golf IV ili mazda 323f?

golf IV ili mazda 323f?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edoze je napisao(la):
nije valjda da u bosni znaju popravit i nesto to nije svaPsko :D

sta ces znati popravljati, ako jednostavno mozes reci 'ma nevalja to auto to su ti krsevi, to se ne moze napraviti...gdje ces to uzimati :D'
 
Član
ovo o vwu je fkt prevrsilo sve granice,ja vozim ssangyonga i manje-vise svako ga zna popravit
motor-motor,nije to neko mudro slovo,ako mehanicar zna da je legla turbina po simptomima,il bio jugo il bio mercedes,skuzit ce kako se promijeni
 
Član
edoze je napisao(la):
ovo o vwu je fkt prevrsilo sve granice,ja vozim ssangyonga i manje-vise svako ga zna popravit
motor-motor,nije to neko mudro slovo,ako mehanicar zna da je legla turbina po simptomima,il bio jugo il bio mercedes,skuzit ce kako se promijeni

Kod nas je problem, sto ti svaki majstor kaze ma nikakav problem znam ja to... a sfuseri ti ko ni sebi ni svom...
Primjer iz licnog iskustva...:cool:
 
Član
u svakom slucaju golf bolje zvuci i sutra da ga prodajes prije ce otici nego mazda Licno bih se opredjelio za onog u boljem stanju (nemoguce da su isti) nakon sto bih poslozio prioritete koji ce zadovoljiti moje kriterije
 
Član
ja sam mislio uzeti taku mazdu ali sam odusto jer su dijelovi za japance dosta skuplji jeftinije je održavati vw,
iz mog ličnog iskustva sa japancima auta im se ne kvare ali zato te oderu na stinicama na potrošnim djelovima...
ja sam odusto od japana ne isplati se to voziti u bosni....
 
Član
ili ja nisam skuzio ili?
covjek je vec uzeo MAZDU...cemu vise ovi postovi koje da uzme kad se vec odlucio ....

p.s.outlaw to je potpuno pogresno i neekonomicno gledanje na stvari :p
 
Član
Mislim da će vrlo brzo skontati šta je kupio, čim se javi prvi "neuobičajen" kvar.
Pošto imam iskustva i sa gofom 1.6 i sa mazdom 2.0 ditd 2001. god., ovdje je neupitno zašto je golf skuplji.
Kod golfa unutrašnjost urađena od puno kvalititenijih materijala, odnosno presvučena tankom gumom prilično ugodnom na dodir, pa zato ima i šta da se oguli ako se ne vodi računa. Mazda, jako tvrda plastika. Što se udobnosti tiče tu su negdje, mazda ima sjedišta sa vrlo, vrlo lošim bočnim držanjem. Što se limarije tiče mazda je ordržavana i čuvana (prešla svega 105.000 - stvarnih), hrđa na oba zadnja blatobrana i naravno farbanje. Nakon farbanja opet se pojavljuje, iz razloga što je korozija ušla između unutrašnjeg i vanjskog blatobrana, pomoći nema dok se ne promjeni blatobran. Golf, udaren i to momački, nešto peglano, nešto mjenjano, nakon četiri godine ni traga koroziji. Napominjem da mazda nije udarana. Što se motora tiče, neki navode da je mazdin tiši. Ja se ne bih složio tu je to negdje, na kraju krajeva otprilike ista tehnologija. Oni koji tvrde da je mazda tiša vjerovatno misle da je motor common rail, što nije tačno. Ovje se koristi visokotlačna pumpa Denso EDC V5, common rail prvi put ugrađen u mazdu 6 2003. godine. Što se održavanja tiče, golf se održava na trafici, a mazda u apoteci. Na mazdi riknula zadnja kliješta, nema ih ni za lijeka nigdje, jedino F-Autocentar. Cijena bez ugradnje KM 750,00. Užas.

Ako si je i pazario želim ti puno sreće i da ti se ništa od navedenog ne desi.
 
Član
a koja budala kupuje nova :) kad autootpadi krcati golfovima za dijelova


btw. momak kupio avto ode na lock ovo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top