Šta je novo?
BHTuning.com - Tuning & Styling

Dobrodošli na jedinstveni forum na našim prostorima sa tradicijom preko 10 godina, 80 000+ tema, preko 1 milion postova i 45 000+ članova ... Tuning & Styling na jendom mjestu sve za vašeg limenog ljubimca!

GUME

aServis

Član
znalci :)
u mojoj dimenziji ne postoji ts860 kao zadnji model tek 850 i 830 , eh sad ima i neko p, pa vele forum gurui jedne ok druge not ok tipa ts850 vs ts850p, u opciji je još mišeli alp 5, pare nisu problem para nema, interesuju me top kvalitet što po friziranim adac testovima što iz ličnog ili osobnog iskustva.....

allroad

BHT Ovisnik
Sa oznakom p su performance gume, tj uglavnom vece dimenzije i sa vecim indexom brzine, npr performance zimska guma za autoputa kad je mokro a hladno... ts850p je slabija na snijegu nego ts850 ali u ostalom bolja i sa oznakom p izlazi ta oznaka kasnije. Ts850 je izasla par godina prije od ts850p, a ts860 tek prosle ili prije dvije godine pa sa oznakom p vjerovatno jos nece

romano010

Član
Ili 850 ili 860 sa p ili bez kao prosjecan korisnik neces osjetiti ama bas nikakvu razliku, gledaj continental ili michelin (ili nesto slicnog tipa) i neboj se zime

Vec sam pisao o ovome, ali na pogresnom mjestu. Interesuje me misljenje, naime, sada su mi na autu 185/70/14 gume na originalnim celicnim felgama, i to bih ostavio za zimsku varijantu. Za ljetne gume bih uzeo 15-ke, nasao neke lijepe po prihvatljivoj cijeni, pa bi na njih stavio 195/65/15 gume. Kako ce to uticati na auto?

Zeran

Član
Vec sam pisao o ovome, ali na pogresnom mjestu. Interesuje me misljenje, naime, sada su mi na autu 185/70/14 gume na originalnim celicnim felgama, i to bih ostavio za zimsku varijantu. Za ljetne gume bih uzeo 15-ke, nasao neke lijepe po prihvatljivoj cijeni, pa bi na njih stavio 195/65/15 gume. Kako ce to uticati na auto?
Koje je auto u pitanju?

Edit: Peugeot 406? Onda idu serijski bas te 15ke. Samo nabacuj

Pezo 406 1.8 benzin iz 1996. godine, zanci prije redizajna. Al to redizajn ili ne nema veze sa tockovima... :) A fabricki su njemu 14-ke, jer sam ga kupio od prvog vlasnika, znas kad je rezervni tocak originalni, stoji na svom mjestu u gepeku, skupa sa alatom, i nikada nije vadjen... Auto nikad nije isao makadamom... Bar mi tako bivsi vlasnik tvrdi.