golf IV ili mazda 323f?

golf IV ili mazda 323f?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GTI TDI je napisao(la):
moj izbor u svakom slučaju golf, neki će reči zato što i vozim jednog, ali pokušat ću biti objektivan,
ovi antivw-ovci stalno spominju vezu bosanci-golf, ali nije to samo u bosni, svaki golf koji je izašao bio je auto godine u evropi i najprodavaniji auto u evropi, a ja mislim da su bosanci najmanje pridonijeli tom glasanju...
dakle večina ovih koji govore protiv golfa voze neke fiate i slične kante a to možda zato što nemaju para za bolje, odnosno za npr VW, ako govorimo o golfu, ne zove se ta klasa bezeee golf klasa, zato što se zna ko je tu najbolji, a ovi što pričaju o lošoj kvaliteti golfa naspram mazde, vjerovatno su čoravi
slažem se sa nekim što reče, ta mazda se može možda porediti sa golfom 3, ali stvarno

uzmi golfa :icon_smile:

i ja cak u canadi vozim golf4... fkt da mi je 5 speed nebi ga nikad prodo :icon_smile:;)
 
Član
za te novce ja bi uzeo Fiata Stila jtd (2/3)...ili alfu 147....i ko cojk se vozio :D

dakle nebi razmatra ta dva auta uopce...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Neka se jave od ovih što glasaju za mazdu, da su bar prošli kraj nje a kamoli vozili je... Jedno je realno stanje našeg tržišta što se tiče održavanja takvog auta, i daljnje prodaje a jedno neki sad kvalitet (mada opet ne vidim po čemu ja mazda toliko bolja od golfa)...

Ne posjedujem nit Mazdu nit Golfa 4... al' vozio oba jesam..
Morate ovde vidjeti da je Mazda u startu jeftinija od Golfa 2 hiljade maraka.
Sto se motora tice, benzinski su bolji Mazdini a dizeli (TDI) od Golfa, bar po meni. Mada ni DITD ne zaostaje mnogo,uz to su tisi od TDI..
Ako gledamo servisiranje, cijene originalnih dijelova su tu negdje.
Ako gledamo kradju Mazda je u velikoj prednosti sto se toga tice...
Udobnost, po meni je meksa Mazda, Golf je malo tvrdji i bolje se ponasa u krivinama, na duge relacije je udobnija Mazda.
Hrdjanje... je suvisno spominjat,bar ono sto sam ja vidio u dosta dobrom stanju su oba.
Nervira me kod Golfa tanka kozica kojom je oblozena unutrasnjost i koja se ljusti nakon nekog vremena.

moj licni subjektivni izbor je Mazda, za ulozeno dobiveno se dobije najvishe i dosta su rijetki na cestama...ne kazem da Golf ne valja,daleko od toga;)
 

DLS

Početnik
znate sta ljudi . ja nebi ni jednog .. mazda jest dobra kao i golf , al posto smo navikli da je svaki drugi auto golf ,nevidimo koliko je on zaista kvalitetniji i ljepsi od mazde ,kako izvana ,tako i iznutra .. mazda iznutra vuce mi nekako na fiata ,dok golf vuce na audia . u prvim postu sam napisao da glasam za mazdu ,ali sam se predomislio zato sto sam juce sjeo i u jednog i u drugog , iako je golf skuplji, bolji je i sto vec rece neko drzace cijenu bolje neko mazda . da se radi o mazdi 626 e onda je to vec druga prica
 

187

Član
GTI TDI je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Veoma smijesno, nemaju para za VW waaaaaaaaahahahahahaha u dvoristu dva BMW-a parkirana, a nemam para za VW hahahaahahhahahahaahaaa:lol::lol::lol::lol::lol:
Realno gledaju za pare koliko kosta golf 4 se moze dosta mladje auto i bolje kupiti , a mozda cak i za te pare isto godiste a BMW 320D :) ili cak benzinca sa ugradenim i atestiranim plinom...
Pa po vasem isade da je VW TDI bolji od mercedesovog i bmw-ovog, smijesno. BMW-ov dizel je jedan od najboljih dizel motora gledajuci u najmanju potrosnju i kvalitet motora...
Glupost je pisati vis ista...

ma ja dva bmw-a u dvorištu al eto ipak vozim eskorta, ono nekako bolji ;)
ma i ja inače imam dva porsche-a ali vozim golfa jbg :icon_smile:


:lol::lol::lol::lol::lol:...... najjaci ;)
 
Član
Ovako jučer sam dogovorio mazdu 323 2.0 ditd, o detaljima nakon što je parkiram u avliju tokom sedmice. Samo ću reći da ova mazda u vožnji podsjeća na golfa, puno je tvrđa od mog sadašnjeg auta (nissan almera) a vala enterijer je tu negdje, nisam oduševljen ni jednim ni drugim. A što se tiče korozije, još uvijek nema nigdje ni packe, e šta će biti tokom vremena ne znam
 
Član
znat ces prilikom nekog udesa nedaj boze ili nekog veceg kvara kad ti kozu oderu u mazda servisu dok za fucking golfa na svakom autootpadu imas sve od A do Ž eto vam jos jedno objasnjenje a po meni i najbitnije zasto je taj fucking golf opet best buy u odnosu na te japanezere kinezere sta ja znam. jednostavno dijelovi nedostupni i to je to
 
Član
Vozam eskorta jer sam ga dobio za poklon za 18 rodjendan a poklon se cuva :cool: a BMW-ovi su kod mene od 1998 godine, a oni su od brata i oca, a sad da se nema para za VW buhahahahahahahahahaa :icon_smile: da je taj VW toliko dobar druga se auta nebi proizvodila niti kupovala, VW hrdaj kao i sva ostala auta i kvari se kao i sva ostala auta, a cijene su im haman svima tu negdje cak je Peugeot jeftiniji u nekim dijelovima tako da molim vas postedite me tih svojih sepeta i krseva jer sad ispade da je bolji i od Merca i od BMW-a (auta vise klase) buhahahahahaa postedite me daljnjih komentara...
 
Član
ajd nek je sa srecom, predstavi nam vozilicu...meni se taj auto svidja mnogo jer mi prijatelj imao takvu tak da znam kakav je auto, dobro i povuce, udobnost mi je dosta dobra.... i da jako dobar i pouzdan auto :)...a rijetkost kod nas mu garantuje 'poglede na cestama' :)

a ima sada i servisa za njih tako da ni bosna nije 'divlji zapad' kao sto je nekad bilo ;)
 
Član
Ma imaš dijelova u svakoj bolje opremljenoj prodavnici, a auto k'o auto, može ga svaki dobar majstor servisirati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top