Golf mk2 VR6 Turbo! - Komentari projekta!

Golf mk2 VR6 Turbo! - Komentari projekta!

Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

bmwgti je napisao(la):
MADA FAKA je napisao(la):
bmwgti je napisao(la):
Turbo kinez ,sa garancijum firma turo-parts.deiz hamburga
Sto se tice turba
Da vidio sam po plocici odnosno nema plocice vec je na turbini ugravirano turbo parts.de
Veceg smeca od tih turbina nema.do 1bar mozda bude sljakala kasnije joj negine reparacija
Ili smece.
Na turbo parts imaju i kvalitetnih turbina ali one kostaju.

garancija 2 godine stim da uz turbinu moras kupiti pametnu sondu na nas prevod koja pazi na teperaturu izduvni gasova ,to jest u kabini imas sat na kojem nesmis preci teperaturu preko 950 stepeni ,a vozim na drugo,m golfu tu turbinu vec 2 god i sve pohvale ,i bolje imati tri kineza nego jedan orginal a tako to izgleda na cjenu jedan kinez kosta 500-600 eura a orginal od 2300-pa na vise ,ipak ja netrazim maximum vec neki solidni 350-400 konja pozdrav ......!!!!!!NEMAMO MI CESTA NITI STAZA ZA JACE HEHHEE:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
pametna sonda se zove EGT;)
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

Uh šta je ovdje stručnjaka :)...

Probat ću pojasniti, kao prvo ja isto mislim da su te kineske turbine smeće. Obično osovina turba nije dobro balansirana pa se odmah raspadnu, (Kinezi to sklope kako bilo) ako je već misliš stavljati odnesi je bar u nekog stručnjaka da je balansira kako treba, onda bi mogla malo duže potrajati, ili skrati muke pa kupi ovu Borg Warnerovu koju ti nudi SupraHr i skrati si muke...

Druga stvar kako reče Topić blow off i pop off su dvije identične stvari, recirkulirajući se naravno ne čuje jer vraća ispušteni zrak nazad ispred protokomjera, i to ti nije razlog što ti se auto gasilo jer ne može biti.

Treće EGT nije pametna sonda nego označava temperaturu izduvnih plinova (Exhaust gas temperature) i ne bi smjela prelaziti 950C jer je to znak da je smješa siromašna i da se motor topi i da, postoji satić koji mjeri EGT, nov košta oko 330 eura i korisna je stvarčica. Ima jedan u mene za 250 pa eto ako ti bude trebao :)...
 
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

dobro ti ide drug.nadam se kad dođem da probam tu makinu..

:cool:;)

i samo napred

lp čelo
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

sto se tice turbine da su kinesko smece nebi imale 2 god garancije ,a sve i jedno auto ako nepazis ode,pokvari se,nema tog auta na svjetu da se nemoze unistiti ,sto se tice pop ofa je bio problem da je sa blow ofom turaza kad se pusti gas padala na 350-450 obrtaja ,auto jednostavno zadrhti svaki put kad pustis gas ,zato sam rjesio sa popofom i sve je ok ,sto se tice pametne sonde to ti je 3 stvari u jednom ,prati smjesu goriva teperaturu izuvni gasova ,za dobru smjesu pokazuje izmedu 12-14 ,ili led crveno ili zeleno ,te prikaz + ili-,zavisnosti od modela to ti pokazuje dali ti je sve u odlicnom stanju od dotoka zraka u motor ,te goriva ,jeli smjesa sagorjevanja ok znaci pokazuje sve zato se zove pametna sonda i kosta od 450 -do 550 eura ,a mjerac izduvni gasova ti ja prodam za 100 eura nov a,a imas ih kupiti na stranici turbo-parts.de po 120 eura novi ,i iskljucivo sluze da se vidi teperatura izduvni gasova to jest da pazis na turbinu ,da nemoras poslije svakog turiranja otvarati haubu i gledati jeli se usijala ili ne ,sto se tice ti tvoji 950 je tocno jer mjeri do 1050 C ,ali nepreporucuje se prelaz preko 900 C .zbog pokretni djelova turbine ,evoti neka slika da vidis o cemu pricam .pozdrav

MTXL_All_Web.jpg




bmwgti je napisao(la):
sto se tice turbine da su kinesko smece nebi imale 2 god garancije ,a sve i jedno auto ako nepazis ode,pokvari se,nema tog auta na svjetu da se nemoze unistiti ,sto se tice pop ofa je bio problem da je sa blow ofom turaza kad se pusti gas padala na 350-450 obrtaja ,auto jednostavno zadrhti svaki put kad pustis gas ,zato sam rjesio sa popofom i sve je ok ,sto se tice pametne sonde to ti je 3 stvari u jednom ,prati smjesu goriva teperaturu izuvni gasova ,za dobru smjesu pokazuje izmedu 12-14 ,ili led crveno ili zeleno ,te prikaz + ili-,zavisnosti od modela to ti pokazuje dali ti je sve u odlicnom stanju od dotoka zraka u motor ,te goriva ,jeli smjesa sagorjevanja ok znaci pokazuje sve zato se zove pametna sonda i kosta od 450 -do 550 eura ,a mjerac izduvni gasova ti ja prodam za 100 eura nov a,a imas ih kupiti na stranici turbo-parts.de po 120 eura novi ,i iskljucivo sluze da se vidi teperatura izduvni gasova to jest da pazis na turbinu ,da nemoras poslije svakog turiranja otvarati haubu i gledati jeli se usijala ili ne ,sto se tice ti tvoji 950 je tocno jer mjeri do 1050 C ,ali nepreporucuje se prelaz preko 900 C .zbog pokretni djelova turbine ,evoti neka slika da vidis o cemu pricam .pozdrav

MTXL_All_Web.jpg
PAMETNA SONDA
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

Duja ti je vrh,nema dalje :cool: . Uz mada fakinu najbolja ebena duja na forumu.
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

Davno sam prestao da pisem ikakve tehnicke upute i "pametujem" po forumu ali ovo nisam mogao nikako zaobici.....

Ta sonda sto si postavio nije nikakva "pametna sonda". To je tipicna "wideband" ili ti ga sirokopojasna lambda sonda i mjeri AFR (odnos gorivo zrak u izduvnim gasovima) Cijena ove konkretno sto si postavio je oko 300 maraka na svim online shopovima.
Znaci, ne mjeri nikakve temperature gasova (za to ti treba posebna sonda) nit je sta pametna nit mjeri ikakve dotoke u motor kako kazes itd...
Sto se tice smjese "12-14" kako ti kazes, probaj nastimat motor da ti sonda pokaze 14 na punom gasu i boostu pa nam se javi kako se motor ponasa (zapravo, u tom slucaju ponasanju cemo se ophodit u proslom vremenu :lol:)
Svrha sonde nije samo da ona "pokazuje izmedu 12-14 ,ili led crveno ili zeleno ,te prikaz + ili-,".... Puno vise je od toga i u pitanju je citava nauka koja se zove stehiometrijski odnos SUS motora i, posto se igras sa turbom, ja bi ti iskreno preporucio da,prije daljih radova, dobro savladas i u potpuno shvatis tu oblast.....

Pop off-blow off su iste stvari. Mozda bi bolji izraz u tvom slucaju bio ventil sa recirkulacijom (ne venta u atmosferu)

Instrument i sonda temperature izduvnih gasova (tzv EGT sonda) ne sluzi da izbjegnes da "poslije svakog turiranja moras otvarati haubu i gledati jel se turbina usijala ili ne" :lol: Turbina ce se svakako usijati nakon duzeg gasanja a u slucaju opasno visokih temperatura izduvnih gasova, neces ni stici da stanes da otvoris haubu i "vidis jel se sta usijalo" posto ce se komplet motor istopit puno prije toga :lol:
Sonda ti sluzi da U VOZNJI pratis temperature izduvnih gasova (posebno pod punim gasom) i u slucaju problema, na vrijeme reagujes. Temperatura tih gasova ce ti najvise zavisiti od toga kako si prethodno podesio paljenje i AFR

Bez uvrede, svaka cast na ideji, projektu i radu ali sudeci po ovome sto pises, stice se utisak da si zagrizao u materiju koju bas i nisi savladao i shvatio do kraja a cijene koje se placaju u slucaju greske su jako visoke... Isto ko da si "nafatao" raznih prica od ljudi okolo i po internetu ali nisi skontao sustinu kako to sve zaista i radi.
A mozda i grijesim, mozda znas sta radis ali se ne znas bas izraziti na forumu...
Kako god, bila bi steta da slozis masinu i na kraju je zbog neznanja ili neinformisanosti spalis ;)
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

pozdrav ,sto se tice tvog pametovanja po prici mora da si inzinjer ili sta vec,ja sam jedan obicni momak koji se trudi da dovede dvojku u nesto sto jos nema na ovim krajevima ,ja potpuno razumjem sta ti pricas i hoces reci ali na bosanskom smo forumu ,nismo njemci ili englezi pa da govorimo skracenicama kao ,ERK ,ECU,itd,
ja samo kazem kavi problema sam imo i kako sam ih rjesio a mozda si ti slozio bolji motor od mene pa nemas ti problema ,ja sam se sureco sa tim stvarima i na koji nacin sam ih rjesio,zato i postoji ovo da bi se objasnili pokazalo jer svako ima drugu pricu i misljenje,
stose tice mjeraca ,sondi ,satica ,tisi tu vrh ,znas sve i svasta ,svaka cast da ima na neko takav na svakom forumu.
sto se tice projekata vr6 turbo ,moja stvar kako cu ga sloziti ali nisam lud i nikad necu biti da ulozimu u motor 8000 eura i da to nema garanciju ,tako svi djelovisto su uzimani su pod garancijom i nebrine me sta ce ko i kad crknuti .
naj bolje da zatvorimo ovu temu nije vredno rasprave o svemu i svacemu mozda jednog dana duja prozuji kroz sarajevo ,pa slobodno dodi da razmotrimo sta za sta sluzi i kako se ponasa
pozdrav
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

Nisam ja nikakav inzinjer, i ja sam jedan obicni momak koji sarafa onako iz hobija samo, za razliku od tebe, ja sam ocito procitao malo vise knjiga i skonto kako sta radi tako da nista ne radim napamet. Neko te dobro opalio po usima posto taj tvoj setup provjereno kosta daleko ispod 8000 eura... Sretno u daljem sarafanju !
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

niko opalio sam zaradio ,najbolje da dodes da vidis kako sta izgleda ,stabi bilo kad bi ti reko da kosta ova duja preko 40000 km do sad a nije jos zavrsena samo kocnice cekam jos iz engleske koje kostaju 2500 km firma HI SPEC .i druze na auto nije ni jedan dio polovan sve je novo osim motor koji ima 63000 na satu prije rastavljanj ,i mozda neko jes zaradio na meni ali to su nase carine i poste koje uzimaju za svaki paket iz inuzemstva 17% carine .pa ti zivi u ovoj bosni i kupi sta novo pozdrav i sretno i tebi ko i meni u SARAFANJU :icon_smile::lol:
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

Da se vidi nesto nevidjeno na nasim prostorima, to je tesko, tako i tvoja VR6 turbo. Da mi se svidja, svidja mi se projekat stvarno i zelim ti puno srece i uspjeha u naumu. Ali mislim da ne treba da se ljutis na clana esso_sa, covjek te samo pokusava uputiti u pravome smjeru da ne zeznes nesto i da ti objasni sta i kako. Ne poznajem ni tebe, a ni njega da ne mislis da sam pristrasan jednoj strani, ali evo par puta sam procitao post od esse i nigdje nisam vidio da te uvrijedio, isto tako nema potrebe da ni ti njega vrijedjas. Covjek ti pokusava pomoci, konktretno oko skracenica, vidis da je covjek prije ili poslije svake skracenice napisao i njeno znacenje.

Tebi sretno jos jednom i nemoj se ljutiti na nekoga tko ti pomoci zeli... ;)
 
Član
RE: Golf G60 Kompressor (Bivsi) sad Vr6 Turbo

bmwgti je napisao(la):
niko opalio sam zaradio ,najbolje da dodes da vidis kako sta izgleda ,stabi bilo kad bi ti reko da kosta ova duja preko 40000 km do sad a nije jos zavrsena samo kocnice cekam jos iz engleske koje kostaju 2500 km firma HI SPEC .i druze na auto nije ni jedan dio polovan sve je novo osim motor koji ima 63000 na satu prije rastavljanj ,i mozda neko jes zaradio na meni ali to su nase carine i poste koje uzimaju za svaki paket iz inuzemstva 17% carine .pa ti zivi u ovoj bosni i kupi sta novo pozdrav i sretno i tebi ko i meni u SARAFANJU :icon_smile::lol:


E moj sajvet ti je da pazis malo sta radis i kako jer sto je previse previse je ...... a esso_sa po meni jedini covijke koji je bez imalo pomoci uradio taj abf turbo koji ide jebenoooooo...tako pokusaj kulturno sa covijekom popricat a ne njegovu dobru volju smatrati nekom sprdnjom i to jer covijek po svemu ovdje savjetuje te da ne dajse toliki novac jer fkt si dao previse =) ;)
 
Top