golf IV ili mazda 323f?

golf IV ili mazda 323f?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ovo je najlakši izbor ikada. Golf je bolje auto po svemu. Neki spominju udobnost kao prednost mazde. Wtf:icon_rolleyes:

Odavno traje pljuvanje vw-a i golfa na forumu, odjednom su svi ljubitelji japanaca i drugih auta. Iako većina i ne zna ništa o navedenoj mazdi. Budimo realni.

Jedina prednost mazde je što se manje krade.

Kontras:D Golf je stvarno bolji po svemu, pogotovo po ceni!! U obzir treba pre svega uzeti tu razliku u ceni, ja mislim da za te pare mazda pruza vise, jedino sto se slazem sa tobom je da je tdi motor jedan od najboljih, a za ovaj mazdin nisam siguran, da su benzinci znao bih da je mazdin 6 puta bolji;)
 
Član
Prvo da naglasim da nisam neki ljubitelj VW-a i sa japancima i korejcima imam dobra iskustva, samo budala može reći da Golf ne valja. U odnosu na tu Mazdu je ipak ljestvicu više ,što se tiče vanjskog dizajna ,nijedan nije nešto posebno , što bi naš narod reko ,nit smrde ,nit miriše i udobnost im je tu negdje ,al unutra je ipak klasa više ,od dizajna ,preko kvalitete matrijala. I Mazda je unutra kvalitetna ,samo što je puna krute plastike. Velika mana Mazde je limarija, pa ih možeš naći sa 7,8 godina već počinju trunut, što ruku na srce i kod najvećeg krša Golfa nećeš vidjet.
E sad prednost Mazde na našem tržištu u odnosu na Golfa , što će uglavnom biti održavanije od Golfa ,jer kod nas narod uzima VW-a da ne ulaže u njega , tako da su 70% četvorki izvozane i neodržavane doranjge,čast izuzecima. I velika je prednost što se ne krade,što zna biti odlučujuće ako živiš u većem gradu i u stanu bez garaže.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Prvo da naglasim da nisam neki ljubitelj VW-a i sa japancima i korejcima imam dobra iskustva, samo budala može reći da Golf ne valja. U odnosu na tu Mazdu je ipak ljestvicu više ,što se tiče vanjskog dizajna ,nijedan nije nešto posebno , što bi naš narod reko ,nit smrde ,nit miriše i udobnost im je tu negdje ,al unutra je ipak klasa više ,od dizajna ,preko kvalitete matrijala. I Mazda je unutra kvalitetna ,samo što je puna krute plastike. Velika mana Mazde je limarija, pa ih možeš naći sa 7,8 godina već počinju trunut, što ruku na srce i kod najvećeg krša Golfa nećeš vidjet.
E sad prednost Mazde na našem tržištu u odnosu na Golfa , što će uglavnom biti održavanije od Golfa ,jer kod nas narod uzima VW-a da ne ulaže u njega , tako da su 70% četvorki izvozane i neodržavane doranjge,čast izuzecima. I velika je prednost što se ne krade,što zna biti odlučujuće ako živiš u većem gradu i u stanu bez garaže.

Ovaj post ima logike,pogotovo ovo da se golfovi ne odrzavaju puno i da prelaze pune.... sve osim to da mazde pocinju truliti posle 7-8 god, to je smesno:lol: Japanci su generalno imali slabiju limariju na modelima iz 80-tih i 90-tih, ali da trule posle 7-8 godina prosto nije tacno. Tek je mazda stara 15-ak godina ako je prosecno odrzana je za rad limarije, a moze i preko 20 da nagura. A sto se tice vw-a, golf III ima ocajnu limariju, cetvorka se za sada drzi;) P.S. Niko ne pominje da je mazda 2000km jeftinija, u pravo zbog toga ja glasam za nju , jer je mala razlika u autima, a ne bas mala u ceni.
 
Član
moj izbor u svakom slučaju golf, neki će reči zato što i vozim jednog, ali pokušat ću biti objektivan,
ovi antivw-ovci stalno spominju vezu bosanci-golf, ali nije to samo u bosni, svaki golf koji je izašao bio je auto godine u evropi i najprodavaniji auto u evropi, a ja mislim da su bosanci najmanje pridonijeli tom glasanju...
dakle večina ovih koji govore protiv golfa voze neke fiate i slične kante a to možda zato što nemaju para za bolje, odnosno za npr VW, ako govorimo o golfu, ne zove se ta klasa bezeee golf klasa, zato što se zna ko je tu najbolji, a ovi što pričaju o lošoj kvaliteti golfa naspram mazde, vjerovatno su čoravi
slažem se sa nekim što reče, ta mazda se može možda porediti sa golfom 3, ali stvarno
 
Član
Golf, gdje ćeš Mazdu dizela, samo to su prvi Golfovi, a cijene originalnih dijelova su iste kao za Mazdu.
Golf je svaki smeće osim GTI i onih TDI od 130ks, realno.
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
moj izbor u svakom slučaju golf, neki će reči zato što i vozim jednog, ali pokušat ću biti objektivan,
ovi antivw-ovci stalno spominju vezu bosanci-golf, ali nije to samo u bosni, svaki golf koji je izašao bio je auto godine u evropi i najprodavaniji auto u evropi, a ja mislim da su bosanci najmanje pridonijeli tom glasanju...
dakle večina ovih koji govore protiv golfa voze neke fiate i slične kante a to možda zato što nemaju para za bolje, odnosno za npr VW, ako govorimo o golfu, ne zove se ta klasa bezeee golf klasa, zato što se zna ko je tu najbolji, a ovi što pričaju o lošoj kvaliteti golfa naspram mazde, vjerovatno su čoravi
slažem se sa nekim što reče, ta mazda se može možda porediti sa golfom 3, ali stvarno

svaka cast na odgovoru;)
 
Član
Veoma smijesno, nemaju para za VW waaaaaaaaahahahahahaha u dvoristu dva BMW-a parkirana, a nemam para za VW hahahaahahhahahahaahaaa:lol::lol::lol::lol::lol:
Realno gledaju za pare koliko kosta golf 4 se moze dosta mladje auto i bolje kupiti , a mozda cak i za te pare isto godiste a BMW 320D :) ili cak benzinca sa ugradenim i atestiranim plinom...
Pa po vasem isade da je VW TDI bolji od mercedesovog i bmw-ovog, smijesno. BMW-ov dizel je jedan od najboljih dizel motora gledajuci u najmanju potrosnju i kvalitet motora...
Glupost je pisati vis ista...
 
@fahro
Što se tiče Golfa, ovdje ima ljudi koji ti mogu dati pouzdane savjete o održavanju, potrošnji, eventualnim kvarovima, servisu itd. zato jer ih dosta ima takav...
Problem je u vezi Mazde 323 što je jako rijedak automobil u BiH u odnosu na Golf 4, pa su oko nje samo subjektivna mišljenja.
Moj savjet konkretno za ta dva: ako možeš detaljno pregledaj i isprobaj oba. Ne mora značiti da je Golf bolji, to su auti stari 10 godina i sve ovisi u kakvom su stanju.

Općenito, osobno, ja bi odabrao Golf 4 jer su mi draža njemačka vozila, samo zbog toga.
 
Član
Da živiš u Japanu preporučio bih ti mazdu...svi ovi koji glasaju za mazdu bi kupili golfa...Ova mazda da je nešto ljepša od golfa i nije, da bi bio poseban jer je nema to je tačno, o kvalitetu ne mogu govoriti jer je nisam vozio. Ako kupiš mazdu za par godina kada je budeš prodavao otresćeš pošteno a za golfa zna se da kod nas drži cijenu (ne opravdavam to ali takvo je činjenično stanje) Koliko god puzdana bila a to tvrde ljudi koji nisu prišli blizu tom autu tako i ta info baš nije pouzdana vjeruj kad se nešto pokvari da će poravka masno koštati ;)
 

187

Član
ma poslusaj ti strucnjake sto su vozali sva moguca auta svijeta i vidjeli da je vw smece najvece... jedini on nevalja... kupi ti mazdu
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Veoma smijesno, nemaju para za VW waaaaaaaaahahahahahaha u dvoristu dva BMW-a parkirana, a nemam para za VW hahahaahahhahahahaahaaa:lol::lol::lol::lol::lol:
Realno gledaju za pare koliko kosta golf 4 se moze dosta mladje auto i bolje kupiti , a mozda cak i za te pare isto godiste a BMW 320D :) ili cak benzinca sa ugradenim i atestiranim plinom...
Pa po vasem isade da je VW TDI bolji od mercedesovog i bmw-ovog, smijesno. BMW-ov dizel je jedan od najboljih dizel motora gledajuci u najmanju potrosnju i kvalitet motora...
Glupost je pisati vis ista...

ma ja dva bmw-a u dvorištu al eto ipak vozim eskorta, ono nekako bolji ;)
ma i ja inače imam dva porsche-a ali vozim golfa jbg :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
ljubitelj sam japanca,al golf mi je izgledom opet ljepsi,rođak vec par godina voza ovu mazdu,prezadovoljan je,koliko vidim glasovi su pola pola,ti odaberi sto ti se vise sviđa,al mislim da ima mnogo boljeg izbora od ta 2 auta,golfa sebi ne bih vise kupio,osim kakvog šestaka,ovako inace kruto auto,za te novce mozes kupiti dobrog fiat stila jtd koji daje i mnogo veci paket opreme,vecu udobnost,a i dizajn prelijep,mislim na 2/3 vrata
 
Član
Neka se jave od ovih što glasaju za mazdu, da su bar prošli kraj nje a kamoli vozili je... Jedno je realno stanje našeg tržišta što se tiče održavanja takvog auta, i daljnje prodaje a jedno neki sad kvalitet (mada opet ne vidim po čemu ja mazda toliko bolja od golfa)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top