Golf II 1.6b

Golf II 1.6b

Član
M A R E X je napisao(la):
Enterijer mi se svidja sto je bas ocuvan, samo da je ubaciti dve neke druge kadice bio bi bas klasika ;)

Ps. Definitivno ti fali GTI ralica naprjed :D

Hvala drug,eto cuvam koliko je moguce,pazim,cistim,ali kad bude para namjeravan osvejziti enterijer,ugl imam u planu uraditi nesto u retro stilu .

A trazim Gti ralicu vec neko vrijeme,ali stvarno slabo mi ide, a kad nadjem ili je preskupo ili kad nadjem na otpadu vecinom su dobro unistene po obicaju.


fazla_dvica je napisao(la):
Ono sto je najvaznije je limarija i to sto je dobro ocuvana a i unutrasnjost a sad jos motor i ima da bude odlican:cool::cool:

Hvala drug,ma limarija bi bila i bolja da prijasnji vlasnik nije mislio da treba neke ogrebotine popravljati sprejom,ali sta ces stariji covjek njemu je izgledalo odlicno,a motor ce vjerovatno biti 2.0 16v ili 1.8 16v ugl jedan od ta dva navedena ide u auto :cool:
 
Član
dobar golfac;) imam ja lika sve zivo ima za njega od spojlera karambolki sta pozelis:icon_smile: ako budes radio sta javi da ti dam broj:123:
 
Član
Samo da se javim da tema ne padne u zaborav :lol:
Ugl sve dobro golf me slusa ide bez problema i bez kvarova,moram kucnuti u drvo da ga ne ureknem :lol:
Poceo sam skupljati pare za novi motor koji ce vjerovatno biti 1.9 tdi 66 Kw ili druga solucija je 1.9 td 55 Kw,ugl izbor je pao samo na disel motor.
Danas postavljena rucica mjenjaca od golfa mk4,posto je moja rucica mjenjaca pustila dusu hehe,uz male prepravke sjela je fenomenalno,sipka je skracena 5 cm i stari mi je malo pomogao oko koze mjenjaca posto je u cetvorke koza malo kraca tako da smo ja i stari dosili malo koze i ispalo je barem meni extra ;)
Toliko za sada,planovi za ovu sezonu je motor i enterijer,a naredne abd farbanje ;) sve pohvale i komentari su dobro dosli ;)




DSC_0305.jpg
 
Član
Super ti je golf,
i ja sam ubacio juce ovu istu rucicu, samo ja sam i postolje od Golfa IV ubacio :D iskruzio ono staro postolje i uklopio od cetvroke u staro od dvojke.

Pa imam jedno pitanje, kako si ti uradio. Ja sam skratio staru sipku 3 cm, i ostavio je onako okruglu, a na cetvorci ima malo ko udubljeno s lijeve strane sipke.
Treba li i na dvojci malo brusilicom napravit udubljenje :D hehe
ili mozda kinez nije ni napravio u rucici zlijeb za udubljenje..

Zlijepio sam postolje dvokomponentnim lijepilom, pa mi se sad ne skida ponovo ako ne treba :D hvala
 
Član
Shutro je napisao(la):
Super ti je golf,
i ja sam ubacio juce ovu istu rucicu, samo ja sam i postolje od Golfa IV ubacio :D iskruzio ono staro postolje i uklopio od cetvroke u staro od dvojke.

Pa imam jedno pitanje, kako si ti uradio. Ja sam skratio staru sipku 3 cm, i ostavio je onako okruglu, a na cetvorci ima malo ko udubljeno s lijeve strane sipke.
Treba li i na dvojci malo brusilicom napravit udubljenje :D hehe
ili mozda kinez nije ni napravio u rucici zlijeb za udubljenje..

Zlijepio sam postolje dvokomponentnim lijepilom, pa mi se sad ne skida ponovo ako ne treba :D hvala


Drug iskoristio sam staro postolje,ono od cetvorke je previse kicasto za moj ukus,a ovako sam uradio,sipku sam skratio 5cm,a iskoristio sam staru kozu i nasio jos malo neke koze,to je za sada,dok ne uradim komplet unutrasnjost i to je to,nisam pravio nikakvo udubljenje legla je odlicno,nadam se da sam ti pomogao barem malo

Benny_BMW je napisao(la):
Dobar Golf hoce li biti sta novo na njemu uskoro? ;)

Hvala drug,ma bice drug promjena i to jako brzo,naredne sedmice abd pocinjem pripremati golfa za potpunu restauraciju,raspavljam ga komplet :cool: pa cemo vidjeti sta dalje bude,ugl u planu su duboke karabolke,tabla od trojke ili cu ostaviti ovu nisam jos odlucio,sjedista cetvorke,kompletnu unutrasnjost planiram uraditi u retro stilu,a boju se dvoumim da li da zadrzim orginalnu uz dodatak perle ili da mjenjam u metalik ljubicastu perlu ili crnu metalik perlu.
To su ugl planovi za ovu god. :cool:
 
Član
Da se konacno i ja javim,nakon nekog vremena prodaje golfa i mali milion neozbiljnih musterija i pitanja sto na piku sto uzivo,odlucio sam da prekinem prodaju golfa i nastavim projekt sto je oduvjek bio plan ;)
Danas su poceli radovi i ide super,zadovoljan sam sto se tice limarije nigdje nije thruho osim na jednom mjestu,a to je ispod akumulatora malo nesto vjerovatno od kiseline sto je godina tekla na lim i to je sto se tice hrdje to na prednjem dijelu auta,za dalje ima samo neke povrsinske hrdje i to je to.U planu je abd pripremiti auto za farbanje i nanjeti kompletnu zastitu.U planu su duboke karambolke,plastike u motornom prostoru osvjeziti,lajse u boju auta,sjedista iz cetvorke ili trojke posto su moja dobra samo za kontejnera :lol: i naravno nekad neka muzika i gewinde,ali za to ima vremena prvo ovo osnovno da uradim.
Premisljam se izmedju 2 boje metalic crne perla La9v je kod boje i metalic ljubicaste pelrla LC3U,ugl jedna od te dvije boje su u planu,a volio bi cuti i vasa misljenja i predloge.
Evo malo slika od danas,kako projekt bude napredovao tako cu i ubacivati slike.












 
Član
Amer13 je napisao(la):
Da se konacno i ja javim,nakon nekog vremena prodaje golfa i mali milion neozbiljnih musterija i pitanja sto na piku sto uzivo,odlucio sam da prekinem prodaju golfa i nastavim projekt sto je oduvjek bio plan ;)
Danas su poceli radovi i ide super,zadovoljan sam sto se tice limarije nigdje nije thruho osim na jednom mjestu,a to je ispod akumulatora malo nesto vjerovatno od kiseline sto je godina tekla na lim i to je sto se tice hrdje to na prednjem dijelu auta,za dalje ima samo neke povrsinske hrdje i to je to.U planu je abd pripremiti auto za farbanje i nanjeti kompletnu zastitu.U planu su duboke karambolke,plastike u motornom prostoru osvjeziti,lajse u boju auta,sjedista iz cetvorke ili trojke posto su moja dobra samo za kontejnera :lol: i naravno nekad neka muzika i gewinde,ali za to ima vremena prvo ovo osnovno da uradim.
Premisljam se izmedju 2 boje metalic crne perla La9v je kod boje i metalic ljubicaste pelrla LC3U,ugl jedna od te dvije boje su u planu,a volio bi cuti i vasa misljenja i predloge.
Evo malo slika od danas,kako projekt bude napredovao tako cu i ubacivati slike.

Daj Boze da bude ista od toga ;) ovo ti je vec 10-i put kako si stavio da prodajes golfa, kako ga ne prodajes i sve tako
 
Član
E sad konacno ima nesto,jbg tesko je kad covjek ima nekih provatnih problema,pa sve se treba staviti u drugi plan,a sad sam sve hvala bogu rijesio i odlucio da konacno sredim golfa onako kako zasluzuje.
Pozz
 
Član
Amer13 je napisao(la):
E sad konacno ima nesto,jbg tesko je kad covjek ima nekih provatnih problema,pa sve se treba staviti u drugi plan,a sad sam sve hvala bogu rijesio i odlucio da konacno sredim golfa onako kako zasluzuje.
Pozz

ABd da sve uradis sto si planirao ;)
 
Član
Hvala drug ;),zadnja godina mi je bila najgora u zivotu,puno problema na sve strane,to je jedini razlog za sto sam toliko puta prodavao auto jer nisam imao volje da uradim bilo sta,hvala jos jednom i nadam se da ce za koji mjesec biti onako kako sam zamislio.
Pozz
 
Top