Golf Mk1 16v

Golf Mk1 16v

Član
Ovako da predstavim svoji hobi autic...
Radi se o golfu 1 82 godina dizel, auto sam kupio ono za slobodno vrijeme da imam gdje bacat lovu i trositi vrijeme :D salim se. Auto je namjenjeno za SR znaci nista sad extra narucito al ono izaci malo uzivati sa rajom i tako pa vidicemo dokle ce ici to sve. Evo slike cu postaviti al ono ajd da kazem kasno sam se sjetio slikati neke detalje al se vidi ovo sto sam dosad uradio na autu...
Motor je stigao iz audija 6A motor na kojeg planiram nabaciti 4 karburatora 45mm od motocikla... auto je sto se tice limarije po mom misljenu extra znaci zdrav jedina zamjerka sto je bio udarac naprijed pa sam odlucio zamjeniti prednji vezni lim. al eto pratice te sve radove...sva misljenja i prijedlozi su dobrodosli;)

























 
Početnik
uhhh ovo ce da bude predobar projekat,samo redaj slike i pisi a ja cu da uzivam,i nadam se ostali forumasi ;)
 
Član
bit ce zanimljivo u svakom slucaju, ako ce biti karbas onda tu treba dobar dobar majstor, kojeg je danas tesko naci, neko sa iskustvom treba to da nastima

clan dellorto ima keca na karburatorima, vozio je nisko 15 u zivinicama:cool:
doduse drugi je motor,ali i ovaj moze extra da se odradi, olaksan kec sa dobrim motorom moze svasta da cini na stazi
sretno i obavjestavaj nas
nekoliko detalja sa auta me podsjetilo na mog keca, cak sam pomislio da jeste moj, samo prelakiran u drugu boju, i ja sam svog zvekno naprijed, i samo ja znam kako sam ga slozio, ali kad sam pogledao sve slike vidim da to nije moj auto;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
bit ce zanimljivo u svakom slucaju, ako ce biti karbas onda tu treba dobar dobar majstor, kojeg je danas tesko naci, neko sa iskustvom treba to da nastima

clan dellorto ima keca na karburatorima, vozio je nisko 15 u zivinicama:cool:
doduse drugi je motor,ali i ovaj moze extra da se odradi, olaksan kec sa dobrim motorom moze svasta da cini na stazi
sretno i obavjestavaj nas
nekoliko detalja sa auta me podsjetilo na mog keca, cak sam pomislio da jeste moj, samo prelakiran u drugu boju, i ja sam svog zvekno naprijed, i samo ja znam kako sam ga slozio, ali kad sam pogledao sve slike vidim da to nije moj auto;)


znam druze da treba dobar majstor za to iskreno da kazem nisam nesto oko tog licno... al ono da probam malo eksperimentisem malo zato sam bas kupio taj auto... a ovako vasa misljenja i prijedlozi mi pomazu... ja ne planiram sad ganjati rekord BIH hehe ono cisto malo cejfa radi :123:


ekrem_ je napisao(la):
jupiiii znaci ipak radis keca ;););););)

mani e djete karba bar tebi ne trebam to govorit :)


heheh sto ba sta mu fali :D i to 4 komada ;) nemoze to bog uskalditi hahahha
;)
 
Član
ako ti bude trebalo kakvih informacija vjerujem da ces ovdje da ih dobijes, ima puno ljudi koji su strucni vise nego sto pokazuju na forumu, samo treba prava tema da ih zainteresuje
meni karburator zvuci primamljivo, samo koliko je izvodljivo vidjet ces i sam, bitan je i majstor kao sto i sam znas
ali bitno je poceti, i imati volju i sredstva za rad, pa onda dodje sve ostalo
pratit cu projekat u svakom slucaju, zivog me zanima;)
 
Član
trizex je napisao(la):
isto sto i ado, ipak ga radis, a :) mani se karbova, odma' bi stedio na stimanju :p

ma gledao sam malo po netu lakse je ipak ustimati karb nego ganjati mape injektore pumpe i to ostalo sto ide uz to... a vidio sam fino ustimani karb je jako dobra stvar...
nadam se da ce i meni to uspjeti da slozim kako treba... al otom potom vidjecemo sve:123:
 
Član
Sto volim ove mk1 projekte ;)


Vidio sam na dosta foruma da stavljaju karburatore Zx9r ali ih je problem nastimat kako treba ;)
 
Član
druze samo naprijed ima da reze ko" fen.haha
sto se tice karba bice muke al i na kraju zadovoljstva.
bitno je da se pocelo sa radovima a sve ostalo se moze kad se hoce pa i ti karbusi ce proradit pa makar i naopako.
SAMO NAPRIJED sve sto treba tu je auto masina i jaka volja.
 
Član
moky crx je napisao(la):
druze samo naprijed ima da reze ko" fen.haha
sto se tice karba bice muke al i na kraju zadovoljstva.
bitno je da se pocelo sa radovima a sve ostalo se moze kad se hoce pa i ti karbusi ce proradit pa makar i naopako.
SAMO NAPRIJED sve sto treba tu je auto masina i jaka volja.

naravno druze nema sad odustajanja idemo do kraja;)
 
Član
na clubgti imas mali tekst o tome
http://www.clubgti.com/downloads/6a_conversion.pdf
zaboravih... puno srece
;)
 
Top