Golf III nema grijanja, gubi vodu

Golf III nema grijanja, gubi vodu

Član
skini kuciste grijanja i vidi jesu li klapne poderane ,ako su citave,mijenjaj kiler,popucale su pregrade na njemu i voda ne ide u donji dio kilera vec se odmah vraca u drugu cijev i izlazi van.;)
 
Imam jedan problem sa cep od ekspanzione posude(ne znam da li mi funkcionise kada nabije pritisak,a creva su tvrda ).Da li se unutrasnji deo cepa smije okretati kao sto je prikazano na slici: http://imageshack.us/photo/my-images/209/cepodboce.jpg/
 
Član
I kod mene se kreće :)

što se teme tiče, mislim da je najprije nešto vezano za mali hladnjak, znači simptomi nema grijanja i ne vidi da igdje gubi vodu okom mi vuče na killer.
Dovoljno je da je malo propišao i gubićeš vodu a čim je propišao znači da je ili začepljen ili nešto slično...
Pođi ti od toga, nemoj još dirati glavu/dihtung ili vodenu pumpu :)
 
Član
Evo od mene jedan post na tu temu posto sam imao isti problem ovih dana i hvala Bogu uspijesno sam ga rijesio.
Vozim vec deset godina VW Golf III 1.9 diesel i proslog ljeta mi se javljao problem na ventilaciji jer je poceo da izbacuje neku sitnu spuzvicu crne boje. Tada sam procitao na internetu da se to vremenom desava kod VW-a jer dotraju filcovi na klapnama kod sistema za ventilaciju.
Sada kada je dosla zima primijetio sam da gubi tecnost i da nemam dobro grijanje, te da magli vjetrobran vec 5 minuta nakon sto upalim auto.
Posumnjao sam da je kiler grijanja procurio te da vlaga koju ispusti ujedno i ispari sa njega pa vjetrobran magli.

Rijesio sam doci do kilera grijanja a to nije nikako jednostavan posao jer se mora izvaditi cijeli cockpit van
Evo kako je to izgledalo :
image.jpg

Da bi izvadili tu kontrolnu tablu morate prije toga obavezno skinuti brisace i prednji slivnik jer ona osim sto je utegnuta sa strane vozaca, imaju jos i dva srafa koja se nalaze s prednje strane odmah ispod slivnika.
Kada se to skine, onda se oslobadja sistem ventilacije/grijenja i vadi vani. I on takodje ima tri srafa sa prednje strane, i mogu slobodno reci da su tesko dostupni :meh:
Evo kako to sada izgleda. Skoro da je ostala samo elektroinstalacija. :D
image.jpg


Sistem za ventilaciju :
image.jpg


Tada sam izvadio kiler iz sistema za ventilaciju i postavio ga samog bez icega nazad u auto, upalio auto i pratio ponasanje kilera.
Kiler se grijao ali je i pustao tecnost koja je isparavala.
Kiler koji je procurio:
100_1442.jpg

Nov kiler me kostao 25 KM a klapne sam oblijepio eko kozom uz pomoc sintelan ljepila, ali sam ih opet oblijepio i sa papirnom trakom za svaki slucaj:), no prije toga se moraju dobro ocistiti i skinuti sa njih ostatke starog dotrajalog filca.

image.jpg


image.jpg

Nakon toga je pocela montaza i nakon sto sam namontirao sistem ventilacje/grijanja isprobao sam i sve savrseno radi.:D nakon cega je krenula kompletna montaza
image.jpg


Sve u svemu ima puno posla i nadam se da sam bio od pomoci onima koji imaju ovakav problem :angelic:
 
Član
Svaka cast, ali se ne treba skidat kompletna tabla da bi se izvadila kutija grijanja, moze i bez toga.
 
Top