Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Član
ma ja, u dvice 1.6 obični dizel to su motori ....

ps šuti i ne provaljuj se

Ovisi kako gledas. Ako si mehanicar, od CR nema boljeg motora. Pogotovo u ovim EURO 6.

Ako gledas sa ekonomske strane. CR teh. je neisplativa za vozaca jer sva razlika u potrosnji i cijeni goriva odlazi na izmjenu pumpi po 1000 maraka i zamjenu brizgaljki(1.6 TDI 4 CR brizgaljke cca 5000KM).

Druga je stvar sto se ovdje voze poluispravni auti i smatra se da je to ok.
 
Super Moderator
A PD se ne kvari i dijelovi su jeftini? Svako svog konja hvali. Znam JTD-jeva sa 500+ k km a pumpa im nije mijenjana tako da nije to bas tako.. Navodim ko primjer, znam i bmw-ova dosta sa puno km a pumpa nije mijenjana
 
Član
nema veze euro norma sa PD ili CR, mercedes 2000 godina je common-rail a opet euro 3, BMW 2000 god common rail a euro 3
 
Član
Isti motor isti problem. Zanima me sta taj Ilija tamo u Sabcu ima toliko da kod nas u BiH niko nema?? Zar je moguce da cak tamo moram ici jbg nije mali put. Hvala
 
Član
Eto danas sam konačno napravio auto.Pošto u blizini niko nije mogo tačno dijagnosticirat problem,odvezem kod Ilije u Šabac.Već sam bio spremio da platim punu reparaciju pumpe ljudi pregledaše,zamjeniše regulator pritiska na pumpi i to je to.Sve radi super.Inače te pumpe ne stradaju prije 200 000 km.Dijagnostika,ruke,regulator sve zajedno me koštalo 150 € što je odlično s obzirom da je reparacija oko 500-600 €. :D
Jesi li mu morao ostaviti auto tj koliko je to sve trajalo???
 
Top