Golf III nema grijanja, gubi vodu

Golf III nema grijanja, gubi vodu

Član
Pozz, imam problem. Golf III 1.6 benzin 55 kw. Najednom mi izgubio grijanje... Motor postigne radnu temperaturu od 90 stepeni i ne miče. Ali puše mi hladno, na početku stisnem gas malo jači i krene vreo zrak. Međutim nakon par dana ni to ne funkcioniše, uvijek puše hladno, i gubi mi vodu... Ne mogu da skontam gdje je gubi...

Kad dođe na radnu temperaturu, stanem, dignem haubu i lagano odvrćem čep od vode, voda ide pod pritiskom, i polako odvrćem/zavrćem dok ne popusti pritisak, i kad ispusti sav pritisak, čuje se čudan zvuk, kao da nešto "kuhlja" u crijevima, i počne voda da ide kroz povratno crijevo, UPALI SE VENTILATOR.


Da li neko ima ideju koji mu je vrag?!

Sumnjam na par stvari... Da li ima neko stručan da kaže koju riječ o ovome?
 
provjeri ti jel ti pod suh u kabini da ne pusta mali hladjak i uhvati za oba crijeva sto idu s racve u kabinu kad postigne radnu temperaturu da vidis jel cirkulise voda kroz mali hladjak ;)
 
garant mali hladnjak, ako je onaj glavni ispravan,,
kreni od njega, pa od crijeva,, posude ako ne dihtuje moze isparavati,,,
provjeri,, moguce je i na racvi na motoru da pusta,,, najbolje do
mehanicara oni to brzo otkriju i srede
 
Član
Racva vode na glavi motora, je plasticna od toplote se iskrivi i pusta vodu, a na vrucem motoru se nista ne vidi jer vruca voda i vruc motor ,pa sve ispari, ali ne u velikim kolicinma da bi to primjetio za rijeme voznje.
 
Crijeva moraju biti mekana, a to u tebe najvjerovatnije otisao dihtung glave pa nabija kompresiju u crijeva pa su zato tvrda, voda ne moze da dođe do malog hladnjaka i zbog toga grijanja nemas.
 
Član
tomislav_amg je napisao(la):
Crijeva moraju biti mekana, a to u tebe najvjerovatnije otisao dihtung glave pa nabija kompresiju u crijeva pa su zato tvrda, voda ne moze da dođe do malog hladnjaka i zbog toga grijanja nemas.

Vjerovatno...
 
jel imas tragova ulja u boci od vode?koliko je preslo auto?tvrda crijeva nisu uvijek posljedica krive glave,mogu biti i zbog niza drugih problema!
 
Top