HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

HHO Generator Usteda goriva do 60%! Istina ili fake??

Član
pišta je napisao(la):
Rekao sam da više neću pisati,ali vrag mi neda mira.Možda su komentari bili šala,a i sam sam si kriv,jer sam nejasno napisao,naime brzina mi se smanjila,jer sam osiromašio smjesu na uštrb perfomansi,ali sam dobio veću uštedu.
Plin koji se dobije je plin praskavac koji itekako eksplodira,ali je bit u tome da se odmah potroši pa nema skladištenja.Naravno uvijek može biti sranja,ako se ne radi po PS-u.Nesmije se HHO gen. spajati na prekidač,jer se može zaboraviti isključiti i evo sranja,čak su i kartere znali izbiti.Znači mora dobiti napajanje preko releja kad motor proradi.
Što se tiče uložene energije zapitajte se koliku struju troši rasvjeta u autu,a ovaj generator radi na pišljivih 7A,alternator to i ne osjeti,pogotovo oni jači .Ako nekoga baš interesira može pogledati ovaj forum koji je jedan od najjačih kod nas
http://www.hho-tehnologija.info/forum.php.Tu ima ljudi iz svih krajeva bivše Yuge i dečki su daleko otišli.
Samo sam htio malo obogatiti ovaj forum sa mojim iskustvima.
Nema tu nekog čarobnjaštva,nekim autima će se smanjiti potrošnja ,nekima skoro ništa,a zašto,e to je već drugi par opanaka.
Pozdrav svim ljudima dobre volje

;)

Na komentare se ne obaziri, pogotovu kad ih daju ljudi koji ni sijalice ne znaju promjeniti na autu.
 
Član
Treba mi jedan info, drug hoce da nabaci ovaj HHO na Polo (2010) 1.2 55 kw motor. Obzirom da je auto novije generacije hoce li mu izbacivati neke greske, sta vi velite na ovaj poduhvat :D

Da li ko poznaje nekoga u Brckom ko ovo proizvodi i ugradjuje po cijeni od 250KM

Hval
 
Član
@pista
jesil ti sve to sam napravio il si kupio negdje sklop i postavio ?
sve sto si napisao je tacno
-nestabilan gas
-hidrogenska bomba
-veze se direktno da radi kada motor upali
-ne smije biti nikakvog pritiska

Mene zanima da li znas postaviti na varalicu lambda snondu i da li znas skopcati tank fooper,floper kako se vec pise na francuska vozila radi pokazivanja goriva u rezervoaru?

@mtopic
usteda zavisi od materijala koji se koriste za elektrode. Najnoviji sistemi znaju da trose 6A, a daju zapreminu gasa kao prvi koji su znali povuci 10-tak A. A cijene ovakvih sistema dosezu cijene do 2000 eura sve zavisi kakav sistem se zeli, isto kao i sa plinom 450-1500 km pa sada izvoli ugradi ha ja =)
 
Član
takac je napisao(la):
@mtopic
usteda zavisi od materijala koji se koriste za elektrode. Najnoviji sistemi znaju da trose 6A, a daju zapreminu gasa kao prvi koji su znali povuci 10-tak A. A cijene ovakvih sistema dosezu cijene do 2000 eura sve zavisi kakav sistem se zeli, isto kao i sa plinom 450-1500 km pa sada izvoli ugradi ha ja =)

Upravo ono sto sam rekao ... ;)

Al dzaba je nekome govoriti kad on ima "svoju logiku", a nikad vidio uredjaj nije, a kamoli isprobao.
 
Član
@takac
sve sam sam napravio pokupivši iskustva i savjete sa onog foruma koji sam link stavio.
U principu ne treba nikakva varalica,jer se ide na malu količinu plina,ali mora biti kvalitetan,znači do 2000cm3 od 0,3-0,5 l plina.Stim da treba priključak plina staviti što bliže usisnoj grani,tu količinu plina komp i ne osjeti.Prenašam iskustva drugih,jer ja imam sasvim drugačiji auto.
Jednostavno treba neko znanje da bi se čovjek toga primio.Kako kaže jedan iskusan član onog foruma,nije generator samo ploča dihtung ploča,i ma tu još puno toga kod izrade kvalitetnog generatora.
 
Član
pi?ta je napisao(la):
@takac
sve sam sam napravio pokupiv?i iskustva i savjete sa onog foruma koji sam link stavio.
U principu ne treba nikakva varalica,jer se ide na malu koli?inu plina,ali mora biti kvalitetan,zna?i do 2000cm3 od 0,3-0,5 l plina.Stim da treba priklju?ak plina staviti ?to bli?e usisnoj grani,tu koli?inu plina komp i ne osjeti.Prena?am iskustva drugih,jer ja imam sasvim druga?iji auto.
Jednostavno treba neko znanje da bi se ?ovjek toga primio.Kako ka?e jedan iskusan ?lan onog foruma,nije generator samo plo?a dihtung plo?a,i ma tu jo? puno toga kod izrade kvalitetnog generatora.

Ma ja da imam neko starije auto, davno bi ja to sebi sklopio, nego mene brine:
-MAF senzor (on ti taj gas ocitava kao najobicniji zrak i moras da ga podesis za ovo)
-Lambda sonda (prisustvom ovog gasa, daje signal procesoru da mu smijesa u motoru nije kako treba - siromasna. Da bi se zastitio motor dizne pocnu da zalijevaju jos vise, pa onda se dobije kontra efekat )
-Francuska vozila, neki Opeli samo ocitaju stanje rezervoara na pocetku kada se dadne kontak, a kasnije vrse prikaz goriva preracunavajuci na osnovu voznje, potrebno je i tank fooper stavit koji ce lazirat auto kao da se daje kontakt svako malo da provjieri plovak da mi prikazuje stvarno stanje goriva.
Ovo su neka osnovna pitanja koja mene zabrinjavaju, zato se ja nebi usudio da sam cackam i ugradjujem.

Ovo sve fino zvuci na papiru kada ja kucam sta treba da se uradi, al nisam toliko strucan da cackam oko tih stvari, zato sam te i pitao da li znas nekoga ko je to uradio na ovako komplikovanom autu.

A naravno da to nije par ploca uronjenih u vodi, ljudi nisu svijesni koliko je taj gas nestabilan i opasan, pogotovo kada bi se pokusao skladistiti u bocu pod pritiskom.

mtopic je napisao(la):
takac je napisao(la):
@mtopic
usteda zavisi od materijala koji se koriste za elektrode. Najnoviji sistemi znaju da trose 6A, a daju zapreminu gasa kao prvi koji su znali povuci 10-tak A. A cijene ovakvih sistema dosezu cijene do 2000 eura sve zavisi kakav sistem se zeli, isto kao i sa plinom 450-1500 km pa sada izvoli ugradi ha ja =)

Upravo ono sto sam rekao ... ;)

Al dzaba je nekome govoriti kad on ima "svoju logiku", a nikad vidio uredjaj nije, a kamoli isprobao.

To se isto desava sa ovim sto lete u zrak sa plinom u autu, dadne za auto 50k-100k i onda daj mu plin od 500km. Pa pocnu da pricaju, aj nece da ide, puno mi trosi, smrdi mi plin, ne moze brate, sve ima svoju cijenu i zna se tacno sta je za sta.
Tako je ista prica i za ovo, treba samo boga molit da ne pocnu ovo u boce smijestat, tek ce onda nastati bombe samoubice na cesti =)
 
Član
Ima li kakvih novih iskustava na ovu temu !!! Znam da je godina prosla al ja sam tek sad sebi sastavio i ubacio u auto jedan ovakav generator pa tek ga testiram , ! ima li od ovih momaka sa foruma da su ugradili i kakva su im iskustva , problemi i tako te stvari.....
 
Član
da iskopamo temu iz prošlosti, kakva je situacija s ovime, ima li kakvih informacija, jeli iko testirao
 
Top