Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Golf 6 2.0 TDI CR-Pumpa visokog pritiska

Član
pa vidis druze sve ti pise, slab ti je pritisak na railu, do pumpe ti je to su ti prvi znakovi, kad strada auto ce ti samo stati. Nema tu nikakvih trzanja, taj pritisak se mjeri u milisekundama a tebi ukazuje na pumpu,..
 
Član
Na zalost tako je.Nova pumpa je oko 1200 do 1500 km.Raspito sam se i vidio sam da se moze reparirati pa sad trebam naci ko to dobro radi i kako se krecu cijene.Postoji i jos jedan problem koji sam cuo a to je da ovlasteni servisi sa pumpom mjenjaju i injektore,ciste rezervoar goriva,mjenjaju se svi filteri i pumpica u rezervoaru goriva jer kada pumpa visoko pritiska strada obicno ode neki lezaj u pumpi visokog pritiska i metalni opiljci kroz citav sistem dodju do injektora.Elem u ovlastenom servisu svve to kosta oko 4500 do 5000 km.Lijepi jugo 45 hahahah :p
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
ne mogu da vjerujem da mu je to otislo pa auto je skoro nov :/ mislim da se to rijetko desava.... nadji drugu pumpu polovnu pa napravi auto? to ti je neki peh ocito
 
Član
Ah eto ni ja nisam mogo vjerovat mjesecima,al eto valja.Reparirat ću je vjerovatno jer je upola jeftinije nego kupovat novu.Nakon reparacije kako sam shvatio praktično i imaš novu pumpu kućište ostaje dok sve ostalo se unutar nje mjenja.
 
Član
Pusti se folova iz ovlastenih, ne mora se sve to mijenjati sto su ti oni nabrojali...Imas jos jednu mogucnost da ti je otisao ventil u pumpi visokog pritiska pa ti gubi pritisak u railu. Tu ima jedan klipic koji seta gore dole koji zna zakovat ne odradi do kraja tako da dodje gorivo ali ne pod pritiskom koji je zadan od strane ECU-a. Vrlo moguće da je samo ventil, vrlo vrlo moguće..
 
da te malo utjesim mom starom je ta ista pumpa na istom motoru otisla na 70,00 km auto je jos pod garanacijom i dobio je novu al isto mi nije bilo jasno da je crkla na 70
 
Član
Ma u poslu sam nekom eheh :D
Ma eto kako je zadnjih 15-ak dana bilo toplo ni jednom se nije upalilo.U zadnja 2-3 dana kako je temperatuura ispod 10 ponovo se pali.Ovo je za proučaavat. :D.
Uglavnom rezerviso sam slijedeće sedmice kod Ilije u Šabcu termin da više ne lutam. :D
 
Član
Eto danas sam konačno napravio auto.Pošto u blizini niko nije mogo tačno dijagnosticirat problem,odvezem kod Ilije u Šabac.Već sam bio spremio da platim punu reparaciju pumpe ljudi pregledaše,zamjeniše regulator pritiska na pumpi i to je to.Sve radi super.Inače te pumpe ne stradaju prije 200 000 km.Dijagnostika,ruke,regulator sve zajedno me koštalo 150 € što je odlično s obzirom da je reparacija oko 500-600 €. :D
 
Top