto spojlera na gepeku drzi po jedan saraf tako da je za ocekivat da se i zabije u facu i spojler od 150 eura i vise jer valjda znate sta je poliester,ja radim snjim i kazem da je zesce sranje al jbg i ja bi carbon al nema....
 
Član
ne znam vala dal ga drzi jedan saraf al et,kod mene je ljepljen u ovlastenom servisu i ako otpadne a dvije godine nije,njima ide na racun i na savjest ko se nadje iza u datom trenutku :)
 
Član
znam druze al slabo ko ga lijepi o tom ti pricam....a za air ride ima dosta zamjenskih elementa koji ispostuju iste standarde
 
Član
sreto je napisao(la):
ali ljudi mozete kupiti original jastuk za 150eura a ostalu instalaciju sami odradit i opet je daleko od 2000eura.Jastuk je jastuk valjda znate na kom principu to radi al je dosta jeftinije kad uzmes bakarno crjevo od plina nego neko njihovo a karakteristike su mu iste ili crjevo od kocnica.ja ako ne nadjem odgovarajuce jastuke uzecu originalne a ostatak cu sam odraditi.u cjeni od 2000e su i amortizeri koju dodju u kompletu pa da su najlosiji vrjede 200eura.
A sto se tice tuv vise od 80 posto spojlera na gepeku drzi po jedan saraf tako da je za ocekivat da se i zabije u facu i spojler od 150 eura i vise jer valjda znate sta je poliester,ja radim snjim i kazem da je zesce sranje al jbg i ja bi carbon al nema....

bogami.. nije drzao samo jedan saraf. em je zasarafan, em ljepljen i testiran.
i u njemackoj neces uopce ni proci kroz TÜV (a vjerovatno nekad i kod nas ovdje) sa svakakvim materijalom koji pri udarcu se rasprsava, lomi, ima ostrice itd. kao i aluminijske krajeve kojima mozes nekome glavu odrubiti.

vozim autoputem 260 km/h.. bil volio voziti se iza mene, da je spojler home-made jednim sarafom okacen?
 
RCat je napisao(la):
sreto je napisao(la):
ali ljudi mozete kupiti original jastuk za 150eura a ostalu instalaciju sami odradit i opet je daleko od 2000eura.Jastuk je jastuk valjda znate na kom principu to radi al je dosta jeftinije kad uzmes bakarno crjevo od plina nego neko njihovo a karakteristike su mu iste ili crjevo od kocnica.ja ako ne nadjem odgovarajuce jastuke uzecu originalne a ostatak cu sam odraditi.u cjeni od 2000e su i amortizeri koju dodju u kompletu pa da su najlosiji vrjede 200eura.
A sto se tice tuv vise od 80 posto spojlera na gepeku drzi po jedan saraf tako da je za ocekivat da se i zabije u facu i spojler od 150 eura i vise jer valjda znate sta je poliester,ja radim snjim i kazem da je zesce sranje al jbg i ja bi carbon al nema....

bogami.. nije drzao samo jedan saraf. em je zasarafan, em ljepljen i testiran.
i u njemackoj neces uopce ni proci kroz TÜV (a vjerovatno nekad i kod nas ovdje) sa svakakvim materijalom koji pri udarcu se rasprsava, lomi, ima ostrice itd. kao i aluminijske krajeve kojima mozes nekome glavu odrubiti.

vozim autoputem 260 km/h.. bil volio voziti se iza mene, da je spojler home-made jednim sarafom okacen?

r-cat znaci ne pridrzajes se ogranicenja :lol:


:icon_exclaim:
 
Član
RCat je napisao(la):
sreto je napisao(la):
ali ljudi mozete kupiti original jastuk za 150eura a ostalu instalaciju sami odradit i opet je daleko od 2000eura.Jastuk je jastuk valjda znate na kom principu to radi al je dosta jeftinije kad uzmes bakarno crjevo od plina nego neko njihovo a karakteristike su mu iste ili crjevo od kocnica.ja ako ne nadjem odgovarajuce jastuke uzecu originalne a ostatak cu sam odraditi.u cjeni od 2000e su i amortizeri koju dodju u kompletu pa da su najlosiji vrjede 200eura.
A sto se tice tuv vise od 80 posto spojlera na gepeku drzi po jedan saraf tako da je za ocekivat da se i zabije u facu i spojler od 150 eura i vise jer valjda znate sta je poliester,ja radim snjim i kazem da je zesce sranje al jbg i ja bi carbon al nema....

bogami.. nije drzao samo jedan saraf. em je zasarafan, em ljepljen i testiran.
i u njemackoj neces uopce ni proci kroz TÜV (a vjerovatno nekad i kod nas ovdje) sa svakakvim materijalom koji pri udarcu se rasprsava, lomi, ima ostrice itd. kao i aluminijske krajeve kojima mozes nekome glavu odrubiti.

vozim autoputem 260 km/h.. bil volio voziti se iza mene, da je spojler home-made jednim sarafom okacen?

pa kod nas su skoro svi spojleri home made malo ko da kupi original jer je preskupo a neznam da ijedna ima prijavljena firma da pravi spojlere...........
 
Član
ne da pravi, nego da montira. o tome smo maloprije ili? :)
znam da je tesko i skupo tuning skladan sa tehnickim pregledom.

ne kazem ja da ti nemozes kuci spojler sam montirati, no kad odes na tehnicki (dali ga testiraju ovdje? eh tu mi ne pase da se prodje sa 10km..) jer cu mozda ja taj spojler jednog dana imati u svojoj sajbi. razumijes?

pa ne ide ni u njemackoj svako ovlastenim servisima sve raditi. momci ceprkaju po autima kod kuce, montiraju rade itd. pa ili prodju TÜV ili ne.. jer tu policija kontrolira i trazi ne samo saobracajnu, vec i atteste montiranih djelova. mozda tako i ovdje jednog dana (ono tamo nekad) se uvede, kad vec pocinju tehnicke preglede ostrije vrsiti.

na kraju, ne zelim biti moralni apostol..
 
Član
ma biche valjda nekad,da ne bjezimo od dijelova auta na putu :)

a tako znaci sa airride,meni je ovaj prico da je udobno,mozda se vozio na pisti kakvoj...
ja sam mislio da se ne gubi na udobonsti sa kvalitetnim airrideom,tj najboljim nekim
 
Član
tesko ga je uskladit ako si spusten onda i poskakuje na rupama a ako si puno podignut onda je pretvrd mada se moze naci sredina za neku udobnost al ti tad auto nije zaljepljeno za asfalt......
 
Član
mazda je bila 6 cm od poda.. i ja redovni gost u servisu = stimanje spure :)
a donji dio karambolke prednje.. da ne govorim
 
Član
nazad kad ga spustim skroz strugne mi zadnji kraj na lezecem, inace ga drzim vise podignutog bas zbog nasih puteva i za to mi se svidja....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top