hidraulika amortizeri?

hidraulika amortizeri?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NA zadnju osovinu, gdje su amortizeri odvojeni od opregu, moguce je lahko napraviti, uz pomoc zracnih jastuka sto koriste kamioni, a napred malo teze, zbog same konstrukcije...

Al opet tu je najveci problem, naci kompresor koji radi na 12 DC, koji bi mogao nabiti pritisak najvise do 8 bar-a. Ostalo je sve sasa, pn. ventili, instalacija i elektronika...
 
Član
moze se lako ugraditi ja sam nazad vec ugradio sad samo trazim manje kamionske jastuke za prednji kraj,a sto se tice kompresora moze i onaj jeftini ic bez problema i sa njim punis neku bocu dal vatrogasnu il neku drugu a kontrolises ih sa elektromagnetnim ventilima od plina.Moze se jeftino napraviti samo treba malo zivaca.
 
Član
sreto je napisao(la):
moze se lako ugraditi ja sam nazad vec ugradio sad samo trazim manje kamionske jastuke za prednji kraj,a sto se tice kompresora moze i onaj jeftini ic bez problema i sa njim punis neku bocu dal vatrogasnu il neku drugu a kontrolises ih sa elektromagnetnim ventilima od plina.Moze se jeftino napraviti samo treba malo zivaca.


De nam baci koju sliku da vidimo kako izgleda to tvoje?
 
Član
ja sam napravio sebi na zutoj calibri od astre karavana amortizere sa jastucima proepravio vrlo jednostavno i namontirao i imam mogucnost podizanja od nekih 15-ak cm,a naprjed trazim neke manje kamionske jastuke koje bi prepravio umjesto opruga na amortizere,kazu da imaju od kabine u novijih kamiona da su manjeg precnika.Ako neko zna il ima sliku od kojih modela da trazim bio bih mu zahvalan.slike kasnije stavim sa objasnjenjem....
a isto sam razmisljao sta bi bilo kada bi u amortizer gurao ulje pod pritiskom dal bi radio kao hidraulika na bagerima samo naravno do odredjenog pritiska ici da nebi propisao
 
Član
na 260 nije neznam zasto bi na 200 ispuhao.:lol:
Po meni airride od 1000eura i vise je bacanje para sve se to da napraviti i ovako samo sto na tim proizvodima ima potpis.Ja se ovako vozim vise od godinu dana bez ikakvih problema i na brzinama preko 200 a fora je kad mozes upravljati visinom auta a i tvrdocom u toku voznje.Po meni su gewinde bacanje para a za te pare mogu napraviti sam sebi airride.
Ps.
Koliko je sigurno sipati nitro u neke druge boce na kojima nepise NX il neka druga reklama proizvodjaca.Znas kako se kaze ko zna zna a ko nezna zna sta je skupo.:cool:
 

JD.

Član
svaka tebi cast na trudu ali ne lupetaj gluposti ziv bio

cuj isto tvoj home made air ride i onaj od 2000+ eur

aha kako da ne... pa ljudi vrse ispitivanja i testiranja svakog amortizera i zracnog jastuka prije nego ti to prodaju... da ne spominjem tehnicku opremljenost pogona koji prave takve stvari...


odi ti u njemacku pa prodji na TUV-u sa tim svojim air ride-om kad je isti samo sto nema potpisa neke firme... :lol::lol:
 
Član
@sreto
bogami svasta ti naprica ovdje,pa ako si vec napravio sam sebi airride i ako ti je gewinde recimo od kw ili bilstein ili koni bacanje para,zasto sam sebi ne napravis amortizere i opruge,da se to,opruge recimo od armature desetke a amortizere mozes neke prepraviti da se ne zezas,felge alumunijske moze neki dobar limar sklepati :D

zar stvarno mislis da je to isto i ista kvaliteta i sigurnost?
pa moze se i auto rucni rad napraviti al de se s njim zaputi negdje bez bihamka i oporuke kod advokata.
 
Član
vozila sam se u RX-8mici sa AIRRIDE sistemom - udobnost = 0

decko je koristio jednu sezonu za svoj show-car i poslije prodao, ja mislila kupiti i iz tog razloga neko vrijeme vozila njegovo auto. poslije odustala od kupnje.

http://www.hps-airride.com



prod_vollbild_comp.jpg
 
Član
trizex je napisao(la):
et, i ja sam cuo isto sto Goga govori iz iskustva, da je udobnost kesa.

jeste.. i ako imas auto sa malo vise konja, normalno da ga zelis i voziti prilagodjeno. sa airride sistemom se sve drugo nego sigurno osjecas na brzinama od 200 pa nadalje, sa svojom osmicom sam isla i dosta vise. ovdje bi je sa ovim kastrirala totalno.
 
ovdje drug kod mene u svici airride za naseg passanera kosta od 3500.- do 4000.- franaka ja pito,znaci profesionalno uradjeno od strane strucnjaka,mislim ipak da je preskupa ta varijanta drug :icon_confused:

evo ti i koji video:

http://www.youtube.com/watch?v=VO4rxBZhZlA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oY8RcI_ZqI8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Rz2XQmm5h2E&feature=related
 
Član
ja ne kazem da bi dobio tuv ali tako isto ne bi dobio za pola stvari koje su mi na autu pa me zaboli a isto tako i pola vas ima neke stvari koje ne podljezu propisima.Samo kazem da se neke stvari mogu za manje para uraditi u home made varijanti.A isto tako i nas 99 posto rejsera sami slazu motor u svojim garazama pa je to sigurno.NAravno da jeste,al neki ljudi nemogu shvatiti da naprimer pola stvari sto radi bosch odgovaraju na pola stvari sa jednog na drugo auto.Dok pola ljudi ceka da udjemo u evropsku uniju i da nam skoce plate da bi to sebi priustili ja cu se do tad navozati a na atestu cu se provuci sa cenerom jer ovo je ovde balkan........Pola vas dodje na rejs i divi se autima kako idu a da li znaju u kakvim se radionicama rade i kako se to sve sklepa znamo mi.A sto se tice ostalih komponenti airride-a na primer kompresiona boca je sva hromirana pa ljudi to kosta i za to je velika cjena a meni takva boca ne treba jer mogu staviti obicnu,ili elektroventili od plina drze do 10 bar i na otpadima ih nadjes za 20 km a ventil od airride-a dodje mnogo vise.Eto par primjera zasto ta cjena nadmasi moju koju sam ja ulozio.
A sto se tice pravljenja opruga ja neznam gdje ti zivis i da li si ikad cuo da ljudi odu u firme koje motaju opruge i kazu sta zele i ljudi naprave i to im savrseno funkcionise,a isto tako sam u reduktoru pravio zupcanik po narudzbi i na njemu nije bio zig opela ili GM al to ljudi profesionalno odrade da i sad izdrzava moje torture a dio se nije mogao naruciti u opelovom servisu.Nije bitno ko ga napravi nego je bitan citav proces da se ispravno napravi.
 
Član
jeste,ali ta firma koja mota opruge nije ista firma koja sjece kljestima opruge.nego profesionalna firma koja se bavi s tim i ima alat ima mašine za to,isto kao firme za airride.

eh tuv ili tehnicki pregled kod nas je jako dobra stvar,i treba je dovesti sto prije na nivo barem hrvatske...

zamisli vozis ti 150 i ispred tebe ide sepet neki sa fosnom peticom u obliku spojlera,i ta fosna otpadne i pravo kroz sajbu,dalje je hitna i karavan mercedes ili kombi mercedes i six feet under.
malo treba i tako razmisljati.
 
Član
njemacki airride i kosta dosta vise JER je morao proci, prije serijske proizvodnje, TÜV. koje - ne kosta malo. i normalno da to u cijenu finalnog proizvoda spada. isto tako, ako neki shop odluci uvoziti iz amerike, japana itd. taj produkt mora TÜV proci, da bi se podobivali attesti - koje se u cijeni oslikava. nece oni (a i sto bi?) to za dzaba raditi.

kad sam svoje americke felge narucila, morala sam 5 njih naruciti, jer nisu imale njemacki certifikat. petu felgu sam morala halaliti za testiranje. da bi konacno dobila onaj sveti pecat, kao i attest da je felga ispravna i odgovarajuca za moje auto itd itd itd. tako da su me felge podosta skupo izasle. takodjer i sa auspuhom. gdje smo morali ici na stazu na mjerenje i u standu itd.

vidjela sam LSD-Doors, koje su home made - nidje veze.
tako ni airride - home made NE MOZE biti ni blizu originala.

a ovo za tehnicki, das 10 km i prodjes.. ne shvacam nimalo junacki.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top