Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Član
Imam golfa 6 2.0 TDI Comon Rail."Usrećio"sam se jer od kad sam ga kupio u vožnji mi počne da blinka lampica grijača i auto izgubi snagu (pređe na safe mode i isključi turbinu).Kad ugasim auto i ponovo upalim greška se poništi i vozim normalno.Nekad predjem par kilometara i ponovo se desi isto a nekada predjem i po 150-200 km a auto radi normalno.
Vozio sam auto na dijagnostiku i rekoše mi pumpa visokog pritiska koja košta 1200 km bez ugradnje.Nije mi logično da s autom mogu ići 180-190 km/h ako je pumpa otišla.Golf pali ko mina i ne trza.Drugi majstor mi je reko da je senzor pritiska goriva,a treći da je DPF filter.Ne znam više ni šta da radim ni šta da mjenjam hhehe.
Eto ako je neko imao sličnog iskustva unaprijed se radujem odgovoru. :D
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
koliko ima km golf? sumnjam da je pumpa na tom autu otisla o_O mlado je to previse za te kvarove
 
Član
Ja mislim ono sto dijagnostika kaze da je to to :) a to napamet bubanje ne pije vode :) samo skopcas i sta ona "HABER KUTIJA" :D napise, tj. koje greske ispise na racunaru, to je to, nema sta pametovati :p
 
Član
130 000 prešo.Na dijagnostici izbacuje greška na senzoru pumpe visokog pritiska,grešku na senzoru pritiska goriva i grešku na usisnoj klapni.Opet i majstori govore da bi makar trzalo auto il cudno se ponašo da je pumpa visokog pritiska.
 
Član
To radi kad pumpa dodje vis pred kraj, kad treba da crkne pa izgubi skroz pritisak ili duplo, tebi ako gubi samo malo pritisak a kod njih ako malo opadne pritisak odmah prijavi gresku :p moraju prvo pregledati senzore te da nije neki od njih otisao jer i oni ako su otisli prikazace ECU-u da je pritisak oslabio (a ustvari nije) i u ECU-u ce se upisati ta greska i ECU-u ce otvoriti bajpas na turbini, tj. safe mode... a jedan ako senzor ode recimo kod nekih auta, jedan je vezan sa drugim i jedan kad ode odmah izbaciva za drugi ili za vise njih, kao sto je kod reno-ovih dizela kad ode protokomjer on odmah izbaci i gresku na senzoru za pritisak u usisnoj grani, i kad se zamijeni samo protokomjer ova druga greska na senzoru za pritisak se ponisti...
Odi ti nekom boljem majstoru koji se malo vise razumije u CR motore :)
 
Član
Moguće da je počela da šteka pumpa visokog pritiska.Naručio sam senzor visokog pritiska pa ćemo vidit pošto sumnjam na njega.On je oko 50 km.Elem ako nije on znaci valja pumpu skinut i odnjet da je pregledaju i eventualno repariraju jer je nova preskupa.Što bi rekli kud baš najskuplji dio da strada hhahah :D
 
Član
Druze nisi ti isao majstorima nego nekim pekarima. Nisu bitne samo greske kao sto kolega rece iznad, ima puno stvari na dijagnostici gdje se mogu pratiti svaki parametri kako se koji ponasa, bilo u voznji bilo u mirovanju... Promijeni ti majstora...nije dijagnostika napravljena samo da se izbrise greska ili da ko blento samo procitas sta je diag izbacio. Promijeni majstora.
 
Član
Ma primjetio sam,ocitaju grešku i kaze eto to je mjenjaj.Ma reko cekaj nisam siso veslo da tek tako bacam hiljade.Pokupili smo haman od njemaca fazon da se više ništa ne može napravit već uzmi i zamjeni čitav dio a "strašan" nam je standard da se možemo tako ponašat :D.
 
Član
U ovlastenom tek tako rade :D bilo sta da ode i moze se popraviti, oni striktno odgovaraju sa NE i stavljaj njih originalni dio koji kosta koliko necije auto :D
 
Član
mislio sam samo na dijagnostiku (pregled) auta, cca 50KM ne mora raditi kod njih nista a pregledat i tacan problem ce reci 99% ako ne vjeruje privatnim majstorima.
 
Član
Prijatelju moj savjet ti je da pogledaš vakum ventil turbine, to zna otići na CR motorima, ostalo je prilično pouzdano, nekako mi po tim simptomima zadnje pada na pamet pumpa visokog pritiska, ali opet ne bih puno pametovao, nisam siguran. Uglavnom od dijagnostike dok auto stoji nećeš puno toga dobiti, kada je ovakav problem u pitanju auto se mora dijagnosticirati u vožnji, dobri majstori znaju kako i šta koji parametar znači.
 
Član
E vidiš to sam več čito negdje da postoji mogućnost da je taj vakum ventil.Provjerit ću pa ćemo vidjet ;)
 
Član
Evo šta dijagnostika kaže:

4 Faults Found:
000135 - Fuel Rail/System Pressure
P0087 -- 000 -- Too Low
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 6
Mileage: 134813 km
Time Indication: 0
Date: 2122.14.09
Time: 20:51:23

Freeze Frame:
RPM: 2852 /min
Inj. Quantity: 9.3 mg/str
(no units): 5.0
Pressure: 712.0 bar
Pressure: 464.0 bar
Temperature: 23.4°C
Tank Cont.: 18.2 l

000137 - Valve for Fuel Metering (N290)
P0089 -- 000 -- Implausible Signal - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 13
Mileage: 134664 km
Time Indication: 0
Date: 2121.14.30
Time: 10:54:39

Freeze Frame:
RPM: 1978 /min
Inj. Quantity: 6.9 mg/str
(no units): 5.0
Pressure: 592.0 bar
Pressure: 864.0 bar
Temperature: 23.4°C
Tank Cont.: 18.2 l

000148 - SAE - Fuel System Leak Detected
P0094 -- 000 -- Small Leak - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 134708 km
Time Indication: 0
Date: 2122.14.00
Time: 17:38:04

Freeze Frame:
RPM: 1035 /min
Inj. Quantity: 19.2 mg/str
(no units): 15.0
Pressure: 576.0 bar
Pressure: 176.0 bar
Temperature: 25.2°C
Tank Cont.: 15.1 l

000139 - Low Pressure Fuel System
P008B -- 000 -- Pressure too High - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 134762 km
Time Indication: 0
Date: 2122.14.04
Time: 00:07:27

Freeze Frame:
RPM: 1334 /min
Inj. Quantity: 22.5 mg/str
(no units): 5.0
Pressure: 848.0 bar
Pressure: 400.0 bar
Temperature: 31.5°C
Tank Cont.: 10.1 l
 
Top