H4 sijalice :)

H4 sijalice :)

Član
Kod mene je na autu kinesko xenon smece, radi haman 2 godine jednom crkla jedna sijalica i zamjenjena opet kineskim smecem i evo opet radi preko 6 mjeseci i da napomenem da godisnje prelazim 20-25000km i auto je svaki dan u pokretu i svijetla rade dan i noc uvijek :D
U mene se radi o H7 sijalicama
Sto se tice svijetla i jacine svijetla nijedna obicna halogena sijalica se ne moze porediti ni sa onij jeftinim setovima xenona, imao sam raznih sijalica ali xenon 5000K dodje boja cisto bijela, a kod mene je 6000K i na kisi sa obicnom sijalicom (od osrama do imitacije xenona sam probao), na kisi slabo su se vidjele sve sijalice i one sto su garantovale kao preko 60% bolji vidljivost od obicne sijalice, dok sa ovim xenonima koji su placeno 60km prije haman 2 godine, na kisi se vidi kao da i nije kisa, tacno progledas, i ne pamtim kad sam zadnji put duga upalio, kao da je suho, toliko bolje svijetle od sijalice.... naravno ako se uzme 8000K i preko po kisi neces vidjeti nista, sve do 6000K je najbolje, tacnije 5000K je najbolji izbor xenona...

Ja samo kazem koji god i onaj jeftini xenon da stavis na auto sigurno se neces pokajati, zato sto ces navece progledati, zaboraviti na crkavanje sijalica a i kad crkne set od dvije se mogu sada uzeti za 25km, na novijim autima recimo od 2005-e godine i autima srednje klase i vise od 2000-e godine pa gore treba stavljati kvalitetnije xenone zbog elektronike koje mogu crknuti radi njih... na starijim autima je sve mehanika tako da ECU-a za gluposti nema i nemas se sta sikirati :)
 
Član
Javi se za xenon set, imam od obicnih setova sa debelim balastima, ollo setove debeli balast, ollo canbus setovi tanki balast, dc canbus setovi. javi se naci cu nesto za tebe u 4300k ili 5000k varijanti sijalica h4 kratko ili h4 bixenon varijanta.
 
Poslednja izmena:
Član
Kod mene je na autu kinesko xenon smece, radi haman 2 godine jednom crkla jedna sijalica i zamjenjena opet kineskim smecem i evo opet radi preko 6 mjeseci i da napomenem da godisnje prelazim 20-25000km i auto je svaki dan u pokretu i svijetla rade dan i noc uvijek :D
U mene se radi o H7 sijalicama
Sto se tice svijetla i jacine svijetla nijedna obicna halogena sijalica se ne moze porediti ni sa onij jeftinim setovima xenona, imao sam raznih sijalica ali xenon 5000K dodje boja cisto bijela, a kod mene je 6000K i na kisi sa obicnom sijalicom (od osrama do imitacije xenona sam probao), na kisi slabo su se vidjele sve sijalice i one sto su garantovale kao preko 60% bolji vidljivost od obicne sijalice, dok sa ovim xenonima koji su placeno 60km prije haman 2 godine, na kisi se vidi kao da i nije kisa, tacno progledas, i ne pamtim kad sam zadnji put duga upalio, kao da je suho, toliko bolje svijetle od sijalice.... naravno ako se uzme 8000K i preko po kisi neces vidjeti nista, sve do 6000K je najbolje, tacnije 5000K je najbolji izbor xenona...

Ja samo kazem koji god i onaj jeftini xenon da stavis na auto sigurno se neces pokajati, zato sto ces navece progledati, zaboraviti na crkavanje sijalica a i kad crkne set od dvije se mogu sada uzeti za 25km, na novijim autima recimo od 2005-e godine i autima srednje klase i vise od 2000-e godine pa gore treba stavljati kvalitetnije xenone zbog elektronike koje mogu crknuti radi njih... na starijim autima je sve mehanika tako da ECU-a za gluposti nema i nemas se sta sikirati :)

Nemam ja nista protiv xenon kit-a covjek je trazio misljenje za druge sijalice i ja sam rekao svoje. Moje prvo i jedino iskustvo sa kineskim xenon kit-om je bilo 2005. godine i tada sam platio dobrih 500KM. Boja je bila 6000K a u stvarnosti se toliko plavilo da je malo reci 8000K. Crkavala mi je sijalica svakih 2 mjeseca, ne sjecam se posto je bila ali znam da nije bila jeftina...na kraju sam skino xenone i vratio halogena svjetla. Sada je 2014 godina i normalno je da za skoro 10 godina da se moze uzeti i kineski malo kvalitetniji xenon ali meni se licno ne svidja sto nijedan kineski do sada nisam vidio da je stvarnih 4300K, uvijek su vise plavi od originala, i jos kad stavis u auto koje nema sociva svaki drugi covjek ti blica jer je nemoguce nastimati farove tako dobro a da ne smeta autu u suprotnom pravcu. Po pravilu nigdje u evropi se mozes staviti xenone u auto a da nema sociva u faru i automatsko regulisanje snopa svjetlosti, NIJEDNO auto ne bi proslo tehnicki tako, al u Bosni mozes voziti i sa zatamnjenon prednjom sajbom sve dok imas cvaju u dzepu..
 
Član
Nemam ja nista protiv xenon kit-a covjek je trazio misljenje za druge sijalice i ja sam rekao svoje. Moje prvo i jedino iskustvo sa kineskim xenon kit-om je bilo 2005. godine i tada sam platio dobrih 500KM. Boja je bila 6000K a u stvarnosti se toliko plavilo da je malo reci 8000K. Crkavala mi je sijalica svakih 2 mjeseca, ne sjecam se posto je bila ali znam da nije bila jeftina...na kraju sam skino xenone i vratio halogena svjetla. Sada je 2014 godina i normalno je da za skoro 10 godina da se moze uzeti i kineski malo kvalitetniji xenon ali meni se licno ne svidja sto nijedan kineski do sada nisam vidio da je stvarnih 4300K, uvijek su vise plavi od originala, i jos kad stavis u auto koje nema sociva svaki drugi covjek ti blica jer je nemoguce nastimati farove tako dobro a da ne smeta autu u suprotnom pravcu. Po pravilu nigdje u evropi se mozes staviti xenone u auto a da nema sociva u faru i automatsko regulisanje snopa svjetlosti, NIJEDNO auto ne bi proslo tehnicki tako, al u Bosni mozes voziti i sa zatamnjenon prednjom sajbom sve dok imas cvaju u dzepu..


Nisi vidio skroz bijelo svjetlo zato sto pola prodavaca uvaljuje 6000k pod bijelo, a raja ne zna prepoznati pravu boju sijalice bez naljepnice ;) drugo imas ti setova dc po 50km koji su plavi sa 5000k a kamo li sa 6000k, zato za svaku musteriju ima cijena vise razlicitih xenona, pa ako hoces ljepse, bolje, kvalitetnije, platis vise, logicno ;)

A svaki far se moze nastimati ako mu rade sarafi li motoric za regulaciju, ali ne stimaju se na zidu nego lijepo tehnicki pregled i 5km i rahat ti, rahat onaj koji ti ide u susret ;)
 
Član
hvala raja nebi xenon nikad jedino bixenon al to mi nije potrebno hocu samo da znam kakve su ove h4 sijalice posto se pise uveliko o njima da su dobre sijalice pa radi toga pitam da uzmem negdje malo za promjenu a ako htio bixenon ima toga bas sam gledao njemacke bixenone 8000k koji svijetle savrseno jako i bez sociva na dvici al prob samo sto ubise ovog sto dolazi u susret i sto svak nema nivelaciju farova :)
 
Član
mada imam to sve al neda mi se davat novac za bixenon jer sijalice su vrlo skupe a crkaju ko i ove druge :)
 
Član
nije to bas tako imam org helline farove koji su isad ko novi imam niveliranje i uposte ne biju kad su oborena svijetla na dugim ne blica niko tako bi bilo s xenonom al nema potrebe to stavljat sad plus je duplo skuplje a i sijalice su isto tako skupe za xenon a ovako neke h4 malo za promjenu to trazim :)
 
Zaboravi 8000k,stavi 4300-5000k i to je to! Jedino ako volis placati kazne,ili da ti neko psuje od do :D.Gratis je to sto po mokrom ne vidis nista sa 8000k(imao pa znam) :D
 
Član
xenon u hakogenom faru je komedija.
svijetli svugdje samo ne tamo di treba i smeta ostalima. :confused:

bosch +90 ili osram nb unlimited ako hočeš bolje halogeno svjetlo
 
Član
xenon u hakogenom faru je komedija.
svijetli svugdje samo ne tamo di treba i smeta ostalima. :confused:

bosch +90 ili osram nb unlimited ako hočeš bolje halogeno svjetlo


Jesi siguran? ili nisi probao staviti xenon u far koji je ispravan :D

Oboreni farovi skroz, kisa i snijeg pada, slikano mobitelom koji ima slabu kameru, farovi bez sociva, xenon set najjeftiniji 6000K, nikad niko nit mi je blicnuo niti me policija ikad ista rekla za sviejtla, ja probao ici u susret drugim autom da vidim da li smeta i nista, svijetle sasvim normalno...

xb27.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
jesam ..siguran sam.
čak sam i testiral na dva ista auta.
fala bogu da ih je po Zg (ovih sa china xenonom u halogenim farovima) sve manje.
Em ih murja salje na izvanredni tehnički em su valjda progledali.
Nagledo se i g2 i g3 i g4 i g5 sa tom kobinacijon i svaki put su me prali po svin retrovizorima..sa svojim uber xenon oborenima.
Eventualno morimoto bixenon priznam da na nešto liči i da svjetli kako treba sa normalnim cut offom.
Ovo sve drugo je show car.
evo štiva pa čitaj..
http://www.skodacroatia.com/forum/index.php/topic,14301.0.html

a što se tiče jakih halogenih..isprobao sam sve i svašta..i ne štedin na lovi za to. Najjače..sa najboljim tonom..osvjetljenjem su mi definitivno bosch +90.
sve drugo je druga liga..ili im je trajnost za .urac ili im dugo nije dobro..ugl. nije badava bosch +90 bi0 No.1 halogena žarulja ne tako davne 2012.

al badava ova slova..kad je kolega več na prvoj strani sve reko..kad je spomenuo crnu prednju šajbu :D
 
Top