Golf Mk1 16v

Golf Mk1 16v

Član
Dejan 16v je napisao(la):
Dobro si ga povario, bas je bio los!:cool:

drug nije on toliko los da se ovoliko vari
vec covijek pametno radi..pojacava sve sastave varovima na cijelom motornom prostoru i kosevima,jer ovaj motor trga cijelo auto i nakon izvijesnog vremena pocinju se pojvljivat pucije na sasiji e da do toga nebi doslo covijek sve fino povari i rahat.
imo sam priliku da radim na ovom autu i zato ti kazem da je jedan od ocuvanijih keceva koje sam dosada vidio(sto se tice lima) pozzz.
 
Član
moky crx je napisao(la):
drug nije on toliko los da se ovoliko vari
vec covijek pametno radi..pojacava sve sastave varovima na cijelom motornom prostoru i kosevima,jer ovaj motor trga cijelo auto i nakon izvijesnog vremena pocinju se pojvljivat pucije na sasiji e da do toga nebi doslo covijek sve fino povari i rahat.
imo sam priliku da radim na ovom autu i zato ti kazem da je jedan od ocuvanijih keceva koje sam dosada vidio(sto se tice lima) pozzz.

Drug moj, ako je iko sa 16V masinom u kecu divljao, onda sam to bio ja...i nikada niti jedan sastav nije niti poceo da puca, a kamoli pukao. Nije 16v mlazni motor pa da trga sve oko sebe. Ne kazem da je lose to uraditi, ali eto, sto se tice bojazni od pucanja sastava, sigurno nece ako nisu truhli...
 
Član
sto se moze sada odraditi bolje je odraditi,, svidja mi se sto se vodi briga o svim vaznijim stvarima, stvarno detaljno se radi, bit ce dobar projekat u svakom slucaju:cool:
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
moky crx je napisao(la):
drug nije on toliko los da se ovoliko vari
vec covijek pametno radi..pojacava sve sastave varovima na cijelom motornom prostoru i kosevima,jer ovaj motor trga cijelo auto i nakon izvijesnog vremena pocinju se pojvljivat pucije na sasiji e da do toga nebi doslo covijek sve fino povari i rahat.
imo sam priliku da radim na ovom autu i zato ti kazem da je jedan od ocuvanijih keceva koje sam dosada vidio(sto se tice lima) pozzz.

Drug moj, ako je iko sa 16V masinom u kecu divljao, onda sam to bio ja...i nikada niti jedan sastav nije niti poceo da puca, a kamoli pukao. Nije 16v mlazni motor pa da trga sve oko sebe. Ne kazem da je lose to uraditi, ali eto, sto se tice bojazni od pucanja sastava, sigurno nece ako nisu truhli...


da da svakako to stoji nema on 500ks pa da se uvrce sasija, ali nekad mozda ako bude mogucnosti planirao sam se poigrati i sa turbom... pa bolje sada to odraditi nije mi na odmet... jer sve sam radim u svojoj garazi pomalo sto ne znam pitam za savjet i tako... imam auto za svaki dan pa mi nije zurba da ga sto prije sklopim... nemam pojma kad ce se provozati ovaj auto, al eto malo pomalo pa vijecemo :) jesi ti povario svog kod tebe ce sigurno trebati ojacanja dosta :123:


ArminM je napisao(la):
sto se moze sada odraditi bolje je odraditi,, svidja mi se sto se vodi briga o svim vaznijim stvarima, stvarno detaljno se radi, bit ce dobar projekat u svakom slucaju:cool:

joj drug suti odkad se kanim ovako nesto zapoceti sve kontam ono necu ja to moci al eto ono bitno je zapoceti pa vidicemo sta ce ispast od pokusaja ovog... u glavnom vazi pravilo bolje sprijeciti nego lijeciti :lol:
 
Član
VW_freak je napisao(la):
da da svakako to stoji nema on 500ks pa da se uvrce sasija, ali nekad mozda ako bude mogucnosti planirao sam se poigrati i sa turbom... pa bolje sada to odraditi nije mi na odmet... jer sve sam radim u svojoj garazi pomalo sto ne znam pitam za savjet i tako... imam auto za svaki dan pa mi nije zurba da ga sto prije sklopim... nemam pojma kad ce se provozati ovaj auto, al eto malo pomalo pa vijecemo :) jesi ti povario svog kod tebe ce sigurno trebati ojacanja dosta :123:



Ma naravno, to si u pravu, bolje pitati nego skitati.. :D

I nema potrebe da zuris, pogotovo ako imas auto za voziti..jednom kad napravis kako treba, onda nema zime vise. A kad sfuseris, onda ces se tesko nakaniti da ispravljas sfusano. :lol:

Ja jos nisam ni poceo sa radovima, prikupljam dijelove, informacije (a i dezinformacije :D ) i mnogo toga. JA cu morati drugi vid ojacanja raditi, mislim da se necu smjeti pouzdati samo u varove, nego ojacanja kako to i stoji.
 
Član
Pohvataj ga izmedju lafeta, prednjih i zadnjih solja i na kraju ubaci roll bar povaren za prednje i zadnje solje i nece kec nigdje, kakav god motor mu ubacis. Ja svog nisam podebljavao po varovima (osim nosaca motora) ali su zato uradjena ojacanja koja sam pobrojao (osim roll bara) i sve stoji na svom mjestu!
 
Član
Evo dugo nisam nista pisao a ni radio vezano za temu, danas lijepo vrijeme i radilo se nesto nakon pauze od nekoliko mjeseci...



low familia :D


sve poskidano sa zadnjeg kraja i oprano sad ide varenje i zastita...








Triza bjezi sa radnog mjesta...
 
Član
Konacno zavrsio sa zastitom zadnjeg dijela



Ovo je slikan dio gdje bude smjestena cijev za sipanje goriva



ovo sam ocistio dio mosta samo gdje se veze za sasiju da nebi slucajno korozija ponovo napala :D



opet na tockovima

 
Top