GUME

GUME

Član
znalci :)
u mojoj dimenziji ne postoji ts860 kao zadnji model tek 850 i 830 , eh sad ima i neko p, pa vele forum gurui jedne ok druge not ok tipa ts850 vs ts850p, u opciji je još mišeli alp 5, pare nisu problem para nema, interesuju me top kvalitet što po friziranim adac testovima što iz ličnog ili osobnog iskustva.....
 
Super Moderator
Sa oznakom p su performance gume, tj uglavnom vece dimenzije i sa vecim indexom brzine, npr performance zimska guma za autoputa kad je mokro a hladno... ts850p je slabija na snijegu nego ts850 ali u ostalom bolja i sa oznakom p izlazi ta oznaka kasnije. Ts850 je izasla par godina prije od ts850p, a ts860 tek prosle ili prije dvije godine pa sa oznakom p vjerovatno jos nece
 
Član
Ili 850 ili 860 sa p ili bez kao prosjecan korisnik neces osjetiti ama bas nikakvu razliku, gledaj continental ili michelin (ili nesto slicnog tipa) i neboj se zime
 
Vec sam pisao o ovome, ali na pogresnom mjestu. Interesuje me misljenje, naime, sada su mi na autu 185/70/14 gume na originalnim celicnim felgama, i to bih ostavio za zimsku varijantu. Za ljetne gume bih uzeo 15-ke, nasao neke lijepe po prihvatljivoj cijeni, pa bi na njih stavio 195/65/15 gume. Kako ce to uticati na auto?
 
Član
Vec sam pisao o ovome, ali na pogresnom mjestu. Interesuje me misljenje, naime, sada su mi na autu 185/70/14 gume na originalnim celicnim felgama, i to bih ostavio za zimsku varijantu. Za ljetne gume bih uzeo 15-ke, nasao neke lijepe po prihvatljivoj cijeni, pa bi na njih stavio 195/65/15 gume. Kako ce to uticati na auto?
Koje je auto u pitanju?

Edit: Peugeot 406? Onda idu serijski bas te 15ke. Samo nabacuj
 
Pezo 406 1.8 benzin iz 1996. godine, zanci prije redizajna. Al to redizajn ili ne nema veze sa tockovima... :) A fabricki su njemu 14-ke, jer sam ga kupio od prvog vlasnika, znas kad je rezervni tocak originalni, stoji na svom mjestu u gepeku, skupa sa alatom, i nikada nije vadjen... Auto nikad nije isao makadamom... Bar mi tako bivsi vlasnik tvrdi.
 
Član
Evo originala: (14ke se ne spominju)
e0d9e0885e6229b83b720086ffdc306a.jpg


Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
Top