GSI 16V

GSI 16V

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da predstavim autic koji sam kupio pre 8 meseci i sluzi mi kao svakodnevno prevozno sredstvo. Opel Kadett GSI 16V, 1990g, motor 20XEJ, 2000ccm, 156KS.

Kada sam ga kupio izgledao je ovako:








Auto je imao ugradjen Venturi plinski uredjaj koji sam odmah izbacio i stavio sekvencijalni uredjaj. Od pocetka sam imao problem sa cesanjem rubova koji sam pokusavao da resim na nekoliko nacina, oprugama od standardnog kadeta, gumenim distancerima, drugim felnama...

U medjuvremenu sam zamenio Zender prednji nastavak za fabricki i uzeo druge felne:







Onda sam prefarbao srce u crno, a rub u sivo:



Na kraju, posto nije bilo sanse da prosirim rubove koliko treba da ih gume ne bi cesale, morao sam da trazim druge felne i evo uzeh danas 16-ice 6J (prosle su bile 15-ice 7J) sa ET44 tako da sam resio problem napokon :)

Gume su 205/45/16, a danas sam stigao da kupim i montiram dve i probam kako stoje i da li cesu rubove. Ovde na slikama su jos uvek opruge od standardnog sa gumenim distancerima pa je auto jos uvek visok. Kasnije sam skinuo distancere i auto je malo nizi, a sledece subote cu da zamenim i opruge za fabricke da ga napokon stavim na normalnu visinu, a najbitnije je da ne cese i nece ni tada cesati rubove :)



 
Član
Nabrijan kadjo:cool::cool: Samo ne kontam sto su kacile 7Jx15 nije neka extremna velicina koliki im je ET bio
Ciji je to motor u njemu mora da letiiiii
 
Član
Evo montirao sam i druge dve gume. Ostaje jos da u subotu stavim i pozadi fabricke opruge i gotovo :)






 
Član
Fabrika je majka :) Ne diram nista posto mi je ovo svakodnevni auto, a drugi sredjujem, ima tema u Americkim automobilima.

Pozzz
 
Član
ovaj kadet od tvog prijatelja je beton,svidja mi se ova boja,nije nesto extremno nabrijan,nego bas onako kako treba,,sve pohvale i za tvog,imao sam ja slicnog kadeta,sa istim motorom,mogu ti rec da je zvjer,motor nepoderiv,auto samo takvo,al eto ja sam svoje prodao,i presao sam na Golf MK I gti;)
 
Član
Kupio sam juce i 4 nove gume TIgar Hitris 195/50/15 i montirao na one prvobitne alu felne koje mu ipak najlepse stoje :)

Uskoro kupujem sve 4 sportske opruge da ga spustim, a onda menjam skroz zadnje rubove uz prosirivanje kako bih resio cesanje rubova zauvek :)





 
Član
Ispalo je extra, samo se ne vidi dobro posto je auto prljav, mada ne deluje tako :)

Cim se malo prolepsa vreme opracu ga lepo i slikati pa ces videti kako izgleda.

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top